Quake 4 Multiplayer Bot Paketi İndir

Quake 4 Multiplayer Bot Paketi İndir

id Software tarafından geliştirilip 1996 yılında piyasaya sunulan ve zamanında çok ses getiren Quake’in 2005 yılında piyasaya sunulan versiyonu Quake 4’ü multiplayer mod’da, offline olarak, rakibinize karşı oynamak istermisiniz? Cevabınız “Evet” ise yazıyı okumaya devam edin..

Bir zamanların efsanesi, internet kafelerin en çok oynanan oyunlarından biri olan Quake, şuan hiç anılmıyor, oynanmıyor olabilir ve ondan kat kat güzel grafiklere sahip oyunlar olabilir ancak bu eski fenomeni anmamız, nostalji yapmamızı engellemiyor. Quake 4’ü tıpkı Counter’da, tıpkı Half life veya Call of duty’de olduğu gibi multiplayer mod’da offline olarak oynayabilmemizi sağlayan 10 mb’lık yama ile sizde oyunu offline olarak internete bağlanmadan rakibinize karşı oynayabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz..

Bot paketini paylaşmadan önce şunu belirteyim de yorumlarınızda küfür etmeyin, telif hakları nedeniyle oyunu sitemde paylaşamıyorum bu nedenle oyunu internet üzerinden bulmalı veya satın alıp bilgisayarınıza kurmalı, daha sonrasında aşağıdaki bağlantıdan indireceğiniz yamanın dosyalarını oyunun dizinine yüklemelisiniz. Ancak şunuda belirtmeliyim, bot oyuncusu üst seviye kodlandığından onu yenmek sizi baya zorlayabilir..

>> QUAKE4 Bot Paketi İndir

Bot klasöründeki dosyaların kopyalanacağı dizin; C:\Program Files\id Software\Quake 4 (Quake 4 dizini içine sabot adında bir klasör açacak ve bot paketindeki tüm dosyaları bu klasöre kopyalayacaksınız.)

Bot modunu aktif etme;

Oyunu açacak, ardından SABot modunu aktif edeceksiniz ancak burada izlenecek bir yol var. Öncelikle oyunu internetten indirirseniz internet bağlantınızı kapatmalısınız aksi halde gireceğiniz cd key’ler işe yaramaz.

– Oyunu internet kapalı iken açıp (cd key’i girdiyseniz) menüde sol alttaki Mods bağlantısına tıklayın, ardından açılan pencerede SABot [a8]‘i seçip Load Mod butonuna basın. Butona basmanız ile oyun kapanacak, masaüstüne dönecek ama sakın birşey yapmayın ve bekleyin, kısa süre sonra oyun mod’lu olarak açılacak.

– Oyun mod’lu olarak açıldığında önce Multiplayer bağlantısına tıklayın ardından Create Server bağlantısına tıklayın ve açılan ekranda soldan bir harita seçip sağ alttaki Create Server buton ile offline oyunu kurun.

– Kısa süre yükleme ekranı gelecek ve ardından kendinizi oyunda bulacaksınız. Şimdilik oyunda teksiniz çünkü bot oyuncusu daha gelmedi, hemen CTRL + ALT ve ” (klavyede sol üstteki tırnak) tuşlarına basıcaz, konsol açılacak ve konsola addbot yazıp enter’a basıcaz. Kısa süre sonra rakibimiz offline bot oyunda olacak. İyi eğlenceler.

Oyunun nasıl oynandığına dair multiplayer oynanış videosu:

Not1: Oyundan çıkarsanız yani oyunu kaparsanız mod pasif hale gelir, oyunu tekrar açtığınızda yine modu aktif etmeniz gerekir bu nedenle ana menüden her girişte mod yükleme yapmak istemeyenler bot paketindeki Load SABot.bat dosyasını kullanabilirler. Ama dikkat! Load SABot.bat dosyasını doğrudan masaüstüne kopyalamayın hata verir. Dosyada sağ tıklayıp kısayolunu masaüstüne gönderin.

Not2: Oyunda multiplayer harita kurarken Create server menüsünde sağ üstte Gametype var oradan oyun tipini Team DM yaparsanız harita sayısı artar ve oyunda sizi destekleyen botlarda olur aksi halde tüm botlarla düşman olursunuz.

Not3: Oyunun grafikleri videodaki gibidir yani Counter, Call Of Duty tarzı bir oyun beklemeyin. Uzun süre oynadıktan sonra midenizde bulanabilir uyarmadı demeyin.

Not4: Oyunu isterseniz online sunucular üzerinden gerçek rakiplere karşıda oynayabilirsiniz ancak kotalı internet kullanıyorsanız kotanızı kötü etkileyebilir buna dikkat etmelisiniz. Oyunu offline oynamak kotayı etkilememektedir.