GameLoop Android Emülatör ile Bilgisayarda Bedava PUBG Oynamak

GameLoop Android Emülatör ile Bilgisayarda Bedava PUBG Oynamak

Bu yazımdan yaklaşık 1 ay önce yine benzer bir yazı yayınlamış ve bilgisayarda bedava PUBG nasıl oynanır? sizlerle paylaşmıştım. Gayet güzel ve işe yarayan bir yöntemdi fakat bir kusuru vardı, bilgisayarınıza Prime OS Android işletim sistemini yüklemeniz gerekiyordu. Bunu tabi ki herkes yapamazdı. Şimdi farklı bir alternatif daha paylaşıyorum sizlere; alternatifin adı GameLoop!

>> Call of Duty Mobil Oyununu Bilgisayarda Oynamak!
>> Bilgisayarda Ücretsiz PUBG Keyfi için “PUBG Lite”
>> PUBG Alternatifi Hayatta Kalma Oyunu “Ring Of Elysium”

GÜNCELLEME! Tencent Gaming Buddy olarak bilinen Tencent oyun emülatörü isim ve arayüz değiştirerek GameLoop adını aldı. Artık onu yeni adı ve görünümü ile kullanacağız. GameLoop’a resmi web sitesi https://gameloop.vip üzerinden ulaşabilirsiniz.

NOT: GameLoop’dan beklediğiniz performansı alamazsanız ve Google Play yüklemeleri için uğraşmak işinize gelmiyorsa alterantif emülatör Bluestacks‘ı deneyebilirsiniz.

>> Google Play Games Artık Bilgisayarlarda!

GAMELOOP NEDİR?

GameLoop, Pubg mobile ve Call of Duty mobile oyununu, hatta daha fazlasını geliştiren Tencent Games’e ait bir emülatör yazılımıdır. Bir nevi oyun emülatörü. Bu yazılımı ücretsiz olarak Windows yüklü bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve ardından PUBG Mobile’da dahil birkaç mobil oyunu bilgisayarınızda oynamaya başlıyorsunuz.

Güncelde GameLoop ile oynayabileceğiniz mobil oyunlardan bazıları şunlar; 

Pubg Mobile, Call of Duty Mobile, Mobile Legends, Standoff 2, Cyber Hunter, Modern Ops, FreeFire, Auto Chess, Gangstar Vegas, Payback 2, Candy Crush Saga, Pou, Subway Surfers, Roblox, Guns of Glory ve dahası..

Bu ismini saydığım oyunları GameLoop arayüzünde Oyun Merkezi isimli bölmeden indirebiliyor ve sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda oynayabiliyorsunuz.

Konumuz PUBG olduğu için, diğer oyunları pas geçiyorum ve anlatımımı PUBG Mobile üzerine odaklıyorum.

Nasıl Yapıyoruz? Yada Ne Yapıyoruz? 

Öncelikle GAMELOOP web sayfasına gidiyor, 10 mb’lık PUBG yükleyicisini bilgisayarımıza indiriyoruz..

>> GameLoop ile PUBG İndir

Sonrasında bu 10 mb’lık exe dosyasını çalıştırıyor, yazılımın otomatik olarak hem oyun motorunu, hemde PUBG oyununu sırayla indirip yüklemesini bekliyoruz. Yüklemeler bitince, Oyunlarım bölmesinde karşınıza PUBG oyunu geliyor ve sağında da Oyna yazan bir buton görüyorsunuz.

GameLoop Android Emülatör ile Bilgisayarda Bedava PUBG Oynamak

Artık Oyna yazan butona tıklayarak PUBG Mobile oyununu açabilir, oynamaya başlayabiliriz.

GameLoop Tecrübem: 

Şimdi hepiniz merak edeceksiniz, performans nasıl? yüklemeye değer mi?

Mobil telefonda, tablet bilgisayarda ve Prime OS yüklü bilgisayarda Pubg mobile oynamış birisi olarak şunu şöyleyebilirim; Performans gayet iyi. Oynanış bakımından, tuşların kontrolü açısından Prime OS üzerine Pubg Mobile Android sürümünü yükleyip Decapro key mapping yardımıyla oynamaktan bile daha iyi! Yazılım gayet kullanıcı dostu, grafik ayarlarında her şey düşünülmüş ve bana sorarsanız bu yöntem varken Steam üzerinden PUBG oyununa para vermeye hiç gerek yok.

Not: Yazılıma ait tüm grafik ayarlarını, dahili kartın mı harici kartın mı kullanılacağını GameLoop Ayarlar sayfasında Motor sekmesi altından ayarlayabilirsiniz. O sayfada hem Opengl, DirectX seçenekleri var, hemde çözünürlük ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Not 2: Bu emülatör ile oyun oynarken eşleştirmelerde karşınıza sizin gibi emülatör kullanan oyuncular getirilir. Yani eşit şartlar var. Prime OS’daki gibi telefon veya tabletle boğuşan oyuncular değil. Bu sebeple orada kolayca aldığınız killeri burada daha zor alabilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Prime OS ile Bilgisayarda Bedava PUBG Oynamak!