LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

State Of Decay Oyun Hileleri (PC - Steam) - oyun-indir

En sevdiğim açık dünya zombi oyunudur State of Decay. En güzel yanıda istediğiniz arabayı alıp zombi katliamı yapabiliyor olmanız. Keşke Microsoft oyununa biraz daha sahip çıksaydı ve daha uzun ömürlü yapabilseydi ama olmadı, sadece iki dlc çıkarıldı, onlardan biride aynı harita üzerine.. 

Yani dlc’ler dahil oyunu tamamen bitirdiğiniz, fakat hala oynamak istediğinizde önünüzde iki seçenek kalıyor; birincisi üçüncü parti mod’lara yönelmek, ikincisi ise hile yapmak. Ben ikinci seçeneği tercih ettim mod olayına girmedim. Hileler arasında ise görünmezlik favorim. Eğer sizde oyunu birazda hileli oynamak isterseniz aşağıda anlatacaklarımı uygulamanız yeterli..

Ama baştan belirteyim, hileler Steam bilgisayar sürümünde denenmiştir. Oyunun korsan sürümü veya konsol sürümlerinde kullanılır mı? Yöntem nedir? Bilemiyorum.

İlk olarak temiz bir cfg dosyası oluşturucaz. Bunun için ben Notepad++ kullanıyorum fakat normal not defteri de belki iş görebilir. (Notepad++ indirmek isterseniz buradan indirebilirsiniz.)

Temiz belgenin içerisine şunları ekliyoruz;

zm_disableNPCTargeting = 1 
zm_showInfestations = 1 
zm_playerInvisible = 1 
pl_infinite_health = 1 
pl_infinite_stamina = 1

Belgeyi System.cfg adı ile masaüstüne kayıt edip daha sonra şu konuma kopyalıyor yada taşıyoruz;

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\State of Decay\Game

Dosyayı Game klasörünün içine atacaksınız. Ve sonra Steam ve oyunu (eğer açıklarsa) yeniden başlatacaksınız.

Artık oyunda hilelerin aktif olması gerekiyor..

Peki bu hile kodları nelere imkan tanıyor? 

Eğer yanlış bilmiyorsam ilk hile oyunda o an kontrol edemediğimiz karakterlerin hedef olmasını engelliyor. İkinci hile zombi salgınlarını haritada göstermeye yarıyor 0 yaparsanız salgınları takip edemiyorsunuz. Üçüncü hile yönettiğimiz karakteri görünmez yapıyor. Zombilerin etrafında istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Dördüncü hile sonsuz sağlık, beşinci hile ise sonsuz stamina sağlıyor. Görünmez olsanızda yüksekten düştüğünüzde bu son iki hile gayet işinize yarıyor.

Şimdi bazılarınız hileler arasında araba sağlamlığına dair birşey yok diye bozulacak, araba sağlamlığı için hile kodu bulamadım fakat isteyenler aşağıdaki mod dosyalarını oyun klasörüne uygulayabilirler. Bu mod sayesinde arabalar hiç hasar görmüyormuş. (Lifeline dlc’sinde çalışmıyor.)

https://www.nexusmods.com/stateofdecay/mods/27/?

Ayrıca oyunu daha önce korsan oynamış yada yeni duyanlar için Steam bağlantısını paylaşıyorum. Belli zamanlarda yapılan indirimlere denk gelirseniz oyunu 6 tl, dlc’leri ise 2 tl’ye alma imkanı bulabilirsiniz.

http://store.steampowered.com/app/241540/State_of_Decay/

Oyuna ait tanıtıcı video:

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 30 Ekim 2014 tarihinde yayımlanmıştır.


  murat 04 Şubat 2015, 17:04

  Çok güzel  bir oyun herkeze tavsiye ederim.

  yusufcan 17 Mayıs 2015, 22:31

  abı allah razı olsun cok tesekurler

  ustuner80 30 Temmuz 2016, 20:26

  benim çözemediğim nasıl aktif ediyoz sizin dediğniz herseyi yaptım ama oyunda aynı bişey değişmedi

  Lordiz 31 Temmuz 2016, 15:51

  @ustuner80; System.cfg dosyasını doğru olarak hazırlayıp doğru konuma kopyaladıysanız oyuna tekrar girdiğinizde kendiliğinden aktif olması gerekiyor.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019