LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türk Yapımı İlk 3D Sinema Filmi "Cehennem" - sinema

Dünya film endüstrisinde her yıl binlerce film çekiliyor. Ancak bunlardan sadece 200’ü 3 boyutlu… Çünkü sadece 9 ülkede bu teknoloji kullanılabiliyor ve dünya film endüstrisine bu ileri teknoloji hizmetini verebilmek çok mühim bir iş olarak görülüyor. Avatar’dan sonra izleyicinin 3 boyutlu filmlere ilgisi oldukça arttı. Sinema sektörünün duayenlerine göre üç boyutlu film modası yıllarca sürecek, geçici olmayacak (..dı ama tutturamadılar).

Birçok sinema salonu izletebilmek için 3 boyutlu film arıyor, yapımcı ve yönetmenler 3D film çekmek istiyor ancak bu hizmeti verebilen laboratuar, post-prodüksiyon hizmetleri sınırlı sayıda ülkede var.

Milyonlarca Euro’luk bir pazar hacmine sahip olan sektörde artık Türkiye’de var. Cehennem adlı filmi 3 boyutlu çekme cesaretini gösteren yapımcılar; Coşkun Tözen, Burak Saraçoğlu, Selva Alemdar ve teknik olarak bu filmi dünyaya kazandıran Fono filmin sahibi Cemal Okan, Türkiye’yi bu sektörde 10. ülke yaptılar.

Yönetmen : Biray Dalkıran
3D Director : Erkan Cerit
Görüntü Yönetmeni: Doğan Sarıgüzel
Yapım : Fono Film, Hayalet Filmevi ve Oskar film
Yapımcılar : Cemal Okan, Coşkun Tözen, Burak Saraçoğlu, Selva Alemdar
Senaryo :Biray Dalkıran
Tür : Türkiye’nin ilk 3D korku filmi
Oyuncular : Ogün Kaptanoğlu, Tuğba Melis Türk, Pelin Eriş, Serhan Süsler
Dağıtım : Medyavizyon
Gösterim Tarihi : 01 Ekim 2010

Cehennem bir gerilim filmi. Hollywood ve Bollywood’dan sonra 3 boyutlu filmler ile Yeşilçam, Greenwood olarak dünya film sektöründe adından bolca bahsettirecek gibi. Zira Amerika ve Almanya başta olmak üzere sinema sektörünün önde gelen ülkelerinden filmi daha post prodüksiyon aşamasında izlemek üzere önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelecekler.

Ayrıca filmi full ve yasal olarak Youtube’daki Cehennem 3D kanalından 720p kalitede izleyebilirsiniz. (Tabi silmedikleri sürece)

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 30 Ağustos 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


    ÇETİN 11 Ekim 2010, 17:20

    arkadaşlar sinemaya gitmeye değmeyen bir film ben bilmediğim için gittim korku filmi diye girdik millet filmde gülüyodu filmin konusu bile yok hiç tavsiye etmiyrum

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019