Adsense Test Ödemesi Hesap Doğrulama (Resimli Örnekli)

google adsense zpsb4c50a2f - Adsense Test Ödemesi Hesap Doğrulama (Resimli Örnekli)

Google Adsense hesabınıza ödemeleri alabilmek için EFT banka hesap no’su girdikten sonra, banka hesabının size ait olduğunu ve paranın doğru şekilde geleceğini onaylamak için Google adsense’in hesabınıza göndereceği ufak miktar test ödemesini doğrulamanız gerekiyor. Bu doğrulama önceleri biraz daha farklıydı, sistem biraz değiştiğinden resim yardımıyla da anlatmayı uygun gördüm..

DİKKAT! Yazı, 31 Mart 2009 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Öncelikle bankada, TL hesabınızda, test ödemesini gördüğünüz ve miktarı doğru olarak bildiğinize emin olun ve ardından..

Adsense Hesabım sayfasını açın. Ödemeler > Ödeme Ayarları sayfasına gidin. Orada çek’in seçili olduğunu göreceksiniz. “Ödeme Ayrıntıları Düzenle” butonuna basın “Elektronik fon transferi” sayfasında DOĞRULANMAMIŞ olarak banka hesap bilgilerinizi göreceksiniz. (Aşağıdaki resimde de görülüyor.. Yazı yayımlandıktan sonra bazı değişiklikler yapılmış olabilir.)

adsense2 zpsaa9cf0ba - Adsense Test Ödemesi Hesap Doğrulama (Resimli Örnekli)

Hemen bu bilginin soluna tik koyun ve Devam et butonuna basın.. Şimdi açılan sayfada sol altta TL başlığıyla test ödemesini girebileceğiniz kutuyu göreceksiniz. Hesabınıza 0.45 kuruş yattıysa sola 0 koyun sağa 45 yazın, 1.10 TL yattıysa sola 1 sağa da 10 yazın ve gönder diyin..

Yeni açılan sayfada “Banka Hesabı doğrulandı” yazıyorsa işlem başarılı demektir.

(Yazı yayımlandıktan sonra bazı değişiklikler yapılmış olabilir.)

adsense3 zpsdd3c86bc - Adsense Test Ödemesi Hesap Doğrulama (Resimli Örnekli)

Şimdi açılan sayfada alttaki “Evet bunu varsayılan hesabım yap” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayacaksınız. Böylece girdiğiniz doğrulanmış hesap, sizin ödemelerinizin gönderileceği hesap olacak..

Bundan sonra artık bir işlem yapmayacaksınız. Ödeme zamanı gelince paranın yatmasını bekleyin yeter.. Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz..

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar

– Reklamlar –