LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

PrimeOS'da FX File Explorer ile NTFS Disklere Erişim Sağlama - linux, google-play

Kasım ayının başında “bilgisayarlarımıza nasıl Android işletim sistemi yükleyeceğiz” konulu bir yazı paylaşmıştım ve o sistemin adı PrimeOS idi. PrimeOS sistemi şimdi yeni bir güncelleme aldı. Gelen güncelleme ile root yetkisi sisteme entegre edildi ve doğal sonucu olarak Windows yüklü sistemde Ntfs disklere erişmemizin yolu açılmış oldu. 

Yoksa PrimeOS 0.2.1 sürümünde iken, depolama alanı olarak kullandığımız ntfs formatlı disklere, Windows’un yüklü olduğu ntfs diske PrimeOS üzerinden erişemiyorduk. Root geldi, sorun çözüldü.

Peki Nasıl Yapıyoruz? 

PrimeOS sürümünün 0.3.0 veya daha üst sürüm olduğuna emin oluyoruz. Kontrolü için Ayarlar > PrimeOS Settings yolunu izleyebilirsiniz.

Sürümünüz geçerli ise root haklarının açık olup olmadığına bakıyoruz. Kontrolü için Ayarlar > PrimeOS Settings > Root access. (Yetkilerde Apps and ADB seçili ise sorun yok.)

Şimdide Google Play’e gidiyor, FX File Explorer uygulamasını buluyor ve PrimeOS sistemimize yüklüyoruz.

>> Google Play’de FX Explorer

Şimdi FX Explorer’ı açıyor, root izinleri ekranı karşımıza geldiğinde gerekli izinleri sürekli olacak şekilde sağlıyoruz.

Her şey doğru olarak yapıldıysa artık FX Explorer’da hem Windows dizinini, hem Depolama için kullandığınız bir disk (örneğin “D,E”) varsa o diskleri, hatta bilgisayarınıza taşınabilir disk bağlı ise bu diskleri de görüyor, tıkladığınızda içeriklerine erişebiliyor olacaksınız.

PrimeOS'da FX File Explorer ile NTFS Disklere Erişim Sağlama - linux, google-play

Bu durum Android-X86 içinde geçerli.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 3 Aralık 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019