LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Siz Hiç "Gül Dudaklı Yarasa Balığı" Gördünüz Mü? - karma

Resimde pis pis baktığına aldırmayın. Soyu tükenmek üzere ve dünyada sayılı kalan canlılardan birisi.. Türkiye’de bu balıkla ilgili hiçbir bilgiye rastlamadım ve bunun üzerine herkes bilsin diye tanıtmak istedim.. Balığımızın resimdeki dudakları photoshop değil, yaratılış harikası. Bu nedenle de bu balığa verilen isim “Gül Dudaklı Yarasa Balığı”..(Rosy lipped bat fish)..

Balığımızın Latince adı “Ogcocephalus nasutus”, çoğunlukla deniz seviyesinde gezer ve kırmızı dudaklarıyla somurturmuşcasına sakin ve soğuk bir yaşam sürer… Bu tatlı ( :D ) balık  türü “Kosta Rika” çevresindeki sularda bulunmakta. Gönül isterdi Çeşme’de, Bodrum’da, Dikili’de de görebilseydik :))

Siz Hiç "Gül Dudaklı Yarasa Balığı" Gördünüz Mü? - karma

En sinsi joker balığının bile planlarını altüst edebilir ve “Yakandaki ruj da nedir?” sorusuna bir bahane olarak kullanılabilir. Balıkla ilgili daha çok bilgi vermek isterdim ancak benden bu kadar, daha fazla bilgiye İngilizce kaynaklardan ulaşabilirsiniz..

Lütfen kaynak vermeden çalıntılamayın ;)

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 17 Haziran 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019