Dünyanın İlk Kafa Nakli Sistemi “Brain Bridge”

Sinir bilimi ve biyomedikal mühendisliği girişimi BrainBridge, kafa ve yüz nakli prosedürlerini eksiksiz bir şekilde yürütmek için gelişmiş robotik ve yapay zekayı entegre eden bir ‘kafa nakli sistemi’ geliştirdiğini duyurdu. Bu son teknoloji sistem, 4. evre kanser, felç, Alzheimer ve Parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklar gibi tedavi edilemeyen rahatsızlıklardan muzdarip hastalara yeni bir umut sunuyor.

BrainBridge, kafa nakli sistemi için dünyanın ilk devrim niteliğindeki konsepti olup, daha iyi sonuçlar ve daha hızlı iyileşme ile başarılı kafa ve yüz nakli prosedürlerini sağlamak için en son robot teknolojilerini ve yapay zekayı kullanır.

BrainBridge, işlevselliği ve estetik görünümü yeniden sağlamak için yüz ve saç derisi nakli gerçekleştirebilecek. Daha genç donör dokuları, iyileşmeyi teşvik etmek ve yara izini en aza indirmek için titiz dikiş ve ameliyat sonrası bakım ile reddedilme riskini azaltır ve görünümü iyileştirir.

Beyin-Bilgisayar Arayüzü ile donatılmış BrainBridge Kafa Bandı, hastaların iyileşme sırasında ihtiyaçlarını iletmesine, cihazları kontrol etmesine ve düşüncelerini kullanarak bağımsız olarak görevleri yerine getirmesine olanak tanıyarak özerkliği ve yaşam kalitesini artırır.

Haydi Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir