Foto Efekt için Prisma Alternatifi “Alter”

Foto Efekt için Prisma Alternatifi "Alter"

Yaklaşık bir ay önce Prisma uygulamasına dair tanıtıcı bir yazı yayınlamıştım. Prisma dünya genelinde çok sevildi ve bazı sorunları giderilerek daha iyi hale geldi. Aslında Prisma yeni bir şey yapmadı, uzun zamandır var olan uygulamaların yaptığını yaparak, resimlerimize değişik efektler ekledi ve çok sevildi. Prisma’nın ardından ise taklitleri gelmeye başladı. En ciddi rakibi hatta taklidi Alter oldu. Peki Alter, Prisma kadar başarılı mı?

Uygulamayı Apple cihazlar için bu bağlantıdan indiriyorsunuz. Uygulamaya baktığınızda bire bir Prisma taklidi olduğunu anlamanız hiç de zor olmuyor. Efekt sayısı şimdilik 19 ve efeklerin bazıları güzel sonuçlar veriyor. Fakat benzer efektlerin Prisma’da da olması ve Alter’in sunucu kaynaklı çok geç cevap vermesi, onun ilerlemesini engelliyor. Ve bu şekilde devam ederse Alter’in yükselme şansı elinden gidiyor. Ama belkide işler değişir?

Güncelleme: Uygulamanın Android sürümü Google Play’den kaldırıldı.

Prisma uygulamasını sevmediyseniz veya Prisma uygulaması ile sorunlarınız varsa şimdilik Alter ile idare edebilirsiniz. Ancak yukarıda da söylediğim gibi sunucu kaynaklı gecikmelerine katlanmanız gerekiyor. Sonradan uygulamada yenilikler ve gelişmeler olursa yazıda güncelleme yapacağım.

Favori efektlerim; Tresses, Cartoon, Mosaic, Lichtenstein.

Uygulamanın Appstore bağlantısı:

https://itunes.apple.com/tr/app/prisma-art-filters-photo-effects/id1122649984?mt=8

Foto Efekt için Prisma Alternatifi "Alter"

>> Prisma Efekt Uygulaması “Prisma – Art Photo Editor”