Uber Alternatifi Mobil Taksi Çağırma Uygulaması “En Taksi İzmir”

Uber Alternatifi Mobil Taksi Çağırma Uygulaması "En Taksi İzmir"

İzmir’de taksi taşımacılığında yeni bir dönem başladı. Yeni nesil mobil taksi çağırma sistemi “En Taksi İzmir” bugün hizmete girdi. Yeni nesil mobil taksi çağırma sistemi En Taksi İzmir, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğiyle hayata geçiriliyor.

İzmirli’nin Taksi – VİP Taksi Çağırma Uygulaması!

İzmir Ulaşım Merkezi’nde (İZUM) yapılan testleri geçen En Taksi İzmir uygulaması, yurttaşlara mobil uygulama üzerinden taksi çağırma hizmeti sunuyor ve kullanıcıya en yakındaki taksiyi yönlendiriyor. Yolcu, gelen taksinin şoförünün kim olduğunu uygulamadan görebiliyor, taksi şoförü ile iletişime geçebiliyor ve bu şoför hakkında yorum yazıp, önceden yazılmış yorumları da okuyabiliyor.

VİP taksilere de En Taksi İzmir uygulaması üzerinden erişilebiliyor.

VİP taksiler sekiz kişilik araçlarda TV yayını, internet bağlantısı, çay-kahve makinesi, buzdolabı ve çelik para kasası imkanlarıyla lüks taşımacılık hizmeti veriyor. Tıpkı yakın zamanda Türkiye’de yasaklanan Uber gibi. Fakat bu uygulama, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası sorumluluğunda uygulanıyor, kontrol ediliyor.

En Taksi İzmir uygulaması İphone’lar için Apple Store’dan, Android telefonlar için ise Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

En Taksi uygulamasını kullanmaya başlamak için, uygulamayı akıllı telefonunuza indiriyor ve uygulamaya kayıt olduktan sonra istediğiniz vakit en yakınınızdaki taksiyi çağırabiliyorsunuz.

>> En Taksi Apple Store Bağlantısı

>> En Taksi Google Play Bağlantısı

Uber Alternatifi Mobil Taksi Çağırma Uygulaması "En Taksi İzmir"

En Taksi Servisinin Özellikleri: 

  • Mobil aplikasyon üzerinden ya da webden günün 24 saati bir tuşla taksi çağrılabilecek.
  • Sistem en yakındaki taksiyi yönlendirecek.
  • Taksi çağıran kişi, hangi aracın ve şoförün geleceğini sistem üzerinden görebilecek, şoför hakkında yorumları okuyabilecek.
  • Kişi, kendisine gönderilen aracı istemezse başka taksi talep edebilecek.
  • Gidilecek mesafeye ne kadar ödeneceği önceden bilinecek, kredi kartıyla ödeme gerçekleştirilebilecek.
  • Müşteriler, aracın temizliği ve şoförün davranışları hakkında puanlama ve yorum yapabilecek. Bu değerlendirmeler herkes tarafından görülebilecek.
  • İngilizce dil seçeneği sayesinde yabancılar da sistemi kolaylıkla kullanabilecek.

En Taksi uygulaması ile yaptığınız yolculuklar için öneri ve şikayetlerinizi, uygulama üzerinden ya da Çağrı Merkezini (0850 4950495) arayarak iletebilirsiniz.

www.entaksi.com.tr

https://izum.izmir.bel.tr/contact.html