LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) - windows-destek

Pro Show Gold resimlerden slayt yapmanızı sağlayan bir programdır. Programı yeni yükleyenler kullanımı kolay olmasına rağmen çözemeyebilirler, zamanla tabiki sizde alışacaksınız ve ezberleyeceksiniz ancak ilk defa programla tanışanlar için resimli anlatımlarla programın kullanımını özetleyeceğim..

Her bir resme tıkladığınızda büyük hali görüntülenecek. Resimlerde sorun yaşarsanız, açılmazlarsa buradan yazın..

DİKKAT! Bu yazı, Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır. Yazıyı okuduğunuz tarihteki Pro Show Gold sürümlerinde farklılıklar olabilir.

Resim 1 : İşimize yarayacak bölümler..

1 numaralı bölüm bilgisayarımızdaki klasörler ve dizinler.. Slayta ekleyeceğiniz resimler neredeyse oradan o dizini bulun o klasöre girin…

2 numaralı bölümde yukarıda seçtiğiniz klasör içeriği görüntülenecek oradaki resimlere sağ tuş yaparak slayta ekleyeceksiniz..

3 numaralı bölümde eklediğiniz resimler nasıl görünüyorlar bakabilir müzikle uyumu ön izleyebilirsiniz..

4 numaralı bölümde resimlerin toplam süresi ve müziğin toplam süresini takip edin iki süre eşit olmalı hatta resim toplam süresi 1 saniye fazla olmalı yoksa müzik biter resimler bitmez yada resimler bitince müzik yarım kalır..

5 numaralı bölümde slaytımızdaki resimleri göreceksiniz istediğinizin yerini değiştirebilir geçiş efekti verebilir yada resimlere hareket verebilirsiniz..

6 numaralı bölümde ise sadece müzik eklerken işimize lazım olacak tıklayıp müziği seçeceğiz ve bir daha işimiz olmayacak..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) - windows-destek

Resim 2 : Slayta resim ekleme..

Resimde görüldüğü gibi slayta ekleyeceğiniz resimde sağ tuş yapın Add to Show komutu verin..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) - windows-destek

Resim 3 : Slayta Müzik Ekleme..

Slayta müzik ekleme kısmında resimde anlatılan ve işaret edilenleri yaparak bir adet slayt müziği ekleyebilirsiniz.. Müzik ekleme menüsünü açabilmek için slayta eklenen resimler bölümünün hemen altındaki “Drop background songs here” bölümüne tıklayın.. İsterseniz aynı alandan müzik ayarlarına girip müziği silip, başka bir müzik ekleyebilirsiniz.. İşlem tamamlanınca Done butonuna tıklayın..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) - windows-destek

Resim 4 : Videoyu Flv formatlı kayıt etme..

Slaytı tamamladınız resimler hareketler efektler ve süreler herşey güzel önizleme de yaptınız artık kayıt aşamasındasınız.. Videoyu Youtube gibi bir siteye yükleyecekseniz flv olarak kayıt edebilirsiniz boyut ufak olur ama bilgisayarda flv izlemek zordur kodekleriniz tam olmalı. Eğer flv kayıt etmeyecekseniz bu aşamayı atlayıp resim 5’e geçin..

Eğer flv kayıt edecekseniz resimde işaretli Flash butonuna basın açılan menüdeki ayarları uygulayıp Create butonuna basın ve 10 ile 20 dakika arası pc’nizi fazla zorlamadan videonun render edilmesini bekleyin. İşlem bitince size flv dosyası ve swf dosyası verecek swf’yi silip, flv’yi video sitesine upload edebilir yada video dönüştürücüler ile divx vb. formatlara çevirebilirsiniz..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) - windows-destek

Resim 5: Videoyu Mpeg Dvd yada Vcd Formatıyla kayıt etme..

Videoyu yıllarca saklyacaksanız veya vcd dvd yazacaksanız bu işlem sizin için geçerli üsttekini atlamış olmalısınız… Resimde işaretli Video butonuna basın ve açılan menüden format vb. ayarları yapıp, Create butonuna basın. Videonuz 10-30 dakika arasında render olacak. Bilgisayarı bu işlemler sırasında yormayın…

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) - windows-destek

Resim 6: Slaytlara eklenen Açılış reklamını kaldırma..

Programı ilk kurduğunuzda videolara reklam ekleniyor olacak, bu reklam ekleme ayarını bir kereliğine kapatmanız gerekiyor.. Onu aşağıdaki resme bakarak yapabilirsiniz.. (Tabi reklamı kaldırmak için yazılımın full sürümüne sahip olmanız gerekiyor.)

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım) - windows-destek

Yukarıda anlatmayı unuttuğum yada net anlaşılmayan bölümleri buradan sorabilirsiniz. Resimlerde sorun olursa yardım edebilirim lütfen yorumlarınızı esirgemeyin..

>> Pro Show Gold Videolardaki Reklamı Kaldırma

Telif hakları nedeniyle içerik düzenlenmiş yasadışı yama, crack, serial kaldırılmıştır.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 10 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  admin 13 Şubat 2014, 16:54

  @mehmet mehmet; Merhaba. Ürünü satın alırken son sürümü mü indirip kurdunuz yoksa size gelen bilgileri eski sürümlerde mi kullanıyorsunuz? Son sürüm kullanmıyorsanız ürün satıcı sayfasından son sürümü indirin. Yine sorun yaşarsanız aktivasyon sorunu için satıcıya ingilizce mail göndermeniz gerekebilir.

  melek34 17 Şubat 2014, 11:02

  merhaba ben aşağıdaki linkteki gibi bir video hazırlamak istiyorum bu proshowla mümkün mü, değil ise bunu yapabileceğim bir program varmıdır?

  https://vimeo.com/78996678

  admin 17 Şubat 2014, 19:50

  @melek34; Merhaba. Hangi yazılımı kullandıklarını bilemiyorum fakat büyük ihtimal Pro Show Gold değil, Adobe After Effects veya Sony Vegas Pro. olabilir.. Belki Adobe after effects'in özel düğün şablonlarındandır yada başka bir profesyonel video düzenleme yazılımının eseridir.

  Deniz 11 Mayıs 2014, 20:13

  Emeğe saygı beyler :) çok güzel olmş 

  serdar 20 Ocak 2015, 22:43

  Benim sorunum okul için slayt hazırlama. resim sayısı 250. Bütün resimleri aynı anda ekleyemiyorum. bi kısmını 100 kadar almıyor. bir ayarı varmı acaba. Şimdiden teşekkürler.

  admin 21 Ocak 2015, 21:18

  @serdar; Uzun zamandır yazılımı kullanmıyorum ve daha önce 250 resim eklemediğimden sorunun sebebinide bilemiyorum. Belki demo sürüm kullandığınız için limit olabilir. Belki süre sınırını aştığı için resimleri almıyor olabilir. (Bu durumda her resim ve efekt için süreyi küçültmelisiniz) Belkide en fazla 100/200 resim eklenebiliyordur. Son ihtimal için slaytı 2 parça oluşturup video montaj yazılımı ile birleştirebilirsiniz.

  İclal 10 Nisan 2015, 19:54

  nereden videoyu yan çeviriyoruz? telefondan çektiğim düz videolar yan duruyor acilen düzeltmem gerek

  admin 10 Nisan 2015, 23:58

  @İclal; Uzun zamandır Pro Show kullanmadığım için yeni sürümleri bilemiyorum. Aşağıdaki yazımda paylaştığım yazılımı indirip videoyu düz çevirin sonrada Pro Show'a ekleyin. 

  https://www.lordiz.com/ucretsiz-ve-basit-freemake-video-dondurme-programi.html

  Osman 01 Kasım 2018, 14:19

  Merhaba
  Ben proshow gold 9 kullanıyorum.Slayt hazırladım süresi 1 saat 11 dakika içerisinde resim +videolar var.Videolarda videonun sesi gelmiyor eklemiş olduğum müziğin sesi geliyor.Videoya gelince eklemiş olduğum müzik ses seviyesi düşüyor fakat videonun sesi gelmiyor.Günlerdir uğraşıyorum sorunu çözemedim.Bilgisi olan yardımcı olursa memnun olurum.TEŞEKKÜRLER

  Lordiz 01 Kasım 2018, 15:55

  @Osman; Merhaba. Proshow Gold yerine Proshow Producer deneyebilirsiniz yada Vegas Pro temin edebiliyorsanız onu kullanın. Proshow Gold ile iki sesi üst üste bindirmemiştim ama Producer’da yaptım diye hatırlıyorum. Son birkaç senedir de Vegas Pro kullanıyorum. Kullanım açısından Proshow ile benzerlikleri olduğundan hiç yabancılık çekmiyorsunuz ve harika videolar oluşturabiliyorsunuz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019