“Türkiye’nin Bankası Türkiye İş Bankası” Reklam Filmi

"Türkiye'nin Bankası Türkiye İş Bankası" Reklam Filmi

Dünyanın önde gelen bağımsız iş değerleme ve strateji danışmanlığı şirketlerinden Brand Finance, 2019 yılı için birkaç değer listesi yayınladı. Düşenler, yükselenler.. O listelerden birisi de 2019 yılı için finans sektöründe dünyanın marka gücü en yüksek 10 bankasını barındırıyor.. Listede 10 numarada tanıdık bir isim var; Türkiye’den bir isim! Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin bankası Türkiye İş Bankası.

Gönül isterdi daha çok markamız güçlüler listesinde olsun fakat mevcut finansal durumlar ortadayken sadece bir Türk bankasının bile bu önemli listede ilk 10’da yer alması, gayet gurur verici bir mevzu. Hele ki Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanından 1 sene sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan ve 100 yaşına yaklaşan bir banka.

Listenin yayınlanmasından sonra konuyla alakalı İş bankasından da gayet güzel, yüreklere dokunan bir reklam filmi gelmiş. Aslında amacım reklamı paylaşmaktı fakat reklam üzerinden yola çıkıp biraz araştırınca Brand Finance listesini öğrenmiş oldum ve bunu da ayrıca paylaşmak istedim. Gözlerinizi yaşartacak İş bankası reklamını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Reklam şirketi: Medina Turgul DDB

Ayrıca Brand Finance’ın bahsi geçen listesine pdf formatlı bu bağlantıdaki belgeden, 13. sayfadan göz atabilirsiniz.

Listenin ilk 10’u şu markalardan oluşuyor; 

1 Numara: Sberbank (Rus)
2 Numara: Bank Central Asia (Endonezya)
3 Numara: ICBC (Çin)
4 Numara: China Construction Bank (Çin)
5 Numara: BNI (Endonezya)
6 Numara: Capitec Bank (Güney Afrika)
7 Numara: Kasikornbank (Tayland)
8 Numara: Mandırı Bank (Endonezya)
9 Numara: Swedbank (İsveç)
10 Numara: Türkiye İş Bankası (Türk)