Resmi GTA 6 Fragmanı ve GTA 6’nın Satışa Sunulacağı Tarih!

Resmi GTA 6 Fragmanı ve GTA 6'nın Satışa Sunulacağı Tarih!

Hepimizin yıllardır sabırla beklediği gün geldi çattı ve en nihayetinde resmi olarak GTA 6 fragmanı yayınlandı. Toplamda 1 dakika 30 saniye süren ilk fragman, yayına verildiği ilk 1 saatte 1 milyon izlenmeyi aştı bile! Peki nerede bu fragman? İşte hemen burada!

>> GTA 6, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Karşınızda GTA 6 Vice City!

İlk 24 saat itibari ile fragman, 100 milyon izlenme, 9 milyon beğeniye ulaşmış durumda.

Fragmandan göreceğiniz gibi, oyun daha önce söylendiği gibi Vice City‘nin Leonida eyaletinde geçiyor. (Vice City, Miami’den kopyalanan kurgusal bir şehir).. Yine daha önce söylendiği gibi kontrol edilebilir iki karakterimiz var. Karakterlerden birisi erkek, diğeri kadın. Erkek karakterin adı Jason ve kadın karakterin adı Lucia. Lucia, GTA 1 ve 2 oyunlarını saymazsak serinin ilk oynanabilir kadın karakteri olma özelliğini elinde tutuyor.

GTA 1 ve GTA 2 oyunları güncel serilerden farklı (2D) olduğu için o oyunlardaki kadın karakter seçimleri oyunda bir değişiklik yaratmıyor, sadece yüzeysel bir varlık seçimini temsil ediyordu.

Oyunda etkileşim GTA 5’den kat kat fazla olacak gibi görünüyor.. Soygunlar, kovalamacalar, çılgın partiler, çılgın şehir sakinleri ve heyecan dolu yarışlar!

Grafikler ve karakter tasarımları, gördüğünüz gibi Cyberpunk 2077 ile yarışabilecek seviyede ve belki oyun satışa sunulduğunda eklenecek olan Nvidia RTX desteği sayesinde daha da harika bir oyuncu deneyimi bizlere sunulmuş olacak.

Fragman Beklenenden Önce Yayınlandı!

Aslında kimse bunu beklemiyordu. Fragmanın yayınlanacağı saate henüz daha birkaç saat var iken, Rockstar Games fragmanı yayına sundu. Bunun sebebinin ise yine bir sızıntı kaynaklı olduğunu Rockstar Games’in şu duyuru tweetinden öğrendik.

Resmi GTA 6 Fragmanı ve GTA 6'nın Satışa Sunulacağı Tarih!

Sızıntıyı yapan @Gta6trailerleak isimli X hesabı ise hızla suspend edildi.

GTA 6 Satış Fiyatı ve Sistem Gereksinimleri!

GTA 6 için şuan resmi kaynaklardan bir fiyat ve sistem bilgisi gelmedi. Ancak oyuna dair sızdırılan bilgilerin doğru çıktığını göz önüne alırsak, internette söylene gelen satış fiyatı ve sistem gereksinimi bilgilerini doğru olarak kabul edebiliriz. Peki tahminler ne yönde?

İnternette genellikle oyunun satış fiyatının 70 $ civarında olacağı tahmin ediliyor fakat bazı oyunseverler, bu oyunun diğerlerinden farklı olarak daha pahalı olabileceğini ve ona rağmen yine de satın alacaklarını söylüyorlar. Bonkör GTA severlerin tahmini fiyatı 100 $. Benim tahminim ise, oyunun online sürümünü ayrı olarak satmaları halinde “oyun 50$ + online 25$” olacağı yönünde..

Sistem gereksinimlerine gelirsek, tahminler yine şu şekilde ve bence gayet makul;

GTA 6 Tahmini Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 11
  • İşlemci: İntel Core i7-8700K
  • Ekran kartı: Nvidia Geforce RTX 2070
  • Ram: 8 GB
  • Disk alanı: En az 300 GB

Tabi bu bilgi sadece tahmin.

Ayrıca oyunun ilk olarak PS5 ve Xbox Series X|S için yayınlanacağı, PC için sonradan duyurulacağı resmi kaynak Rockstar Games’in web sitesinde paylaşılıyor.

Peki GTA 6 Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Oyunun kendisi gibi merak edilen konulardan biri de buydu.. Oyun ne zaman satışa çıkıyor? Bazı sızıntılar 2028 senesi, bazı sızıntılar 2024-2025 senesi diyordu ve 2025 diyenler kazandı.

Az önce izlediğimiz resmi fragmanda şahit olduğunuz üzere, oyunun satışa çıkacağı yıl 2025 yılı!. Fakat tam tarih henüz açıklanmadığı için, bir sonraki fragmanları veya resmi Rockstar Games duyurularını beklememiz gerekiyor. Ayrıca oyunun satış fiyatı, dosya boyutu ve sistem gereksinimleri gibi sorularda henüz cevap bulmuş değil..

Elbet bunları da sindire sindire, 2024 yılı içinde açıklayacaklar diye umuyor, heyecan dolu yeni bir bekleyiş dönemine geçiş yapıyoruz. Hepimize hayırlı olsun!

https://www.rockstargames.com/VI

2025, kolay gelmeyecek :’)