GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

GTA 6’dan beklenen ilk fragman yayınlandı ve herkes toplamda 1 dakika 30 saniye süren fragmanı tekrar tekrar izleyerek oyuna dair ipuçları araştırmaya başladı. Fragman 1 dakika 30 saniyeydi ama gerçekten çok fazla detay içeriyordu. Peki fragmanın yayınlanmasının üstünden 24 saat bile geçmemişken yeni GTA 6 oyununa dair neler keşfettik?

GTA 6’dan İlk Detay! Oyunda Gerçek Hikayeler Var! 

Şuanda fragmana dair bir sürü şey konuşuluyor ama herkesin en çok şaşırdığı şey, gerçek hayattan esinlenilen sahneler oldu. Mesela elinde çekiç olan kadın, havuzdan timsah yakalayan adam, yüzü dövmelerle kaplı mahkum, hareket halindeki arabanın üstünde twerk yapan genç kadın, benzin istasyonunda polisin kovaladığı çıplak adam..

Bunların hepsi sadece 1 dakika 30 saniyelik videoda gördüklerimiz ve bunların hepsi gerçek hayattan yaşanmış olaylar.

Eli Çekiçli Kadın

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Haber 2020 yılına ait. Olay Los Angeles’da yaşanıyor. Komşusunu sevmeyen ırkçı kadın, arabayı oradan kaldırmasını istediği komşusunun aracına zarar verirken, olayı kayda alan kişinin de üstüne yürüyor. Kadın ufak suçlar kapsamında gözaltına alınıyor ve ertesi gün serbest kalıyor.

https://abc7.com/chatsworth-hammer-attack-racist-karen-edy-perez/6247636/
https://twitter.com/edyperezz_/status/1271815854175531009

Havuzda Timsah Yakalayan Adam

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Aslında bu olay Amerika’da sıkça yaşanıyor. Bu olayların hangisinden esinlenildiğini bilemiyorum ama olay yerinin Miami olduğu bu iki haber, bence en mantıklı seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

İlk olay Florida’da yaşanıyor. Nisan 2021’de yaşanan olayda aile üyeleri bahçelerinde bir timsah ile karşılaşıyor ve FWC (Florida Balık ve Yaban Hayatı Koruma Komisyonu) ekibini arıyorlar. FWC ekibi olay yerine gelip timsahı buradan alıp uzaklaştırıyorlar.

https://arynews.tv/massive-alligator-couple-lanai-swims-backyard-pool/

İkinci olay Miami’de, Nisan 2019 senesinde yaşanıyor. Evin sahibi aile uyandıklarında bir timsahın havuzlarında dinlendiğini görüyor ve hemen bir profesyonel ekibi çağırarak timsah’dan kurtuluyorlar.

https://www.cbsnews.com/miami/news/gator-palm-beach-garden-pool/

Markete Giren Timsah

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

İşte bu da bir başka timsah haberi. Olay 10 sene önce Florida’da yaşanıyor. Bir timsah şehre inip, Wallmart’a alışverişe gidiyor. GTA 6’nın Vice şehrinin, Miami’den kopyalandığını, Miami’nin de Florida’ya bağlı olduğunu düşünürsek, GTA 6’da timsah saldırılarına karşı dikkatli olmamız gerekeceğini düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=pIjYEsQpE2U

Araba Üstünde Twerk Yapan Kadın

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Haber 2017 yılına ait. Olay Miami’de yaşanıyor ve bu sebepten GTA 6’ya çok uyuyor. Neyse ki bu tehlikeli gösteri sonrasında kadına bir şey olmadığı söyleniyor. Acaba Lucia içinde bir twerk tuşu olacak mı çok merak ediyorum?..

https://www.miaminewtimes.com/news/video-woman-twerks-on-roof-of-car-speeding-down-macarthur-causeway-9205731
https://twitter.com/BillyCorben/status/841666937092489216

Çıplak Şekilde Bahçe Sulayan Adam

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Olay, 2018 senesinde, yine Florida’da yaşanıyor. Çöp atmak için dışarıya çıkan kadın, karşı komşusu Stuart’ın çıplak bir şekilde bahçe hortumunu sardığını görüyor ve bahçe işlerini çıplak şekilde yapmaya devam eden komşu, şerife şikayet ediliyor. Ancak konut dokunulmazlığı sebebiyle çıplak komşuya bir şey yapamayacağını söyleyen şerif, şikayetçi komşulara “görmezden gelmelisiniz” cevabını veriyor.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6186497/Florida-neighbors-horrified-nudist-does-yard-work-sheriffs-state-hands-tied.html

Benzinlikteki Çıplak Adam

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Bu hikayede iki farklı seçenek var. Bunlardan birisi Kanada’da yaşanan bir olay. Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi adamın birisi sokakta koşarken arkasından polis kovalıyor ve görüntü açısından oyundakine çok uyuyor.

https://www.miltonnow.ca/2022/10/13/105817/
https://twitter.com/lola_mckinnon/status/1580171533359939585

Ve birde Florida kaynaklı bir haber var. Olay 2022 senesinde gerçekleşmiş. Elinde pala olan adam ormanda çıplak bir şekilde meyve toplarken, bir araştırmacıya denk geliyor ve araştırmacıyı tehdit edip elbiselerini almaya çalışıyor. Bu girişiminde başarılı olamayan adam, bölgeden kaçarak uzaklaşırken, yeni gelen ihbarlar sayesinde bir benzin istasyonu önünde yakalanıyor. Daha öncede benzer suçlar işleyen adam tutuklanarak hapse konuyor.

Bu haberlerden hangisi oyuna kaynak oldu anlamak için oyunu oynamamız ve bu olayın işleyişini başından takip etmemiz gerekiyor. İşte o zaman gerçek anlaşılacak.

https://www.fox35orlando.com/news/naked-florida-man-tries-to-rob-surveyor-of-his-clothes-at-deland-gas-station-deputies

Batman Karakteri Joker’e Özenen Dövmeli Genç 

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Bu olayda tahmin edeceğiniz gibi Florida’dan çıkma. Haber 2017 senesine ait. Florida’da oturduğu apartmanın önünde insanlara silah salladığı için polise bildirilen genç, olay yerine gelen polislere cebinde bir silah olduğunu söylüyor ve genç yakalanıp mahkemeye çıkarılıyor. Mahkemeden ne sonuç çıktı, bilmiyorum. Fakat mahkemede kendisini savunurken makyaj sanatçısı olduğunu söylediği ve alttan aldığı sebebi ile serbest kalmış olabileceğini düşünüyorum.

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/bizarre-court-appearance-man-dressed-10498722

Hareket Halindeki Arabanın Kapısında Oturan Adam

GTA 6 Vice City, Gerçek Hayattan Hikayeler Barındırıyor!

Bu, en son keşfedilen haber. Hatta çoğu haber sitesinde yok bile. Olay 2011 senesine ait. O zamanlar arabada sörf veya hayalet sürme gibi bir akım yaygınmış ve bu tarz şeyler yaptığı için 58 kişi hayatını kaybetmiş. Bu görüntüdeki arkadaş da Florida’da yaşıyor ve arabada sörf videosu kaydedeceğim derken, aracının kontrolden çıkıp direğe toslamasına sebep oluyor.

Eğer bu eski akım GTA 6’da yaşatılacaksa oyunu oynarken her an her yerden birinin tepenize binme ihtimali var demektir.

https://www.cbsnews.com/news/car-surfing-dangerous-teen-trend-can-kill/

Bunlar şuan için bildiklerimiz. Daha 2025 yılına çok var ve eminim en az 2-3 fragman daha yayınlayarak daha fazla detay paylaşacaklardır. Bakalım o zaman hangi gerçek olaydan esinlenmeler görecek, nelere şaşıracağız?

Yukarıdaki haberlerin bir araya toplandığı videolu tweeti hemen aşağıda bulabilirsiniz.