Silinmeyen Klasör ve Dosyaları Silme

Silinmeyen Klasör ve Dosyaları Silme

Bilgisayarınızı tekrar başlatmadan silinmeyen dosya ve klasörleri nasıl silebilirsiniz? Öncelikle Ctrl + Alt + delete tuşlarına basarak Görev yöneticisini açacaksınız.. (Bunu görev çubuğunda sağ tuş > görev yöneticisi komutu ile de yapabilirsiniz)

Güncelleme: Aşağıdaki yöntem 2008 yılında Windows XP ve Vista için yazılmıştır. Windows 8 veya Windows 10 kullanıcıları Görev Yöneticisinde Windows Gezginini bulup, sağ tıklayıp, Yeniden Başlat komutu verebilirler. Sonrasında da ilgili dosyayı silmeyi deneyebilirler.

Görev yöneticisinde işlemler sekmesine geçecek ve orada “şuan çalışan uygulamalar” listesinde explorer.exe uygulamasını bulacak ve explorer.exe’ye tıklayıp işlemi sonlandır diyeceksiniz..

Silinmeyen Klasör ve Dosyaları Silme

Karşınıza bir uyarı penceresi açılacak, bu işleme evet dedikten sonra başlat butonu dahil alt araç çubuğu kaybolacak ve siz panik yapmadan (görev yöneticisini kapatmadıysanız) görev yöneticisinde üst menüdeki Dosya‘ya, ardından da Çalıştır‘a tıklayacaksınız..

Çalıştır menüsü açıldığında da çalıştırılacak program adı için explorer.exe yazıp tamam tıklayacaksınız…

Silinmeyen Klasör ve Dosyaları Silme

Başlat ve araç çubuğu geri geldiyse şimdi silinmeyen dosya veya klasörü bulun ve sil komutu verin…

Bu yöntemi her zaman kullanıyorum zararını görmedim en azından acil silmem gereken dosyalar silinmediğinde bilgisayarı tekrar açmak yerine bu yöntemi kullanmak çok mantıklı ve kullanışlı geliyor.. Yöntemi kullandığınız halde dosya veya klasör silinmiyorsa işletim sisteminizde büyük bir sorun olabilir veya dosya o anda çalışıyor olabilir veya zaten dosya silinmiştir. Ancak yenile yapmadığınız için var görünüyor olabilir…

Ayrıca klasör içerisindeki program veya programlar, silinmeyen dosya veya dosyalar görev yöneticisi > işlemler sekmesinde görünüyor ve kullanılıyor ise o uygulamayı sonlandırmadan o şeyi silemezsiniz…

>> Silinmeyen Dosyaları Silme Yöntemleri