SoundCloud’da Dinlediğin Müziği Discord Profilinde Göstermek!

SoundCloud'da Dinlediğin Müziği Discord Profilinde Göstermek!

Discord uygulaması oyun severlerin ayrılmaz bir parçası. Discord üzerinden grup kuruyor, gruplara katılıyor, sohbet ediyor ve oyun sırasında bu uygulama sayesinde oyunu birlikte oynadığımız arkadaşlarımızla haberleşebiliyoruz. Ve tabi ki oyun üzerine geliştirilen bu uygulamada doğal olarak oynadığımız oyunları profilimizde de gösterebiliyoruz. 

Oynadığımız oyunun adını profilimizde durum mesajı olarak göstermek için Kullanıcı Ayarları > Game Activity yolunu izleyerek “Şu anda oynanılan oyunu durum mesajı olarak göster” seçeneğini açık hale getiriyoruz. Peki dinlediğimiz şarkılar?

Spotify & Soundcloud

Spotify kullanıyorsanız sorun yok! Spotify hesabınızı Discord uygulamasına bağlıyorsunuz ve Spotify kullanırken dinlediğiniz şarkılar profilinizden takip edilebiliyor. Her iki hesabı bağlamak için şu sayfada paylaşılan yolu izlemeniz yeterli oluyor.

Sonuç şu şekilde oluyor;

SoundCloud'da Dinlediğin Müziği Discord Profilinde Göstermek!

Ancak! Soundcloud için henüz resmi bir destek yok. Yani Soundcloud hesabınızda dinlediğiniz müzikleri Spotify’de olduğu gibi Discord profilinizde gösteremiyorsunuz. Yani resmi olarak yapamıyorsunuz. Fakat hileleri seviyorsanız size güzel bir yöntem önereceğim ve bu sayede Soundcloud’da dinlediğiniz müzikleri Discord profilinizde gösterebileceksiniz!

Hilemiz şu! Github.io’da sırf bu iş için geliştirilmiş bir Soundcloud uygulaması var. Onu bilgisayarımıza indirecek ve müziklerimizi o uygulama üzerinden dinleyeceğiz. Bunu yaparken uygulamayı kurmanız, Discord hesabınıza bağlamanız ve özel uygulamada hesabınıza giriş yapmanızda şart değil.

Eğer varsanız buyrun başlayalım..

Aşağıdaki github sayfasına gidin, sayfada en üst sıradaki SoundCloudSetup.exe dosyasını bilgisayarınıza indirin.

>> SoundCloud Github Bağlantısı

İndirdiğiniz EXE dosyasını Winrar yada 7zip uygulaması ile Arşivi aç komutu vererek açın! (Tıklayıp çalıştırmayın. Arşivin içine girin.)

Arşivde $PLUGINSDIR isimli klasöre girin. Bu klasörün içinde app-64.7z isimli bir paket göreceksiniz. Bu paketi masaüstüne çıkartın. Ardından app-64.7z içeriğini masaüstüne çıkartın.

app-64 isimli klasöre girdiğinizde bir sürü dosya olduğunu göreceksiniz. Orada SoundCloud.exe’yi bulun ve tıklayarak çalıştırın. Karşınıza bir Soundcloud uygulaması açılacak.

Artık Soundcloud arama kutusundan adınızı aratıp, sonrasında profilinizdeki müzikleri yada önceden oluşturduğunuz listeleri dinlemeye başlayabilirsiniz. Şarkılarınız doğrudan Discord profilinizde görüntülenecek.

Bu hileli yöntemin tek kötü yanı profilimizde Spotify’de olduğu gibi Dinliyor yerine Oynuyor yazıyor olması. Bunu sorun etmezseniz sonuç şu şekilde olacak. Ve her şarkı değiştiğinde durumunuzda güncellenecek.

SoundCloud'da Dinlediğin Müziği Discord Profilinde Göstermek!

İşinize geliyorsa sistem bu. Beğenmediyseniz ya Spotify kullanacaksınız yada Soundcloud’un resmi destek sunmasını bekleyeceksiniz.

Not: Soundcloud’un resmi uygulamasında yada tarayıcı üzerinden müzik açtığınızda dinlediğiniz parçaları Discord üzerinde gösteremiyorsunuz. Henüz bu özellik yok.