TLC TV Canlı Yayını ve Güncel HD Yayın Uydu Frekansı

tlc tv logo zpsbcxz7wdi - TLC TV Canlı Yayını ve Güncel HD Yayın Uydu Frekansı

Temmuz, Ağustos (2015) aylarında sahibi Ferit Şahenk tarafından Discovery Communications grubuna satılan CNBC-e Tv, Kasım 2015 itibariyle yeni ismi ile yayınlarına başladı. Kanalın yeni ismi TLC Türkiye olurken, dünya genelinde benimsenen eğlence ve yaşam konseptinin aynen TLC Türkiye ekranlarına yansıyacağı açıklandı. Yeni tv kanalına dair merak edilenleri yazının devamında bulabilirsiniz.

Güncelleme: TLC TV, HD yayında! Yeni frekans 12015 Yatay/H 27500.

Güncelleme 2: TLC Tv’yi internetten canlı izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.tlctv.com.tr/canli-izle

>> LifeTime TV Türkiye, Türksat Uydusunda Yayında

>> Sony Channel Türkiye, Türksat Uydusundan Yayında!

Yayın İçeriği Değişecek Mi? 

Dünya genelinde yayın yapan TLC Tv’nin Türkiye versiyonunda, birkaç eski CNBC-e dizisi yayınlanmaya devam ederken, genelde TLC global içeriği izleyicinin beğenisine sunulacak. TLC Türkiye’de izleyeceğimiz içeriklerden bazıları ise şunlar olacak; Doktor Who (9.sezon), Fear the Walking Dead, Aquarius, State of Affairs, Poldark, Oprah’s Master Class, Cake Boss, Leah Remini: İt’s All Relative, Say Yes To The Dress, My Big Fat Fabulous Life, Running Wild Grylls, With Bear İnto The Pride, Dynamo: Magician İmpossible, The Following, The Vikings, Hannibal, Mike & Molly, The Slap, 12 Monkeys, Jekyll And Hyde, Younger, Odd Mom Out, Schitt’s Creek, Welcome The Sweden..

15 yıldır Türkiye’de yayın yapan CNBC-e, 2000 yılında Ciner Grubu tarafından satın alınmış ve eski adı Kanal E, yerini NBC ortaklığı CNBC-e’ye bırakmıştı. Kanal şimdide Discovery medyaya satılırken, Doğuş Yayın Grubu, 1 Eylül itibariyle Discovery’nin Türkiye’deki tek reklam satış temsilcisi olarak atandı.

TLC TV TÜRKSAT FREKANSI: 12015 Yatay/H 27500
Digiturk: 30. Kanal
D-Smart: 36. Kanal
Kablo tv: 34. Kanal
Tivibu: 60. Kanal
Turkcell TV+: 30. Kanal

TLC TV Açılımı: The Learning Channel (Öğrenme kanalı)

TLC TV Geçmişi: Kanal ilk olarak 1972 yılında ACSN adı ile kurulmuş daha sonra satılarak The Learning Channel adını almış. ACSN Tv’nin kuruluşunda yer alan NASA, kanalın satılışı ile NASA Tv’yi kurmuş. TLC ise 90’lı yıllara kadar öğrenme üzerine yayınlar yaparken sonrasında yayın konseptinde ufak değişikliklere gidilmiş.

TLC TV Global Web Sayfası: http://www.tlctv.com.tr

TLC TV İle İlgili Diğer Merak Edilenler

– Yayın politikasında bir değişiklik olacak mı? TLC, günün 24 saati kurgu ve gerçeğe dayalı içeriklerin en iyi, en kalitelisini sunacak. Gündüz kuşağında gösterilen ekonomi haberleri artık yayın akışında yer almayacak.

– Ne gibi yenilikler olacak? TLC’yi farklı kılan nedir? Dünyanın önde gelen, kurmaca dram dizilerinin yanı sıra TLC, mutlaka görülmesi gereken reality, “yaşam tarzı” ve gerçeğe dayalı eğlence programları da sunacak. Bu kombinasyon TLC’yi yüksek kaliteli uluslararası eğlencenin Türkiye’deki adresi yapacak.

– Yayın akışı nasıl olacak? Gündüz akışı, ağırlıklı olarak Oprah Prime, Cake Boss ve Say Yes to the Dress gibi “yaşam tarzı”na odaklanan programlardan oluşacak. Prime Time’da ise; Kasım ayında kanalda prömiyer yapacak olan Fear the Walking Dead ve Aquarius gibi büyük hitleri de içeren en yeni ve en iyi uluslararası kurmaca dram, komedi ve gerçek hayata dayalı programlar yer alacak.

– Game of Thrones ve Doctor Who gibi hit dizileri yayınlamaya devam edecek misiniz? TLC, CNBC-e’nin, Hannibal, Vikings, Hot In Cleveland, Two Broke Girls, Mike & Molly ve The Following gibi bazı hit dizilerini yayınlamaya devam edecek. Başka program alımları ile ilgili detaylar önümüzdeki haftalarda duyurulacak.

– TLC ve Discovery Channel’ın ortak programları olacak mı? TLC, Discovery Channel’da yer alan Running Wild with Bear Grylls ve Joel Lambert ile Manhunt gibi bazı popüler ve eğlenceli şovlarını yayınından sonra gösterecek, böylece bu muhteşem içeriğini daha fazla seyirci ile paylaşmış olacak.

– Kanal SD olarak mı yayın yapmaya devam edecek, yoksa HD mi olacak? HD olmayacaksa, HD kanalla ilgili planlarınız var mı? TLC, SD yayın yapmaya devam edecek. Bu aşamada HD versiyonunu sunmak gibi bir planımız yok.

– TLC ne anlama geliyor? TLC, ABD asıllı bir marka ve orada başladığında The Learning Channel yani Öğrenme Kanalı olarak biliniyordu. Şimdi dünyada 190 pazarda var olan TLC, dünyanın lider uluslararası “yaşam tarzı” ve eğlence kanalı haline geldi ve İngiltere, Güney Afrika, Polonya ve Asya Pasifik’te 1 numaraya yerleşti.

– TLC yeni bir frekansta mı yayın yapacak? Her platformda aynı mı olacak? Şu anda frekans ya da kanal numarasını değiştirme gibi bir planımız bulunmuyor. Ancak gelecekte değişmesi halinde tüm seyircilerimizin ve reklam verenlerimizin bilgilendirileceğini temin ederiz.

– CNBC-e’yi neden TLC’ye çevirdiniz? CNBC-e, Discovery Communications tarafından satın alındı ve stratejilerinin bir parçası olarak kanalın yerini uluslararası bayrak taşıyıcı “yaşam tarzı” ve eğlence kanalı TLC aldı. Yeni kanal, Kasım ayında yayına girecek ve en son çıkan, mutlaka görülmesi gereken dram, komedi, “yaşam tarzı” ve realite şovlarını izleyiciyle buluşturacak.

– CNBC-e’ye ne oldu? Başka bir frekanstan mı yayın yapacak? Kasım ayında TLC’nin yayına girmesi ile CNBC-e Türk televizyonlarındaki yayın hayatına son verecek.

– TLC’yi tüm platformlarda seyredebilecek miyiz? Yoksa sadece ücretli platformlarda mı olacak? Tıpkı CNBC-e gibi TLC de tüm platformlardan seyredilebilecek.

– TLC’yi internetten seyredebilecek miyiz? TLC yayına başladığı zaman, canlı olarak yalnızca televizyondan seyredilebiliyor olacak. Ancak kanalın web sitesinde VoD (seç izle) seçeneği sabit olacak, dolayısıyla en beğendiğiniz programları istediğiniz zaman seyredebileceksiniz.

– TLC hangi ülkelerde yayın yapıyor? TLC, Amerika’da 95 milyondan fazla ve 190 pazarda 303 milyon haneye ulaşan, uluslararası bir marka. Ancak TLC Türkiye, Türk seyircilere özel seçilmiş, değişik içeriği ile eşsiz bir kanal olacak.

TLC TV İÇERİKLERİ

– Popüler Holywood yıldızlarının yer aldığı en yeni diziler… David Duchovny, AQUARIUS isimli sınırları zorlayan ve gerçek hayata dayalı suç-drama dizisinde, tarikat lideri Charles Manson’ın peşine düşen Sam Hodiak isimli dedektifi canlandırıyor. Gerilim-casusluk dizisi STATE OF AFFAIRS’de Katherine Heigl Amerikan Başkanı’nın baş danışmanını oynuyor. Bir adamın bir çiftin yaramazlık yapan çocuğunu tokatlaması sonrasında gelişen olayları anlatan THE SLAP’te ise Peter Sarsgaard, Thandi Newton ve Zachery Quinto yer alıyor.

– Kült klasikler arasında yer almaya aday üç bilim kurgu dizisi… Heyecanla beklenen zombi dizisi FEAR THE WALKING DEAD TLC ekranlarında 9 Kasım tarihinde başlayacak. Yine Kasım’da yayına girecek 12 MONKEYS ve Aralık ayı itibari ile ekranlara gelecek JEKYLL AND HYDE’ın televizyon uyarlamaları ise seyircileri koltuklarına yapıştıracak.

– Salı gecelerinde yepyeni komedi dizileri… Sex and the City’nin yaratıcısının YOUNGER isimli yeni dizisinde, kariyerini ve aşk hayatını 26 yaşındaymış gibi yaşamak isteyen bekar bir annenin hikayesini izleyeceğiz. ODD MOM OUT ise New York’un sosyetik Upper East Side semtinde yaşayan zorlu anneler arasında yönünü bulmaya çalışan bir annenin hikayesini anlatıyor. Bunlara ek olarak yeni komedi dizileri SCHITT’S CREEK ve WELCOME TO SWEDEN Salı gecelerinde TLC’yi vazgeçilmez kılacak.

–  Gündüz kuşağında yeni yüzler… TLC’nin bambaşka ve benzersiz gündüz kuşağında, ünlü yüzler ve eğlenceli reality programları güne damgasını vuracak. OPRAH WINFREY’in ünlülerle gerçekleştirdiği röportajlarını izleyecek, CAKE BOSS’un lezzet dolu kreasyonları ile hayrete düşecek, LEAH REMINI: IT’S All RELATIVE’de King of Queens dizisinden tanıdığımız ünlü yıldızın çılgın hayatına tanıklık edecek, SAY YES TO THE DRESS’le Manhattan’ın en ünlü gelinlik butiğinin kapılarından içeri adım atacağız. Whitney Thore ise MY BIG FAT FABULOUS LIFE’da fazla kiloların aslında hiç önemli olmadığını hepimize kanıtlayacak.

– Gerçeğe dayalı eğlence içeriğinin en iyileri… TLC, belgesel ve gerçeğe dayalı eğlence dizilerinin en iyilerini sunacak. RUNNING WILD WITH BEAR GRYLLS’te, ünlü maceraperestimizi Hollywood yıldızlarının sınırlarını zorlarken izleyeceğiz. DYNAMO: MAGICIAN IMPOSSIBLE ile vahşi doğa belgeseli INTO THE PRIDE da bu ay kanalda ilk gösterimini yapacak.

– CNBC-e’nin en popüler şovları şimdi TLC’de… DR WHO’nun yanı sıra, TLC seyircileri en sevilen yapımlardan THE VIKINGS, THE FOLLOWING, MIKE&MOLLY, HANNIBAL ile VICTORIA’S SECRET FASHION SHOW’u izlemenin keyfini sürecekler.

– Reklamlar –