Süper Sorunlu Aile “Şemsiye Akademisi” Netflix’de Başlıyor!

Süper Sorunlu Aile "Şemsiye Akademisi" Netflix'de Başlıyor!

Yağmurdan kaçarken doluya tutulanlar… Netflix, heyecanla beklenen yeni dizisi The Umbrella Academy‘nin resmi fragmanını paylaştı! Gerard Way ve Gabriel Bá imzalı çizgi romandan uyarlanan The Umbrella Academy, süper kahramanlardan oluşan ve bir araya gelip sekiz gün içinde Dünya’yı kurtarması gereken süper sorunlu bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

15 Şubat 2019 Cuma günü gösterime girecek olan dizi birer saatlik 10 bölümden oluşacak.

Güncelleme: Netflix’in aksiyon dolu yeni orijinal dizisi The Umbrella Academy, 15 Şubat Cuma günü tüm dünya ile aynı anda Netflix’te gösterime girdi. Diziyi büyük bir hevesle oturup izledim fakat büyük hayal kırıklığı yaşadım. Çok iyi bir kadro, boş bir hikaye. Yani sizi bilemem ama ben beğenmedim.

Dizinin konusu ve fragmanını hemen aşağıda bulabilirsiniz. Ve bende tabi ki ilk fırsatta (unutmazsam) diziyi izleyecek ve konu altından yorumumu sizlerle paylaşacağım.

Şemsiye Akademisi’nin Konusu: 

1989 yılında, aynı günde 43 bebek doğar. Bu olayı açıklanamaz kılan ise söz konusu bebeklerin bir gün öncesinde hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen ve birbiriyle hiçbir alakası olmayan kadınlardan dünyaya gelmesidir. Çok zengin bir sanayici olan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve The Umbrella Academy’i kurarak “çocuklarını” dünyayı kurtarmak üzere hazırlar. Fakat her şey planlandığı gibi gitmez. Çocuklar daha yirmi yaşına ulaşmadan aile parçalanır ve her biri bir yana savrulur. Bu çocuklardan hayatta kalan ve artık otuzlu yaşlarında olan altı kişi, Hargreeves’in vefat haberini alınca yeniden bir araya gelir.

Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya ve Beş Numara; üvey babalarının ölümünün ardındaki gizemi çözmek için birlikte çalışır. Fakat farklı kişilikleri ve yetenekleri onları bir kez daha birbirlerinden uzaklaştırmaya başlar. Yaklaşmakta olan küresel bir kıyamet tehdidi ise işleri daha da zorlaştırmaktadır.

Dizinin Türkçe Altyazılı Fragmanı: 

Oyuncular: Ellen Page, Mary J. Blige, Cameron Britton, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Colm Feore, Adam Godley, John Magaro, Ashley Madekwe, Kate Walsh