Bilgisayarda Yasal ve Gerçek PUBG Oyununu Bedava Oynamak!

Bilgisayarda Yasal ve Gerçek PUBG Oyununu Bedava Oynamak!

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarımızda para ödemeden GERÇEK PUBG oyununu oynayabilir miyiz? Bu mümkün mü? Evet! Peki nasıl olacak? Tabi ki PUBG’nin Google Play’de yayınladığı ücretsiz mobil sürümünü sömüreceğiz. Korsan kurulum yok, her şey yasal ve oyundaki rakiplerinizin çoğu telefonda, tablet bilgisayarda cebelleşirken siz çatır çatır adam temizleyeceksiniz!

YENİ YAZIM!

>> Bilgisayarda Ücretsiz PUBG Keyfi için “PUBG Lite”
>> PUBG Alternatifi “Ring Of Elysium”
>> Tencent Gaming Buddy ile PC’de PUBG Mobile Oynamak

Ama bunu yapabilmek için önce bilgisayarınıza PrimeOS Android işletim sistemini yüklemeniz gerekecek. Yada Bluestacks gibi bir Android emülatörünü de kullanabilirsiniz. Fakat PrimeOS’daki kadar iyi performans gösterir mi? bilemiyorum..

Ben yazımı PrimeOS üzerinden şekillendireceğim ve hayatımda ikinci kez oynadığım PUBG oyununda aldığım skorun ekran görüntülerini sizlerle paylaşacağım.

Kaçıncı oldum? 100 kişi arasında 1. oldum.

Bilgisayarda Yasal ve Gerçek PUBG Oyununu Bedava Oynamak!

Söylediğim gibi, hayatımda ikinci kez PUBG oynadım ve 1. oldum. İlk oynamamda ise 6. olmuştum. Fakat onu Samsung tablet bilgisayar üzerinden oynamış ve son anda silahsız yakalanmıştım :(

Bu seferki oynayışım Samsung marka dizüstü bilgisayarda, PrimeOS Android işletim sistemi üzerinde oldu ve bu sefer daha deneyimliydim. Çünkü Fortnite, Rules of Survival, Hopelass Land gibi oyunları oynadığımdan Battle Royale tarzına şimdi biraz daha hakimdim.

Nasıl Yapacaksınız? 

Seçenek 1) Bilgisayarınıza Bluestacks kuracak ve emülatör içine Google Play’deki PUBG mobile oyununu yükleyeceksiniz. Fakat Bluestacks bir emülatör olduğu için çok fazla kasma sorunları yaşama ihtimaliniz var.

Seçenek 2) Bilgisayarınıza PrimeOS Android işletim sistemini kuracak ve Google Play’den PUBG mobile oyununu bilgisayarınıza yükleyeceksiniz.

Not: PUBG’nin PC sürümü henüz ücretsiz değil fakat yakın gelecekte Fortnite’in gerisinde kalması sebebi ile ücretsiz hale gelebilir veya PC için ücretsiz özel bir sürüm yayınlanabilir.

Tahmin edeceğiniz üzere ben seçenek 2’yi tercih ettim ve beklediğimden iyi bir sonuç aldım. Oyun sırasında ne atma sorunu oldu, ne kasma sorunu.  Bir tek başlangıçta tuşları, kontrolleri çözemedim, arabaya binince de arabayı hareket ettiremedim. Az kaldı öldürülüyordum.

Onun haricinde oyunu sonuna kadar sorunsuz götürüp, 13 leş alıp, 1. olarak tamamladım.

Bilgisayarda Yasal ve Gerçek PUBG Oyununu Bedava Oynamak!

PrimeOS yükleme aşamalarını diğer yazımda paylaştığım için burada detay vermiyorum.

>> Bilgisayara PrimeOS Android İşletim Sistemi Yüklemek!

PUBG mobile oyununu Google Play’den indirmekte gayet basit olduğundan onunla alakalı da ek bir şey paylaşmıyorum.

>> Google Play’de PUBG Mobile

Fakat PrimeOS PUBG deneyimlerimi liste halinde sizlerle paylaşırsam kafanızda daha iyi bir izlenim oluşacağını düşünüyorum.

  • Oyunun mobil boyutu 1.4 gb. Bu sebeple PrimeOS’u usb bellekten canlı kullanacak olanların sorun yaşama ihtimali var. Bence diskinizde en az 20 gb alan ayırın ve PrimeOS’u oraya kurun.
  • PrimeOS’un 0.2.1 sürümünü kullanıyorum. Bilgisayara yüklediğim PUBG sürümü ise 0.9.0
  • Bilgisayarım bir dizüstü. Özellikler intel i3 işlemci, 8 gb ram, 1 gb nvidia ekran kartı, 300 gb harddisk. Fakat PrimeOS’a ayrılan alan 40 gb.
  • PUBG mobile ilk girişte grafik ayarları en düşükteydi, orta ayarlara aldım. Siyah ekran sorunu yaşamadım.
  • Karakteri yürütmek için awsd tuşlarını kullanabiliyoruz. Sol shift ile hızlı koşuyoruz. Yine sol Shift ile koşmayı kapatıyoruz. Etrafa bakmak için mouse kullanıyoruz ve mouse ile ekranın sağ bölümüne sol tıklayıp sürükleme hareketi yapıyoruz. Z tuşu (sanırım) silahlarda dürbüne geçiyor. 1, 2 ile silahları değiştirebiliyoruz. R tuşu (sanırım) şarjör değiştiriyor. H tuşu ile ölen rakiplerin eşyalarını didikleyebiliyorsunuz. Ateş tuşunu bulmaya fırsatım olmadı ama mouse sol tık ile ekranın sağındaki sanal ateş tuşuna basmak işe yarıyor ve bu şekilde ateş ederken kaçmaya çalışan hedefi ateş altında tutabiliyorsunuz.
  • Oyun sırasında ALT tuşuna basmayın. Ekranın altından sanal klavye çıkıyor.
  • Ekranda mouse ile sağ tıklamayın. İmleç ekrandan kayboluyor. Tekrar sağ ile geri geliyor.
  • Oyun sırasında mikrofon kullanmadım ama takım arkadaşlarımın sesleri rahat duyuluyordu. PrimeOS kullanmanın hiçbir dez avantajını şimdilik yaşamadım. (Araba sürememek hariç)

Vakit buldukça oyunu tekrar tekrar oynayıp tuşları öğreneceğim ve keşfettiğim yeni detaylar olursa yukarıdaki listeye ekleyeceğim. Sizinde sormak yada eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

NOT: PUBG Steam sürümü yaz, kış, cadılar bayramı ve yeniyıl indirimlerinde harika indirimler alıyor. Yakın zamanda 30 TL’ye kadar ucuzladığını hatırlıyorum. Eğer mobil PUBG ile işiniz yoksa yukarıdaki yöntemle uğraşmak yerine PUBG PC sürümünü satın alabilir ve oyununuzu Windows üzerinden oynamaya başlayabilirsiniz. Fakat PUBG’nin PC sürümü biraz fazla sistem gereksinimi duyduğundan eğer bilgisayarınız PUBG’yi kaldırmayacaksa yazımda anlattığım yol ile kasma derdi olmayan mobil sürümü tercih edebilirsiniz.