LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Twitter'da Cıvıldayan Bir Hesap "Aç Kuşlar" - karma

Letonya’da yayımlanan haftalık magazin dergisi “ir” Twitter üzerinde ilginç bir proje paylaşmış. Twitter sitesinde kuşların kullanılmasından yola çıkarak doğadaki milyonlarca aç kuşa dikkat çekmeye çalışılan bu projede twitterda açılan hesaptan kuşların tweet atması sağlanıyor.

Şaka gibi geliyor değil mi? Şaka değil gerçek!

Hungry Birds (Aç Kuşlar) isimli Twitter hesabından gerçek kuşlar nasıl Tweet atıyor diyenlerin merakını şimdi gidericez okumaya devam edin.. Twitter hesabında kuşların Tweet gönderebilmesi için Letonya’nın batı kıyısındaki bir köyde yaşayan Proje yazarı Voldemars Dudums evinin terasına bir klavye bir kamera koymuş ve klavyenin üzerine tuzsuz yağ tabakaları vidalamış. Yukarıdaki resimde ekmek gibi görünsede “Aç Kuşlar resmi web sitesi”nde (www.birdsontwitter.com site artık kapalı) tuzsuz sert yağ tabakası olduğu söyleniyor.. Neden tuzsuz yağ tabakası derseniz yine sitede Şubat aylarında hava soğukluğunun -20 dereceyi bulduğu ve bu soğuklarda yağ tabakasının kuşların hayatta kalabilmesine yardımcı olduğu söyleniyor..

Hergün sabah 05:00 ile akşam 16:00 saatleri arasında uyanık olan kuşlar klavye üzerinde boğaz derdine gezinirken ortaya çıkan mesajlarda @Hungry_Birds sayfasında tweet olarak paylaşılıyor..

Klavyeye yağ tabakalarını vidalar ile sabitleyen Voldemars Dudums gelen ilgi ve merak üzerine youtube üzerinden bir video yayınlamış..

Yöntem ile ilgili detaylı bilgilerde veren Voldemars klavyenin 3 Euro değerinde ucuz bir klavye olduğunu ancak buna karşın -20 derece soğukta sorunsuz çalıştığını, yağ tabakalarına taktığı vidalarında paslanmaz çelik olduğunu söylemiş..

Twitter'da Cıvıldayan Bir Hesap "Aç Kuşlar" - karma

Bundan kısa süre önce Amerika’da bir hayvanat bahçesinden kaçan kobra yılanı için sahte twitter hesabı açılmıştı ve şuan o sayfanın 240 bin takipçisi var, inşallah bu projede kobra yılanına olan ilgi kadar ilgi görür de bu sayede insanların hayvan haklarına bakışı, hayvanlara olan ilgisi, sevgisi bir kat daha artar..

Aç Kuşlar Twitter Sayfası:

https://twitter.com/hungry_birds

Voldemars Dudums’un Twitter Sayfası:

https://twitter.com/dudums

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Nisan 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


    jaçkal 18 Temmuz 2011, 20:03

    ben twitter açmak istiyorum

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020