Netflix Alternatifi “Dsmart GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri!

Netflix Alternatifi "Dsmart GO" ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri!

BeinConnect ve Tivibu GO‘dan sonra Netflix alternatiflerinde sıra geldi D-smart GO’ya! D-smart, bildiğiniz üzere Digitürk’ün en dişli rakiplerinden birisi. D-smart GO ise, D-smart’ın abonelerine özel internet üzerinden sunduğu alternatif akış servisinin ta kendisi. Bu servis, bir zamanlar sadece D-smart abonelerine özeldi fakat yakın zamanda tıpkı BeinConnect gibi abone olmayan herkesin erişimine açıldı.

Böylece Netflix’e karşı yeni bir alternatifimiz daha olmuş oldu..

Peki D-smart GO Neler Sunuyor?

D-smart GO, BeinConnect gibi, Tivibu GO gibi hem hazır bir arşiv, hemde 100 civarı canlı tv izleme olanağı sunuyor. Bu canlı yayınlar içinde sinema, dizi kanalları, belgesel kanalları ve spor kanalları yer alıyor.. İşinize gelen paketi seçiyor ve bu paketler için taahhüt vermeniz, D-smart müşteri hizmetleri ile muhatap olmanız gerekmiyor!

Ödüyorsun, izliyorsun. Gelecek ay devam etmek istemezsen, kartını hesabından siliyor yada paketin yenilemesini iptal ediyorsun.

D-smart GO’da paketlere göre şu ücretleri ödüyoruz;

 • Hoş Geldin paketi 9.99 TL
 • Film Dizi paketi 19.9 TL
 • Mega paket 29.9 TL
https://www.dsmartgo.com.tr/bilgi/yardim

Fiyatlandırmaya bakınca D-smart GO’nun Tivibu GO’ya göre daha pahalı, BeinConnect’e göre biraz daha ucuz olduğunu görüyoruz. Fakat içerik ve erişilebilirlik açısından baktığımızda D-smart GO’nun diğer rakiplerinin epey gerisinde kaldığını özellikle belirtmem gerekiyor..

Neden? Çünkü;

 1. D-smart GO’yu televizyonunuzda kullanmak istiyorsanız uygulamayı her akıllı televizyonda bulamıyorsunuz,
 2. D-smart GO’yu televizyonumun web tarayıcısından izlerim sanıyorsanız; izleyemiyorsunuz,
 3. D-smart GO’yu canlı yayınlar için tercih ediyorsanız, kalitenin rakiplerine göre biraz daha kötü olduğunu ve paketlerinin daha pinti olduğunu bilmeniz,
 4. D-smart GO’yu seç izle arşivi için tercih ediyorsanız da, kısıtlı ve yetersiz bir içeriğe sahip olduğunu da bilmeniz gerekiyor.

Fakat bu olumsuz durumlara rağmen yinede D-smart GO’nun güzel yönleri de yok değil..

 1. Kredi kartı girmeden, iletişim izni vermeden 1 ay ücretsiz deneyebiliyorsunuz*,
 2. Ücretsiz deneme içinde sinema, dizi ve belgesel kanallarının bir kısmını izleyebiliyorsunuz,
 3. İçeriklere web tarayıcısı üzerinden erişebiliyor,
 4. Web tarayıcısında açık olan içeriği yada mobil uygulamada açık olan içeriği akıllı televizyona yansıtabiliyorsunuz,
 5. Canlı yayın kalitesi rakiplerine göre daha kötü olsa da, yavaş bağlantılarda Tivibu GO’da olduğu gibi kesintilere maruz kalmıyorsunuz.

* Ücretsiz 1 aylık denemede şu kanalları izleyemiyorsunuz; Outdoor., Bbc Earth, Viasat History, Docubox, Discovery, Animal Planet, Discovery Science, Fashion, Trace, Nba, Eurosport 1, Eurosport 2, Spor Smart, Sport, Fox Sports, Fight Box.

İlk izlenimde özellikle belirtmek istediklerim bunlar.. Paylaştıklarıma bakarak halen D-smart GO ile ilgileniyorsanız, sıra geldi paketlerin sunduğu içeriklere..

D-smart GO Paketleri ve İçerikler!

Hoş Geldin Paketi: Bu pakete aylık 10 tl ödüyorsunuz, tv canlı yayınlarından, seç izle içeriğinden ve kaydet izle özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Fakat tv canlı yayınları içinde spor kanalları, film, dizi, eğlence ve belgesel kanalları bulunmuyor. Kaydet izle hakkınız ise 25 saat ile sınırlandırılıyor ve bu hesaba aynı anda sadece 1 cihaz erişebiliyor.

Amacınız belgesel, sinema yada dizi izlemek ise, bu paketten uzak durmanız gerekiyor..

Film Dizi Paketi: Bu pakete aylık 20 tl ödüyorsunuz, tv canlı yayınlarından, seç izle içeriğinden ve kaydet izle özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Fakat bu paketinde kötü yönleri; belgesel kanalları ve spor kanallarına erişim hakkı vermiyor olması.. Bunun haricinde sinema ve dizi kanallarını izleyebiliyor ve aynı hesaba aynı anda 2 cihazdan erişim sağlayabiliyorsunuz. Kaydet izle hakkınız ise 25 saat yerine 50 saat oluyor.

Amacınız belgesel değilde, sinema ve dizi kanallarını izlemek ise, bu paket sizin işinizi görebilir. Fakat Tivibu GO’nun 10 tl’lik Sinema paketinin bundan kat kat iyi olduğunu düşünüyorum.

Mega Paket: Bu pakete 30 tl ödüyorsunuz, tüm olanaklardan yararlanıyorsunuz ve kaydet izle hakkınız 100 saate çıkıyor. Fakat cihaz erişim hakkınız yine 2 ile sınırlı kalıyor. Gerçek HD yayın yok, 4K yayın yok. Halbuki Tivibu GO’da spor paketinin ücreti 12.90 TL, içeriğin ise geneli gerçek HD kalitesinde..

https://www.dsmartgo.com.tr/paketler

Ama yinede zevkler farklılık göstereceğinden sizi yönlendirmek, etkilemek istemiyorum.. Son olarak D-smart GO’nun canlı yayın kanallarını, arşiv içeriği sayısını ve rakipleri kıyasladığım editör notunu paylaşarak yazımı sonlandırıyorum.

D-smart GO Seç İzle Arşivi! 

Yerli Diziler: Hekimoğlu, Azize, Zalim İstanbul, Afili Aşk, Siyah Beyaz Aşk, Yarım Elma, Çalıkuşu, Aşk-ı Memnu, Vatanım Sensin, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kuzey Güney, Kavak Yelleri, Binbir Gece, Yüzleşme, İnsanlık Suçu, Yaralı Kuşlar, Ihlamurlar Altında, Çemberimde Gül Oya.

Yabancı Diziler: Young & Hungry, S.W.A.T, Schooled, War of the Worlds, The Fosters, Good Doctor, On Becoming a God in Central Florida, Çariçe Katerina, Bay Mercedes, Pandora, Temple, A Discovery of Witches, Blacklist, Veep, L.A.’s Finest, Bloom.

(Diziler tam değil. Bazısı sezon ortasından birkaç bölüm, bazısı tek sezon.)

Filmler: 160 eski komedi filmi, 120 eski aksiyon filmi, 110 civarı korku filmi, 100 civarı romantik film, 170 civarı dram filmi, 60 civarı festival filmi, 25 animasyon film, 20 bilim kurgu film, 250 türk filmi, 13 savaş filmi, 8 aile filmi, 9 tarih filmi, 20 gizem filmi, 37 biyografi filmi. Toplamda 1100 film.

Programlar: Fox, Atv, Tv8, Kanal D, Show, TRT1, Star program ve dizi tekrarları. (Çok fazla bir şey yok.)

D-smart GO Canlı Yayın Kanal Listesi!

Belgesel: Outdoor ch hd, Bbc earth, Viasat history hd, Docubox hd, Discovery ch hd, Animal planet, Discovery science, National geographic, Nat geo wild, Nat geo people, Fastbox & fun hd

Çocuk: Çocuk Smart, Boomerang, Baby tv, Da Vinci

Dizi: Fox Life, FX, Fox Crime, Dizi Smart Max, Dizi Smart Premium

Film: Movie Smart Premium, Movie Smart Premium 2, Movie Smart Platin, Movie Smart Platin 2, Movie Smart Gold, Movie Smart Action, Movie Smart Fest, Movie Smart Family, Movie Smart Classic, Movie Smart Türk, FilmBox.

Spor: Nba tv, Eurosport 1 hd, Eurosport 2 hd, Sport tv, Fox sports, Fightbox hd, Spor Smart

Uluslararası: CNN, BBC, NHK World, El Cezire, Russia 24, Planeta RTR

Eğlence: 24 Kitchen, Fashion tv, Trace hd.

https://www.dsmartgo.com.tr/tv-izle/

Netflix, Tivibu GO, BeinConnect ve D-smart GO!

BeinConnect ve Netflix’i sömürmüş, mevcutta Tivibu GO kullanan biri olarak 4 servisi kendi açımdan kıyaslarsam; D-smart GO’ya devam edeceğimi hiç sanmıyorum.

 • Belgesel tv kanalları yeterli fakat aynı kanallar BeinConnect ve Tivibu GO’da da var.
 • Dizi kanalları güzel ama FX, Fox Life, Fox Crime, rakiplerinde de var.
 • Film kanalları kendine özgü ama Tivibu GO’nun Sinema tv’lerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum.
 • Spor kanallarında çeşit var ama süper lig gibi birçok spor tutkununun istediği içerikler mevcut değil.
 • Ve tabi ki Netflix’de canlı yayın kanalları olmasa da, dizi – film açısından arşiv olarak daha iyi olduğu tartışılmaz bir gerçek. (Ne yapalım birkaç adet eski Türk dizisini ve tüm bölümleri yada tüm sezonları olmayan birkaç adet yabancı diziyi?..)

Ama belki bir gün D-smart GO arşivi güçlendirilir, fiyatlar düşürülür, smart tv uygulaması yaygınlaştırılır ve bizde tekrar bir şans veririz.

Notlar: 

 • Ödeme yöntemi olarak banka kartlarını yada D-smart GO kartlarını kullanabiliyorsunuz,
 • Canlı yayınları kaydedip sonra izlemek istiyorsanız sadece Dizi Smart Max kanalı ve birkaç ulusal tv kanalını kayıt edebiliyorsunuz,
 • Hizmetten yararlanmak için TC numaranızı vermeniz gerekiyor ve KKTC harici bir dış ülkede yaşıyorsanız, hizmetten yararlanamıyorsunuz,
 • 1 aylık abonelik aldınız, ödeme yaptınız, ödediğiniz ücretin iadesini alamıyorsunuz,
 • Netflix’de olduğu gibi burada da ebeveyn kontrolünü kullanabiliyor, içeriklere pin koyabiliyorsunuz,
 • Mobil cihazınız rootlu yada jailbreak yapılı ise, D-smart GO hizmetinden yararlanamıyorsunuz,
 • Samsung smart tv’niz varsa, 2017 yılı öncesi üretimlere D-smart GO uygulamasını yükleyemiyorsunuz,
 • LG smart tv’niz varsa, Web os 3.0 öncesi sürümlerde D-smart GO uygulamasını yükleyemiyorsunuz,
 • Apple mobil cihazınız varsa, işletim sistemi sürümünün en az IOS 11 olması gerekiyor,
 • Android mobil cihazınız varsa, işletim sistemi sürümünün en az Android 4.4 olması gerekiyor,
 • Web tarayıcısından sisteme erişecekseniz, İnternet Explorer kullanmamanız gerekiyor.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilir, Tivibu GO ve BeinConnect’i anlattığım yazılarıma aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

>> Discovery Grubu Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus”
>> “Tivibu GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> “BeinConnect” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> İnternetten ve Mobilden Dizi, Film, Belgesel ve Tv İzleme
>> FoxPlay Nedir? Netflix’e Alternatif Olabilir Mi? 
>> En İyi ve En Popüler Yabancı Diziler! 
>> Disney’in Orijinal Dizi Film İzleme Servisi “Disney+”
>> Apple’ın Dizi Film İzleme Servisi “Apple TV Plus”
>> IMDb, “IMDb Freedive” ile Netflix’e Rakip Mi Oluyor?