Eski Siyah Beyaz Fotoğrafları Ücretsiz Renklendirmenin Yolları!

fotograf renklendirme - Eski Siyah Beyaz Fotoğrafları Ücretsiz Renklendirmenin Yolları!

Genç arkadaşlarımızın pek ihtiyaç duyacağı bir olay olmasa da yine de her an herkese lazım olabilir. Anne, babanızın, dedenizin ve diğer büyüklerinizin yada internetten bulduğunuz siyah beyaz bir fotoğrafın renklendirmesini yapmak isteyebilirsiniz. Bu işlem çok kolay olmadığından da keçileri kaçırma aşamasına gelebilirsiniz.

Çünkü bu işlem için önünüzde birkaç seçenek var; Para ile bu işi yapan birinden yardım almak, Photoshop vb. yazılımlar ile kendi kendinize çabalamak ve birazdan paylaşacağım yöntemi kullanmak.

Bu işi parasıyla halledecekseniz sorun yok. Profesyonel fotoğraf stüdyoları bu işlemi harika bir şekilde gerçekleştiriyor, hatta hasarlı fotoğrafları da onarıyorlar. Fotoğrafın orijinali ile yeni hali arasındaki fark ağzınızı açık bırakabilir. Ancak paranız yoksa ve aceleniz varsa bu seçenek size uymayabilir.

Kendiniz çabalayacaksanız, önce fotoğraf düzenleme araçları (örneğin Photoshop) ile aranızın iyi olması gerekiyor. Ardından Youtube üzerinde “photo coloring” araması yaparak size yardımcı olacak anlatımlar bulacaksınız. Biraz sabır, biraz emek ile eski fotoğrafları onarabilir, renklendirebilirsiniz. Ancak acelesi olanlar için bu da iyi bir seçenek olmayabilir.

Eğer yukarıdaki her iki seçenek size uymadıysa bu durumda son seçeneği kullanacaksınız.

Güncelleme! 2017 senesinde tanıttığım bot Twitter hesabı artık bir işe yaramıyor. Bu nedenle alternatif online web sitelerini ve mobil uygulamaları kullanmamız gerekiyor. Bahsi geçen site ve uygulamaları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

https://colourise.com/
https://vanceai.com/colorize-photo/
https://www.myheritage.com.tr/incolor
https://deepai.org/machine-learning-model/colorizer
https://colourise.online/
https://playback.fm/colorize-photo
https://imagecolorizer.com/colorize.html
https://colorize.digital/
https://play.google.com/store/apps/details?id=intechsolutions.photorestore
https://play.google.com/store/apps/details?id=ml.colorize.app

Colorise BOT 
17 yaşındaki Finnian Anderson ve 18 yaşındaki Oli Callaghan tarafından geliştirilen ve renklendirme algoritmasını sürekli yenileyen bir araç olan Colorise Bot, Twitter üzerinden hizmet veriyor. Siyah beyaz fotoğrafı @ColoriseBot isimli hesaba tweetliyorsunuz ve saniyeler içerisinde otomatik olarak renklendirilen sürümü size geri tweetleniyor.

fotograf renklendirme - Eski Siyah Beyaz Fotoğrafları Ücretsiz Renklendirmenin Yolları!

Para ödemiyor, zaman kaybetmiyorsunuz.

Ancak ColoriseBot geliştirme aşamasında olduğundan bazı resimler harika sonuç verirken bazılarında renklendirme işlemi çok da beklediğiniz gibi olmayabiliyor. Benim tahminim fotoğrafın çok eski yada yıpranmış olması bu duruma sebep oluyor. Eğer hizmetten yararlanacaksanız eski fotoğraflarınızı tarayıcı ile yüksek kalitede taratmanızı, bu işlem için telefon kamerası kullanmamanızı öneriyorum.

Örnek renklendirme sonuçları için ColoriseBot hesabının son tweetlerine göz atabilir ve hizmetten yararlanmak için yine ColoriseBot hesabına sadece renklendirilecek fotoğrafın yer aldığı bir tweet gönderebilirsiniz. Başka bir şey yazmanız gerekmiyor.

– Reklamlar –

adbanner