LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Tencent Gaming Buddy ile Bilgisayardan Bedava PUBG Oynamak - oyun-indir, google-play

Bu yazımdan yaklaşık 1 ay önce yine benzer bir yazı yayınlamış ve bilgisayarda bedava PUBG nasıl oynanır? sizlerle paylaşmıştım. Gayet güzel ve işe yarayan bir yöntemdi fakat bir kusuru vardı, bilgisayarınıza Prime OS Android işletim sistemini yüklemeniz gerekiyordu. Bunu tabi ki herkes yapamazdı. Şimdi farklı bir alternatif daha paylaşıyorum sizlere; alternatifin adı Tencent Gaming Buddy!

>> Bilgisayarda Ücretsiz PUBG Keyfi için “PUBG Lite”
>> PUBG Alternatifi Hayatta Kalma Oyunu “Ring Of Elysium”

Tencent Gaming Buddy, Pubg mobile ve Call of Duty mobile oyununu, hatta daha fazlasını geliştiren Tencent Games’e ait bir yazılım. Bir nevi oyun emülatörü. Bu yazılımı ücretsiz olarak Windows yüklü bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve ardından PUBG Mobile’de dahil birkaç mobil oyunu bilgisayarınızda oynamaya başlıyorsunuz.

Tencent Gaming Buddy ile oynayabileceğiniz oyunlar şunlar; 

PUBG Mobile, Arena of Valor, Honkai Impact 3, Mobile Legends, Yulgang Mobile, Clash of Clans, Clash of Kings, Lords Mobile ve Idle Heroes.

Bu ismini saydığım oyunları Tencent Gaming Buddy arayüzünde Oyun Merkezi isimli bölmeden indirebiliyor ve sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda oynayabiliyorsunuz.

Konumuz PUBG olduğu için diğer oyunları pas geçiyorum ve anlatımımı PUBG Mobile üzerine odaklıyorum.

Nasıl Yapıyoruz? Yada Ne Yapıyoruz? 

Öncelikle Tencent Gaming Buddy yazılımını indirip bilgisayarımıza yüklüyoruz.

>> Tencent Gaming Buddy İndir

Yükleme işlemini yaptığımızda yazılım otomatik olarak hem oyun motorunu, hemde PUBG oyununu sırayla indirip yüklüyor. Yüklemeler bitince Oyunlarım bölmesinde karşınıza PUBG oyununun çıkması gerekiyor ve sağında da Oyna yazan bir buton olacak.

Tencent Gaming Buddy ile Bilgisayardan Bedava PUBG Oynamak - oyun-indir, google-play

Artık Oyna yazan butona tıklayarak PUBG oyununu açabilir, oynamaya başlayabiliriz.

Fakat oyuna girdiğinizde Çince bir arayüz görecek olursanız ufak bir değişiklik yapmanız gerekecek!

Tencent Gaming Buddy yazılımında sağ üstte yatay 3 çizgi göreceksiniz. Oraya tıklayacaksınız ve açılan menüden de Ayar‘a tıklayacaksınız.

Tencent Gaming Buddy ile Bilgisayardan Bedava PUBG Oynamak - oyun-indir, google-play

Karşınıza Çince bir ayarlar ekranı gelecek. İşte burada aşağıdaki resimde görünen seçeneğe tıklayıp dili Türkçe yapıp, ardından sağdaki Çince butona tıklayacaksınız.

Tencent Gaming Buddy ile Bilgisayardan Bedava PUBG Oynamak - oyun-indir, google-play

Artık oyuna tekrar girip, Çince yerine Türkçe + İngilizce karışık arayüze geçilip geçilmediğine bakabilirsiniz.

Pubg Mobile’in arayüzü Türkçe değil fakat oynama tuşlarını gösteren Tencent Gaming Buddy sağ menüsünün Türkçe olması gerekiyor. Aynı aşağıdaki resimde göründüğü gibi.

Tencent Gaming Buddy ile Bilgisayardan Bedava PUBG Oynamak - oyun-indir, google-play

Eğer sonuç aynı ise artık PUBG Mobile hesabınıza giriş yaparak (yada misafir olarak) oyununuzu oynamaya başlayabilirsiniz.

Tencent Gaming Buddy Tecrübem: 

Şimdi hepiniz merak edeceksiniz, performans nasıl? yüklemeye değer mi?

Mobil telefonda, tablet bilgisayarda ve Prime OS yüklü bilgisayarda Pubg mobile oynamış birisi olarak şunu şöyleyebilirim; Performans gayet iyi. Oynanış bakımından, tuşların kontrolü açısından Prime OS üzerine Pubg Mobile Android sürümünü yükleyip Decapro key mapping yardımıyla oynamaktan bile daha iyi! Yazılım gayet kullanıcı dostu, grafik ayarlarında her şey düşünülmüş ve bana sorarsanız bu yöntem varken Steam üzerinden PUBG oyununa para vermeye hiç gerek yok.

Not: Yazılıma ait tüm grafik ayarlarını, dahili kartın mı harici kartın mı kullanılacağını Tencent Gaming Buddy Ayar sayfasında Motor sekmesi altından ayarlayabilirsiniz. O sayfada hem Opengl, DirectX seçenekleri var, hemde çözünürlük ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Not 2: Tam emin değilim ama sanırım bu emülatör ile oyun oynarken eşleştirmede karşınıza sizin gibi Tencent Gaming Buddy kullanan oyuncular getiriliyor. Yani eşit şartlar var. Prime OS’daki gibi telefon veya tabletle boğuşan oyuncular değil. Bu sebeple orada kolayca aldığınız killeri burada daha zor alabilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Prime OS ile Bilgisayarda Bedava PUBG Oynamak!

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 29 Aralık 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019