LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Steam Arayüzü Değişiyor! Peki Half Life 3 Oyunu Ne Zaman Geliyor? - oyun-indir

Half Life! İlk oyun 1998 yılında yayımlandı. Uzun süre internet kafelerde Counter Strike, Carmageddon ve Mitdown Madness ile birlikte en çok oynanan oyunlardan birisi oldu.. Half Life 2! İkinci oyun 2004 yılının sonunda yayımlandı ve o zaman için ve halen günümüz için en yaratıcı, en etkileyici oyunlardan birisi oldu.. Ve Steam! 2003 yılında oyun dünyasının Netflix’i gibi hayatımıza girdi, 15 senede pazarın lideri oldu. Fakat Steam’in bu başarısı Half Life serisinin de azraili oldu!

Sürekli haberler çıkıyor; “Half Life filmi geliyor”, “Half Life 3 hazırlanıyor”, “Half Life 3 Steam’de görüldü”, “Half Life 3 senaryosu sızdırıldı”, Half Life 3 bu sene çıkacak”.. ama ortada bir şey yok!

Half Life 2’nin yayımlanmasının üzerinden 15 sene geçti ve biz halen daha Half Life 3 bekliyoruz. Valve ise Half Life 3 için hiç bir şey söylemez iken çalışma yoğunluğunu da Steam’den başka bir yere odaklayamıyor.. Yine bir haber çıktı, elden ele dolanıyor; “Steam arayüzü değişiyor ve yeni arayüz ile Half Life 3’de geliyor!”

Yanlış! Half Life 3 gelmiyor. Fakat Steam arayüzü değişiyor.

Güncelleme: Yeni Steam arayüzünü beta aşamasında denemek isterseniz bu Reddit bağlantısında paylaşılan yolu izleyerek İngilizce Beta sürüm üzerinden yeni arayüzü aktif edebilirsiniz. Fakat yeni arayüz beta aşamasında olduğundan birçok eksiği, hatası mevcut.

Steam Arayüzü Değişiyor! Peki Half Life 3 Oyunu Ne Zaman Geliyor? - oyun-indir

Yukarıdaki görsel bir kaynaktan sızmış. Steam’in yeni arayüzü bu düzende olacakmış. Bu sızıntı ise Reddit üzerinde paylaşılmış ve hemen ardından aşağıdaki konsept tasarımlar gelmiş. İlki yukarıdaki sızıntıdan yola çıkılarak hazırlanmış, kütüphane kısmına da bilinçli olarak Half Life 3 eklenmiş. Amaç dikkat çekmek yada bir temenni.

Steam Arayüzü Değişiyor! Peki Half Life 3 Oyunu Ne Zaman Geliyor? - oyun-indir

İkinci görselde yine bir konsept tasarım.. “Steam arayüzü bu şekilde de olabilir” gibiler de. Yine bilinçli olarak kütüphaneye Half Life 3 eklenmiş.

Steam Arayüzü Değişiyor! Peki Half Life 3 Oyunu Ne Zaman Geliyor? - oyun-indir

Fakat bunlar sadece fan çalışmaları. Yani Half Life 3 oyunu gelmiyor. Şimdilik sadece Steam arayüzünün değişeceğini biliyoruz. Ancak bu ne zaman olacak? onuda net olarak bilmiyoruz..

İlgili Reddit paylaşımlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

https://www.reddit.com/r/Steam/comments/as5ki4/possibly_the_new_steamui_design_from_recent/
https://www.reddit.com/r/Steam/comments/atyfd2/i_designed_how_steam_could_look_based_on_the/
https://www.reddit.com/r/Steam/comments/av3s2n/my_concept_based_in_new_about_pagegif_and_steam/
https://www.reddit.com/r/Steam/comments/au8g3r/my_attempt_to_recreate_the_design_that_has/
https://www.reddit.com/r/Steam/comments/auggaq/forget_the_leak_i_want_fluent_design/

Keşke bu görseller gerçek olsa ve Half Life 3 oyunu Steam’in arayüz değişimiyle birlikte satışa sunulsa.. Ancak Half Life 3 satışa çıkacak olsaydı Valve bunu sessiz sedasız mı yapardı? Bence en az 1 sene reklamını yapar, sonrasında satışa sunardı.. Ortalık bu kadar sessiz iken, Valve, Steam’den, CS: Go ve Dota 2’den cebini dolduruyorken Half Life 3 ile uğraşır mı?.. Sanmam.

Hiç İhtimal Yok Mu? 

Tabi ki var.. Epic Games’in Epic Store üzerinden Steam’e rakip olması Valve’nin işlerini biraz aksatmaya başladı. Valve’in artık eskisi gibi oyunlara odaklanması, Steam’e özel oyunlar çıkararak mevcut oyuncuları elinde tutması, yeni oyuncuları ise kendisine çekmesi gerekiyor. İşte bu sebepten Half Life 3’ün, Left 4 Dead 3’ün, Portal 3 ve daha başka oyunların artık piyasaya çıkması gerekiyor.

Ama Valve ne yapacak? bilemiyorum. Bekleyip göreceğiz.

Steam arayüzü bir değişsin bakalım, o arada ve sonrasında neler olacak!

Konuyla alakalı gelişmeler olduğunda yazımda güncelleme yapacağım.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 1 Mart 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019