Ubisoft’tan Açık Dünya Star Wars Oyunu “Star Wars Outlaws”

Ubisoft'tan Açık Dünya Star Wars Oyunu "Star Wars Outlaws"

Star Wars serisini çok geç izlemiş fakat izler izlemez hayranı olmuş birisiyim. Ayrıca Disney Plus’da yayınlanan Mandalorian, Kenobi ve Andor dizileri de Star Wars hayranlığımı körükleyen yapımlar olmuştur. Öyle ki, Mandalorian ve Andor’u tekrar tekrar defalarca izleyebilirim. Fakat dizi film izlemek ile oyununu oynamak, o atmosfere girmek ayrı şeylerdir benim için. Bu nedenle çok sevdiğim dizi ve filmlerin hep oyunları olsun isterim ama çoğu yapım ya oyuna aktarılmaz ya da oyuna aktarılanlar beklenen başarıyı elde edemezler. İşte şimdi böyle bir noktadayız; en sevdiğim serilerden birisi oyun oluyor ve oyun açık dünya bir yapım olacağından Star Wars evrenini özgürce gezme şansı doğuyor. Tabi güzel bir oyun yapabilirlerse!

Neden Böyle Dedim?

Çünkü oyunun yapımcısı Ubisoft’a ait bir stüdyo olan Massive Entertainment. İsveç merkezli bu şirket, 2008 senesinden beri Ubisoft’a ait. Yaptıkları oyunlar arasında Avatar, Division, Far Cry 3, Assassin’s Creed Revelation gibi oyunlar var. Var ama, Ubisoft’un oyunlarının çoğunun da elinde patlaması gibi bir durum var. Mesela Watch Dogs serisi. Tam 3 oyun yaptılar ama hepsine yazık ettiler. Mesela Crew serisi. 3 oyun yaptılar, 4. oyun yolda.. Onlar da bir Forza serisi olamadılar.

Aslında büyük potansiyeli olan oyunlar yaptılar ama başaramadılar. Division serisi de belki daha başarılı olabilirdi, Far Cry serisi de öyle.. Bir tek Assassin’s Creed serisinde başarılı olabildiler.

Yani Star Wars için harika bir oyun geliyor ama LucasFilm Games bu işi Ubisoft’a teslim ettiği için biraz tedirginim.

Bir tek izlediğim videolar umutlandırdı beni, ancak sonucu görmek içinde 2024 senesini beklememiz gerekiyor. Çünkü geçmişte videosunu izlediğimiz çoğu oyun, piyasaya çıktığında hayal kırıklığı olmuştu.. Umarım bu öyle olmaz. Ki arkasında Lucas Film olduğuna göre, oyun istedikleri kıvama gelmediğinde yayınlamayacak, yayın tarihini erteleyecek veya oyunu iptal edeceklerdir diye düşünüyorum..

Oyunun adı Star Wars Outlaws.

Oyunda İmparatorluk döneminde hayatını hırsızlıkla idame ettiren Kay Vess isimli bir karakteri kontrol ediyoruz. Kendisi galaksinin en büyük soygunlarından birini üstlenmek zorunda kalıyor ve imparatorluğun en çok arananlar listesine giriyor. Bu bilgi ışığında oyunun açık dünya olduğunu tekrar düşünürsek, ortaya harika bir oyun çıkması gerekiyor.

Kay Vess karakteri, gerçek hayatta var olan bir latin aktristen oyuna aktarılıyor. Tıpkı GTA 5 karakterleri gibi.. Kay Vess’e hayat veren aktrisin adı Humberly Gonzalez. Kendisi 1992 Venezuela doğumlu ve geçmişte birkaç popüler yapımda rol almış. Hatta Far Cry 6’da da Mercedes Martin isimli karakteri seslendirmiş.

Ubisoft'tan Açık Dünya Star Wars Oyunu "Star Wars Outlaws"

Oyunun fragmanında, Kay Vess ile birlikte gördüğümüz yaratığın adı ise Nix. Kendisini daha önce Star Wars yapımlarından birinde görmüş olabiliriz ama şuan tam hatırlamıyorum. Ve muhtemelen Nix, oyun boyunca bizimle birlikte olacak ve belki oyunda bazı sorunları çözmemize yardımcı olacak.

Ve birde droidimiz var, adı ND-5. Star Wars yapımlarının çoğunda sık sık görmüştük benzerlerini.. Fakat oyunda nasıl bir rolü var, arada kontrol edebilecek miyiz kendisini? bilmiyorum..

Ubisoft'tan Açık Dünya Star Wars Oyunu "Star Wars Outlaws"

Oyun satışa çıktığında konsol ve bilgisayar sürümleri olacak. Ancak şuan için oyunun Steam’de bir ön sipariş sayfasının olmaması, satışa çıktığında Steam yerine başka bir platform üstünden satılabileceği hissi yaratıyor bende.. Bakalım Ubisoft neler yapacak?

Umarım güzel bir oyun yapar, açık dünyayı iyi kullanır, Cyberpunk 2077’nin satışa çıktığı zaman gibi bol bug’lı sinir eden bir oyun sunmazlar önümüze..

Oyuna dair tanıtım videosu ve 10 dakikalık oynanış videosunu hemen aşağıdan izleyebilir veya oyunu aşağıdaki bağlantılardan sipariş edebilirsiniz.

https://store.ubisoft.com/tr/star-wars-outlaws/645ba713a9ce0448bffa4c12.html
https://store.epicgames.com/tr/p/star-wars-outlaws
https://www.xbox.com/tr-TR/games/store/star-wars-outlaws/9P87S3NP6SR2