Twitter X’de Cıvıldayan Bir Hesap “Aç Kuşlar”

Twitter X'de Cıvıldayan Bir Hesap "Aç Kuşlar"

Letonya’da yayımlanan haftalık magazin dergisi “ir” Twitter üzerinde ilginç bir proje paylaşmış. Twitter sitesinde kuşların kullanılmasından yola çıkarak doğadaki milyonlarca aç kuşa dikkat çekmeye çalışılan bu projede Twitter’da açılan hesaptan kuşların tweet atması sağlanıyor.

Güncelleme: Okumakta olduğunuz yazı 2011 senesinde yayınlanmış ve ilgili Twitter hesabı da 2012 senesinden sonra pasif hale gelmiştir. Muhtemelen aç kuşlar beklenen ilgiyi göremediğinden Voldemars Dudums sosyal medya hesaplarını pasif hale getirme ve kendi işlerine odaklanma kararı verdi.

Şaka gibi geliyor değil mi? Şaka değil gerçek!

Hungry Birds (Aç Kuşlar) isimli Twitter hesabından gerçek kuşlar nasıl Tweet atıyor diyenlerin merakını şimdi gidericez okumaya devam edin.. Twitter hesabında kuşların Tweet gönderebilmesi için Letonya’nın batı kıyısındaki bir köyde yaşayan Proje yazarı Voldemars Dudums evinin terasına bir klavye bir kamera koymuş ve klavyenin üzerine tuzsuz yağ tabakaları vidalamış. Yukarıdaki resimde ekmek gibi görünsede “Aç Kuşlar resmi web sitesi”nde (www.birdsontwitter.com site artık kapalı) tuzsuz sert yağ tabakası olduğu söyleniyor.. Neden tuzsuz yağ tabakası derseniz yine sitede Şubat aylarında hava soğukluğunun -20 dereceyi bulduğu ve bu soğuklarda yağ tabakasının kuşların hayatta kalabilmesine yardımcı olduğu söyleniyor..

Hergün sabah 05:00 ile akşam 16:00 saatleri arasında uyanık olan kuşlar klavye üzerinde boğaz derdine gezinirken ortaya çıkan mesajlarda @Hungry_Birds sayfasında tweet olarak paylaşılıyor..

Yöntem ile ilgili detaylı bilgilerde veren Voldemars, klavyenin 3 Euro değerinde ucuz bir klavye olduğunu ancak buna karşın -20 derece soğukta sorunsuz çalıştığını, yağ tabakalarına taktığı vidalarında paslanmaz çelik olduğunu söylemiş..

Twitter X'de Cıvıldayan Bir Hesap "Aç Kuşlar"

Bundan kısa süre önce Amerika’da bir hayvanat bahçesinden kaçan kobra yılanı için sahte twitter hesabı açılmıştı ve şuan o sayfanın 240 bin takipçisi var, inşallah bu projede kobra yılanına olan ilgi kadar ilgi görür de bu sayede insanların hayvan haklarına bakışı, hayvanlara olan ilgisi, sevgisi bir kat daha artar..

Aç Kuşlar Twitter Sayfası:

https://twitter.com/hungry_birds

Voldemars Dudums’un Twitter Sayfası:

https://twitter.com/dudums