ETS 2’nin İlk Elektrikli Tırı “Renault Trucks E-Tech T”

Heyecan verici bir haber! Renault Trucks E-Tech T’nin Euro Truck Simulator 2’ye katılan ilk elektrikli araç olduğunu ve artık oyundaki Hızlı İşler bölümünden geçilebileceğini açıklamaktan mutluluk duyuyoruz! Renault Trucks ile devam eden ortaklığımız, bu son teknoloji ürünü, tamamen elektrikli kamyonu inanılmaz topluluğumuza sunmamıza olanak tanıyor.

Şimdi bu elektrik harikasına daha yakından bakalım! Renault Trucks E-Tech T, tamamen yeni bir iç mekana ve 4×2 şasiye sahip standart bir Renault T kabinine sahip. Aktarma organları, şasinin ortasındaki dişli kutusunun yanına monte edilen ve toplu olarak 490 kW güç sağlayan üç elektrik motoruna sahip.

Araç, iki ekran içeren tamamen dijital yeni bir gösterge paneli bilgisayarıyla donatılmış. Ayrıca A sütunlarına bir kör nokta dedektörü entegre edilmiş. Sağdan direksiyonlu seçenek için de farklı bir iç mekan düzeni mevcut. E-Tech T aynı zamanda hızlanma için harcanan enerjinin %80’ine kadar motor freni veya servis freni kullanılarak kısmen yeniden şarj edilmesine olanak tanıyan rejeneratif frenlemeyi de kullanıyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi, elektrikli araçlara geçiş sanal alemimizde de benzersiz zorluklar yaratıyor. Ekibimiz E-Tech T’yi ETS2’ye getirmek için yorulmadan çalışsa da oyun içi altyapımız elektrikli araçları desteklemeye tam olarak hazır değil. Başlangıçta geleneksel yakıtlı araçlar için tasarlanan benzin istasyonları, büyük değişiklikler yapılmadan kolayca elektrikli şarj istasyonları haline gelemez.

Şu anda oyun içi elektrifikasyona yönelik ilk adımlarımızı attığımız deneysel bir aşamaya geçiyoruz. Bu nedenle E-Tech T, gelecekte planlanan diğer birkaç elektrikli kamyonla birlikte özel bir mod da tanıtılacak ve yalnızca Hızlı İşler bölümünden erişilebilecek ve E-Tech T’nin teslimat süresi şu şekilde sınırlı olacak: 300 km. Yoldayken elektriğinizin bitmesi durumunda, ücret karşılığında size yardımcı olabilecek acil şarj hizmetini uygulamaya koyduk.

Bu güncelleme oyun içi ekonomiyi sıfırlamayacak, dolayısıyla yeni E-Tech T ile hızlı bir işin oyununuzda görünmesi biraz zaman alabilir. Lütfen sabırlı olun ve bu yeni kamyonla hemen bir iş bulmazsanız oyun içinde biraz zaman geçmesine izin verin.

https://store.steampowered.com/news/app/227300/view/4169849469478704217?l=turkish

Haydi Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir