Kaliteli İçerikler Üreten 10 Youtube Kanalı! ve Youtube Yayıncısı!

Kaliteli İçerikler Üreten 10 Youtube Kanalı! ve Youtube Yayıncısı!

Hepimiz biliyoruz ki Youtube, yeni nesil için televizyonun yerini almış durumda. Youtube üzerinde her kategoride içerik üreten kanallar bulabiliyor ve eğer Youtube’dan doğru şekilde faydalanıyorsanız zaman kaybetmek yerine her gün yeni yeni şeyler öğrenebiliyorsunuz. Tabi bunun için önce kimi neyi takip edeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Nelerden hoşlanırsınız? Ne görmek? Ne öğrenmek istiyorsunuz? Şuan takip ettiğiniz kanallar beklediğiniz şeyleri sunuyorlar mı? Yoksa sırf para kazanmak için sizi sömürüyorlar mı? 

Ben cevabı vereyim; Bir çoğumuz laf olsun diye açılmış, dini imanı para olan Youtube kanallarını takip ediyoruz. Bu kanallar ilk başlarda oyunlardan destek alıyor, sonrasında sadece reklam amaçlı içerikler üretmeye başlıyorlar. Siz yeni videoyu “Acaba ne çekmiş?” diye merakla izlerken, onlarda “Adsense hesabımda ne kadar birikmiş?” diye merak ediyorlar. Yani siz umurlarında değilsiniz.

Herkesin bildiği ama belki geç fark edeceği gerçeği açıklamış olmanın mutluluğu ile asıl konumuza geçiş yapıyorum!

Takip etmeye değer kaliteli 10 Youtube kanalı!

Hemde her kategoriden birer tane önerim olacak. Vakit kaybetmeden başlayalım.

Kategori: Teknoloji
Kanal Adı: DonanımHaber
Abone Sayısı: 258 Bin

https://www.youtube.com/channel/UCfIVTpOAjmeKmaiBd3rfwlA

Youtube’da birçok teknoloji kanalı var fakat bu kanal diğerlerine göre hem takipçisine saygılı hemde içerikler diğerleri gibi sıradan şeyler değil, her videosunu merak edip ilgiyle izlemek istiyor insan.

Kategori: Otomobiller
Kanal Adı: Otomobilin Mesut Abisi
Abone Sayısı: 3110 Bin

https://www.youtube.com/channel/UC_IUrN0z7rurfa2DZyPwUXQ

Youtube’da en sevdiğim ve gerçekten otomobiller hakkında faydalı bilgiler öğrendiğim kaliteli bir kanal, takipçisine saygılı bir Youtube yayıncısı. Mesut abinin bazı videoları öyle faydalı bilgiler içeriyor ki, yeni bir araba almadan önce bu kanalı takip ederseniz muhtemelen gelecekte otomobilinizle bir kazaya karışmanız halinde hayatınızı kurtaracak kişi Mesut abi olabilir.

Kategori: Sinema
Kanal Adı: Filme Gitmeden Önce
Abone Sayısı: 691 Bin

https://www.youtube.com/user/filmegitmedenonce

Sıkı bir sinema fanıysanız, tüm film haberlerini kaçırmadan takip etmeyi seviyorsanız işte bu kanal tam size göre! Mevcutta 500 bin abonesi olan kanalda sinema üzerine harika ve kaliteli içerikler bulmanız mümkün. Abone sayısına göre içerik sayısı biraz az olsa da, bu durum onların para kazanma odaklı içerik yerine kaliteli içeriği tercih ettiklerini gösteriyor. Yoksa onlarda bilirler DIY Kırtasiye Ürünlerine video çekmeyi.

Kategori: Fotoğrafçılık
Kanal Adı: AmcaOğlu
Abone Sayısı: 79 Bin

https://www.youtube.com/user/umitakbaslafoto

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve fotoğraf çekme konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız alın size harika faydalı bilgiler sunan bir kanal! Telefon ile kaliteli fotoğraflar çekmek, fotoğraf çekmek için gidilebilecek yerler, photoshop kullanmakla ilgili ipuçları, fotoğraf makinası ve aksesuar incelemeleri, ne arıyorsanız var.

Kategori: Hikayeler
Kanal Adı: Barış Özcan
Abone Sayısı: 3.62 Milyon

https://www.youtube.com/user/b31416

Bir önceki paylaştığım kanala benzeyen bir kanal ama bu kanalda yayıncı bizlere ninni anlatır gibi bilgiler sunuyor. Belki bazılarınızın uykusunu getirebilir diye düşünüyorum ama kanalın başarısını inkar edemeyiz ve içeriklerinin kalitesini. Ne zaman uçan arabalarımız olacak?, İlk kadın seri katil, Beyin nasıl çalışır?, 13 sayısı uğursuz mudur?, Gelecekte hangi mesleği seçmeliyim?..

Kategori: Makyaj
Kanal Adı: Aşkım İrem Aktulga
Abone Sayısı: 216 Bin

https://www.youtube.com/channel/UCEjFP0ojchoba08A5LI0sWQ

Gördüğüm kadarıyla Youtube’da çok fazla makyaj yayıncısı var fakat benim gözüme takılan ve neredeyse 2 senedir bildiğim, kalitesini hiç bozmayan bir kanal ve Youtube yayıncısı Aşkım İrem Aktulga. Aslında onu İngilizce öğrenmeyle alakalı videolar araştırırken keşfetmiştim. Sonradan ablam sıkı bir takipçisi oldu. Ve o halen içerik üretmeye devam ediyor.

Kategori: Müzik
Kanal Adı: Motto Müzik
Abone Sayısı: 258 Bin

https://www.youtube.com/user/mottomuzik

Müzik haberlerini, müzik söylemeyi seviyorsanız işte sizin içinde harika bir kanal. Başlarda adı Motto Müzik olan, sonradan Allianz Sigorta’nın katkıları ile gelişen ve halen yönetiminde Yekta Kopan’ın yer aldığı harika bir dijital müzik kanalı.

Kategori: Spor
Kanal Adı: Tivibu Spor
Abone Sayısı: 398 Bin

https://www.youtube.com/channel/UCzzylIZKbeIDhohxAaQFy1Q

Youtube üzerinden spor haberleri izlemek, maç özetlerine göz atmak ve hatta bedava spor kanalı izlemek istiyorsanız elinizdeki belki en iyi seçenek; Tivibu Spor kanalı. Tivibu dijital platformunun resmi Youtube kanalı olan bu kanalda hem spor içerikleri paylaşılıyor, hemde kanalın canlı yayını bulunuyor.

Kanalın Youtube canlı yayınına da bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kategori: Oyun
Kanal Adı: Enis Kirazoğlu
Abone Sayısı: 750 Bin

https://www.youtube.com/user/amciliss

Bu kategoriyi atlayacağımı düşünmediniz herhalde? Oyun kategorisi içinde harika bir önerim var; Yıllardır kalitesini bozmadan ve sadece oyun oynamayı sevdiği için, gerçekten oyunları severek oynayan ve bunları bizlerle paylaşan bir yayıncı.

Kategori: Çizgi Film
Kanal Adı: TRT Çocuk
Abone Sayısı: 3.34 Milyon

https://www.youtube.com/user/TRTCOCUKKANALI

Youtube üzerinde çocuğunuza çizgi film izletmek istiyorsanız ve abuk subuk şeylerden uzak kalmasını, sürprizler olmamasını istiyorsanız ilk takibe almanız gereken kanal; Trt Çocuk. Paylaşılan içerikler çocuğunuz tarafından sevilir sevilmez orasını bilemiyorum fakat TRT denetiminde, devlet denetiminde olduğu için çocuğunuza zarardan çok yararı olacağını düşünüyorum.

Konuyla alakalı sizinde bildiğiniz kaliteli Youtube kanalları varsa, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.