LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türk Telekom Tek Şifre Nasıl Alınır? - kota-sorgula

Türk Telekom abonelerinin, günlük/aylık kota kullanımlarını takip etmeleri için Tek Şifre üyeliği almaları ve bu üyelik bilgileri ile Türk Telekom hesaplarında oturum açmaları gerekiyor. Tek şifre, bir kereliğine kayıt olunan ve pek çok Türk Telekom hizmetini bir hesap altına toplayan bir uygulama. Bu uygulamaya üye olduğunuzda size verilen şifre ve kullanıcı hesabı ile pek çok Türk Telekom işlemini yapabileceksiniz.

Şimdi geçelim Tek Şifre sistemini nasıl kullanacağımıza… Eğer daha önceden Türk Telekom’un Online işlem merkezine kayıt olduysanız yani TEK ŞİFRE üyeliğiniz varsa, bir daha kayıt olmadan bu adresten ilerliyor ve mail adresi kısmına online işlem merkezine atadığınız mail adresini, şifre kısmına online işlem merkezine tanımladığınız şifreyi girip giriş yapıyorsunuz..

DİKKAT! Tek Şifre sisteminde güncelleme yapıldı. Artık şifrenizin daha karmaşık olması gerekiyor ve kullanıcı adınız mail adresi ise onu cep telefonu numarası ile değiştirmeniz gerekiyor. Aksi halde giriş yaparken sorun yaşayabilirsiniz.

Eğer daha önce Türk Telekom Online işlem Merkezine üye olup olmadığınızı bilmiyor, hatırlamıyorsanız (şifre sıfırlama yapıyor yada) bir kereliğine üye oluyor ve tek şifre belirleyerek daha sonra bu bilgilerle giriş yapıyorsunuz..

Ttnet Tek Şifre Hesabı Giriş 
Türk Telekom Tek Şifre Yeni Üyelik 

Yeni üyelik alacaksanız yukarıda verdiğim linkten üyelik formuna ulaşacaksınız bu formda ilk kısımda TC Kimlik numaranızı girmeniz istenecek. TC Kimlik no için hat sahibininkini girmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza üyelik formu gelecek. Adsl Bilgileri bölümüne Adsl hattınızın kullanıcı adı ve şifresini yazmanız gerekiyor (sonuna @ttnet yazmayacaksınız). Eğer Türk Telekom adsl abonelik bilgilerinizi unuttuysanız, Türk Telekom ofislerinden birine gidip şifrenizi öğrenmeniz gerekiyor.. (Üyelik adımları sonradan değiştirilmiş otomatik hale getirilmiş olabilir!)

Türk Telekom Tek Şifre Nasıl Alınır? - kota-sorgula

Kişisel Bilgileriniz bölümündeki Ad Soyad yerine de Türk Telekom aboneliği kimin üzerine ise onun adını girin..

(Yanında yıldız bulunan bilgileri girmek zorundasınız bunun haricinde yanında yıldız yok ise boş bırakabilirsiniz.)

Türk Telekom Tek Şifre Nasıl Alınır? - kota-sorgula

Üye formunda 2. bölüm Tek şifre üyeliğimize giriş yaparken kullanacağımız mail adresi ve şifreyi belirleme.. E-posta adresi kısmına Türk Telekom’dan mail alabileceğiniz bir adresinizi altına da kota sorgulamaya giriş yaparken kullanacağınız yeni şifreyi girin.. Ve bu bilgilerinizi bir yere not almayı unutmayın..

Son aşamada da kelime doğrulamadaki harfleri girip (isterseniz sözleşmeyi hatim edip) sözleşmeyi kabul edip kaydet botununa basın..

Türk Telekom Tek Şifre Nasıl Alınır? - kota-sorgula

Formdaki yıldız (*) olan yerleri doğru olarak girdiyseniz herhangi bir hata yoksa veya girdiğiniz mail adresi ile zaten daha önce bir üyelik almadıysanız girdiğiniz mail adresine bir mail gelecek bu maildeki bağlantıya tıklayarak Türk Telekom Tek Şifre üyeliğimizi aktif ve onay etmiş olucaz.. (Yeni üyelik tamamlandığında mail gelmiyor olabilir daha önce sisteme kayıtlı olduğum için tekrar üye olamadım bu kısmı tahmini olarak dile getirdim…)

Hesabınızı aktif de ettiyseniz artık Türk Telekom online işlemler sayfasına giriş yapıp kota kullanım bilgilerine ulaşabilirsiniz..

>> Türk Telekom (Tek Şifre) Kota Sorgulama

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 31 Mayıs 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  ilyasdurak 24 Mayıs 2012, 12:35

  kota sorgulaam bende dee aynı hatalarr ya guvenlik kodu hatalı ay guvenlik kodu engelleniyor yada sistem hatası diyor 1 hafdadır bakamıyom kotama

  aklen guvenc 25 Mayıs 2012, 00:36

  Her sey iiyiii guzelde sayin admin ben tablet kullaniyorum ve android isletim sistemine uymuyo bu kota sorgulama programi biz ne yapalim

  Admin 27 Mayıs 2012, 20:44

  @aklen guvenç; Android cihazınızda direk internet tarayıcınızdan ttnet web sitesine girip oradan online işlemlerden kotanıza bakabilirsiniz. Az önce Android yüklü telefondan denemesini yaptım ve hiç sorun yaşamadım. Bunun haricinde Ttnet’in Android cihazlar için ürettiği bir uygulama şimdilik yok.

  saza 17 Haziran 2013, 19:20

  ş**** ttnet, kullanıcıyı sınırsız ama daha pahalı olan tarifelere yönlendirmek için download u şişiriyor ve kota aşılıyor sonuçta kullanıcı gidip sınrsız tarife alıyor bu oyuna dikkat edin

  İsmail 01 Ağustos 2013, 19:36

  Harika

  musibey;mustafa 19.12.2015 19 Aralık 2015, 22:46

  4 GB internet hattım var kotalı.İnternet bağlanırken görevli KOTANIN AŞMASINI isteyip istemediğmi sordu;bende geçmesin dedim.kotanın bittiğ yerde duruyor böylece kotayı aşmıyorum.ilgililere derimki kayıta baş vursunlar ki,korkulu rüya görmesinler.

  unal 28 Şubat 2016, 03:00

  lanet olsun birdaha tt netmi tövbeler tövbesi

  Hyipmaster 19 Mayıs 2016, 13:30

  20 lira daha koyun alın sınırsız. 2 film izliyorsunuz 4 gb gidiyor. HD siz film zevkimi olur. Mezaramı götürceniz paraları

  yeter yaaa 28 Haziran 2016, 01:37

  bu ay bilerek kullanmadım ve ay başında şifreleri değiştirdim 200 GB kullanılmış sınırsız kota yine aşılmış. 3 aydır internet kullanamıyorum .uzun yıllardır internet abonesiyim internet kullanımım her geçen gün azalmakta ne hikmetse kota aşma süresi her geçen gün azalmaktadır.umarım buna bir çözüm bulunur…

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019