Türk Yapımı Eğlenceli Açık Dünya Oyunu “Welcome To Princeland”

Türk Yapımı Eğlenceli Açık Dünya Oyunu "Welcome To Princeland"

Mobil uygulama mağazaları olsun, Steam olsun, Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen kaliteli bir oyun yada mod gördüğümde büyük gurur duyuyorum. Fırsat bulduğumda bende oyun modları geliştiriyorum fakat oyun geliştirmek, mod geliştirmekten çok daha zor olduğundan oyun yapımcılarına da aşırı özeniyorum. Oyun dünyası bu kadar genişken, seçenek bol, talep yüksek iken, neden bizlerde burada yerimizi almayalım? 

İşte onlardan birisi! Welcome To Princeland.

Oyun, iki Türk oyun yapımcısı arkadaş tarafından geliştiriliyor, isimleri Serhat Yücekaya ve Eren Aydın. Oyunun Steam’de yayınlandığı tarih 9 Kasım 2018. Steam satış fiyatı ise kocaman bir açık dünya için gayet makul. İndirimsiz 9 TL, indirimli 7.20 TL.

Peki Oyunun Konusu? 

Oyunumuz Princeland isimli bir distopyada geçiyor, burası sınırsız ilaç deneyleri yapılan bir çöplük. Başımızda halka sürekli zulüm eden kötü kalpli bir Prens var. insanların üzerinde deneyler yapıyor, prototipler üretiyor. Abartılı vergi oranları (%800) ile fakir halk sürekli fakirleşmeye devam ediyor ve herkes bundan mutsuz.

Oyun içerisinde karakterini geliştirmeye devam ederken Prens’i arayıp yok etmemiz gerekiyor. Saklandığı sığınakları yağmalayıp her yerde onu aramalayız. Bunu yaparken ister arkadaşımızla birlikte, (16 kişiye kadar) ister tek başımıza olabiliriz. Kendini geliştir, seviye atla, yeni silahlar edin, istediğin araba ve ekipmanı al. En sevdiğin silahı geliştir ve daha fazla vuruş gücüyle daha fazla katliam yap.

Prensi arayıp yok etmeden de istediğin gibi gezip seviye atlamaya devam edebilirsin, fakat Prens’i öldürürsen vergi oranları düşer ve sahip olmak istediğin silah, araba, ekipman , yiyecek gibi şeyleri çok daha ucuza alabilirsin.

Tüyolar:

  • Prensi öldürdükten sonra 10 dakikalığına vergiler kaldırılıyor. Bu arada bir köye gidip bolca vergisiz silah, araç stoğu yapmanızı öneririm. Sonrasında tekrar yeni bir sahte prens geliyor ve vergiler yeniden yükseliyor.
  • Sığınaklara girmek için önce etrafta zombi ve uzaylı öldürün. Sonra kapısı açılacak ve içeri girip prensi arayabileceksiniz. Fakat içeride güçlü robot askerler var, bu sebeple önden bir ayı yada kurt yollamanız iyi olur.
  • Haritada hazineleri bulmaya bakın. Hazinelerden çok iyi silahlar çıkabiliyor.
  • Kamyon görevlerini yaparsanız 50 bin dolar gibi paralar veriyor fakat araca hasar verirseniz araç yarı yolda patlıyor. Bu sebeple bu görevlere girerseniz dikkatli olun.

Oyunun grafikleri çok iyi, oynanış ve hikaye gayet güzel. Oyunda bir sürü silah, bir sürü düşman var ve tıpkı GTA gibi araç da kullanabiliyoruz.

Oyunda harika bir harita, harika bir ortam var. Geliştiriciler bu harita üzerine farklı modlar geliştirebilirler. Örneğin Battle Royale modu yapılabilir. Botlarla veya arkadaşlarla Team Deathmatch modu yapılabilir. Ormanın içinde düşmanları bulup avlayabiliriz. Neden olmasın? Altyapı çok güzel.

Oyunun Steam bağlantısını hemen aşağıda bulabilirsiniz ve oyunun tanıtım videosunu da yine aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

>> Steam’de Welcome To Princeland

Oyunun indirme boyutu 4 gb. Belki düşük sistemli bir bilgisayarda kasmalar olabilir. Bu sebeple oyunun sistem gereksinimlerine dikkat etmenizi öneririm.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel i5 2.4ghz CPU
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 6000 MB kullanılabilir alan

Eğer geliştiriciler ara vermez ise oyun daha da gelişerek harika bir yapıya bürünecek gibi görünüyor. İnşallah bu oyun yarım kalmaz!