Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Pro Show Gold resimlerden slayt yapmanızı sağlayan bir programdır. Programı yeni yükleyenler kullanımı kolay olmasına rağmen çözemeyebilirler, zamanla tabiki sizde alışacaksınız ve ezberleyeceksiniz ancak ilk defa programla tanışanlar için resimli anlatımlarla programın kullanımını özetleyeceğim..

Her bir resme tıkladığınızda büyük hali görüntülenecek. Resimlerde sorun yaşarsanız, açılmazlarsa buradan yazın..

DİKKAT! Bu yazı, Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır. Yazıyı okuduğunuz tarihteki Pro Show Gold sürümlerinde farklılıklar olabilir.

Resim 1 : İşimize yarayacak bölümler..

1 numaralı bölüm bilgisayarımızdaki klasörler ve dizinler.. Slayta ekleyeceğiniz resimler neredeyse oradan o dizini bulun o klasöre girin…

2 numaralı bölümde yukarıda seçtiğiniz klasör içeriği görüntülenecek oradaki resimlere sağ tuş yaparak slayta ekleyeceksiniz..

3 numaralı bölümde eklediğiniz resimler nasıl görünüyorlar bakabilir müzikle uyumu ön izleyebilirsiniz..

4 numaralı bölümde resimlerin toplam süresi ve müziğin toplam süresini takip edin iki süre eşit olmalı hatta resim toplam süresi 1 saniye fazla olmalı yoksa müzik biter resimler bitmez yada resimler bitince müzik yarım kalır..

5 numaralı bölümde slaytımızdaki resimleri göreceksiniz istediğinizin yerini değiştirebilir geçiş efekti verebilir yada resimlere hareket verebilirsiniz..

6 numaralı bölümde ise sadece müzik eklerken işimize lazım olacak tıklayıp müziği seçeceğiz ve bir daha işimiz olmayacak..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Resim 2 : Slayta resim ekleme..

Resimde görüldüğü gibi slayta ekleyeceğiniz resimde sağ tuş yapın Add to Show komutu verin..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Resim 3 : Slayta Müzik Ekleme..

Slayta müzik ekleme kısmında resimde anlatılan ve işaret edilenleri yaparak bir adet slayt müziği ekleyebilirsiniz.. Müzik ekleme menüsünü açabilmek için slayta eklenen resimler bölümünün hemen altındaki “Drop background songs here” bölümüne tıklayın.. İsterseniz aynı alandan müzik ayarlarına girip müziği silip, başka bir müzik ekleyebilirsiniz.. İşlem tamamlanınca Done butonuna tıklayın..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Resim 4 : Videoyu Flv formatlı kayıt etme..

Slaytı tamamladınız resimler hareketler efektler ve süreler herşey güzel önizleme de yaptınız artık kayıt aşamasındasınız.. Videoyu Youtube gibi bir siteye yükleyecekseniz flv olarak kayıt edebilirsiniz boyut ufak olur ama bilgisayarda flv izlemek zordur kodekleriniz tam olmalı. Eğer flv kayıt etmeyecekseniz bu aşamayı atlayıp resim 5’e geçin..

Eğer flv kayıt edecekseniz resimde işaretli Flash butonuna basın açılan menüdeki ayarları uygulayıp Create butonuna basın ve 10 ile 20 dakika arası pc’nizi fazla zorlamadan videonun render edilmesini bekleyin. İşlem bitince size flv dosyası ve swf dosyası verecek swf’yi silip, flv’yi video sitesine upload edebilir yada video dönüştürücüler ile divx vb. formatlara çevirebilirsiniz..

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Resim 5: Videoyu Mpeg Dvd yada Vcd Formatıyla kayıt etme..

Videoyu yıllarca saklyacaksanız veya vcd dvd yazacaksanız bu işlem sizin için geçerli üsttekini atlamış olmalısınız… Resimde işaretli Video butonuna basın ve açılan menüden format vb. ayarları yapıp, Create butonuna basın. Videonuz 10-30 dakika arasında render olacak. Bilgisayarı bu işlemler sırasında yormayın…

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Resim 6: Slaytlara eklenen Açılış reklamını kaldırma..

Programı ilk kurduğunuzda videolara reklam ekleniyor olacak, bu reklam ekleme ayarını bir kereliğine kapatmanız gerekiyor.. Onu aşağıdaki resme bakarak yapabilirsiniz.. (Tabi reklamı kaldırmak için yazılımın full sürümüne sahip olmanız gerekiyor.)

Pro Show Gold Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Yukarıda anlatmayı unuttuğum yada net anlaşılmayan bölümleri buradan sorabilirsiniz. Resimlerde sorun olursa yardım edebilirim lütfen yorumlarınızı esirgemeyin..

>> Pro Show Gold Videolardaki Reklamı Kaldırma

Telif hakları nedeniyle içerik düzenlenmiş yasadışı yama, crack, serial kaldırılmıştır.