Twitch İçin Profil Afişi ve Çevrimdışı Ekran Afişi Oluşturma

twitch - Twitch İçin Profil Afişi ve Çevrimdışı Ekran Afişi Oluşturma

Twitch üzerinden yayın yapıyorsunuz yada yapmıyorsunuz, fark etmez! Aktif bir Twitch hesabınız var ve profilinizi özelleştirmek, mesela profilinize girdiklerinde bir profil afişi görmelerini, profil resminize tıkladıklarında yada sohbet sekmesine tıkladıklarında ise karşılarına havalı bir çevrimdışı bildirim ekranı gelmesini istiyorsunuz! Peki nasıl yapacaksınız?

>> Twitch Paylaşım Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitch Çevrimdışı Ekranı Oluşturma ve Yerleştirme!

Bunun için iki seçeneğiniz var; Photoshop ile kendi profil afişi ve çevrimdışı ekranınızı oluşturabilir yada bunun için geliştirilmiş web sitesi araçlarından yararlanabilirsiniz..

Benim önereceğim araçlar;

Herhangi birini seçiyorsunuz, ücretsiz üye hesabınızı oluşturuyorsunuz ve ardından aşağıdaki bağlantılar üzerinden ücretsiz Twitch profil afişinizi yada yayıncı çevrimdışı ekranınızı oluşturuyorsunuz.

https://snappa.com/templates/twitch-banner
https://snappa.com/templates/twitch-offline-banner
https://www.canva.com/tr_tr/yapma/banner/twitch/
https://www.bannersnack.com/tr/twitch-banner.html

Bu işi Photoshop ile halletmek istiyorsanız, şunlara dikkat etmeniz gerekiyor;

  • Profil afişi Jpeg, Png yada Gif formatlı olmalı. Ekran boyutu 1200 x 480, maksimum dosya boyutu ise 10 mb olmalı.
  • Çevrimdışı ekranı ise Jpeg, Png yada Gif formatlı olmalı. Ekran boyutu 16:9 1920 x 1080 piksel, maksimum 10 mb olmalı.

Elinizde Photoshop yok ise ücretsiz çevrimiçi fotoğraf düzenleme aracı Pixlr‘dan yardım alabilirsiniz.

Afişte dosya boyutuna ve dosya formatına uyarsanız gerisi hayal gücünüze kalıyor. İstediğiniz sonucu aldığınızda ise son tasarımı bilgisayar yada telefonunuza indiriyor, Twitch.tv üzerinden hesabınıza giriş yaparak şuraya ulaşıyorsunuz;

Kanal ve Videolar sayfasında aşağıya indikçe önce Profil Afişi, sonra Video Oynatıcı Afişi seçim ekranlarını göreceksiniz.

Profil Afişi; Profilinize gittiklerinde görülen ilk üst bölümde kullanılacak. İlgili afişin üstünde sol tarafta, kanalın güncel durumu ve sağ tarafta en son yayınınıza ait ön izleme yer alacak. (Bu bölüm biraz Youtube kanal tasarımına benziyor. Örnek görünüm için yayıncı AvaGG’nin profiline bakabilirsiniz.)

Video Oynatıcı Afişi ise; Aradığımız şey. Az önce oluşturduğunuz 1920 x 1080 çözünürlüklü Twitch çevrimdışı ekran afişini buraya yükleyeceksiniz.

twitch cevrimdisi afisi - Twitch İçin Profil Afişi ve Çevrimdışı Ekran Afişi Oluşturma

Kanalınıza gelenler önce ana profilinizi görecek, sonrasında profil resminize yada sohbet sekmesine tıklayarak çevrimdışı ekran afişinizi görecekler. Örnek görünüm için yayıncı AvaGG‘nin profil resmine yada Sohbet sekmesine tıklayabilirsiniz.

twitch offline banner - Twitch İçin Profil Afişi ve Çevrimdışı Ekran Afişi Oluşturma

Konuyu kısa ve özet anlatmaya çalıştım fakat anlamadığınız, merak ettiğiniz noktalar olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner