Unreal Engine 5 Yeteneklerini Sergileyen Matrix Awakens Yayınlandı!

matrix oyunu unreal engine5 - Unreal Engine 5 Yeteneklerini Sergileyen Matrix Awakens Yayınlandı!

İlk olarak 2020 senesinde duyurulan Unreal Engine 5 oyun motorunun yeteneklerini gözler önüne seren The Matrix Awakens oynanabilir demosu, Playstation 5 ve Xbox X|S konsolları için ücretsiz olarak yayınlandı. Toplam 29 GB’lık demo, yeni sürüm Unreal Engine 5 oyun motorunun yeteneklerini ağzımız açık deneyimlememize fırsat tanıyor. Demo şuan için Windows yüklü bilgisayarlara indirilemiyor fakat yeni nesil bir konsolunuz varsa, hemen şimdi demoyu indirip Matrix Awakens açık dünyasına dalabiliyorsunuz.

The Matrix Awakens (Matrix Uyanıyor) Bir Oyun Mu?

Hayır! Ne yazık ki bu bir oyun değil. Bu daha çok, Unreal Engine 5 oyun motorunun yeteneklerini ve gücünü göstermek için hazırlanmış bir Matrix teknoloji demosu.. Evet açık bir dünya var, karakterleri kontrol edebiliyoruz, sürülebilir 38 bin araca binip haritada tur atabiliyorsunuz, ufak görevler yapılabiliyoruz, ancak bunun devamında tam sürüm bir oyun gelmiyor. Bu demonun amacı, hem Unreal Engine 5 oyun motorunun gücünü, yeteneklerini, hem de metaverse çağında bizi nelerin beklediğini göstermek.

Aşağıda iki video bulacaksınız, birinci video Unreal Engine tarafından yayınlanan The Matrix Awakens’e ait tanıtım videosu, diğeri ise bir PS5 kullanıcısı tarafından The Matrix Awakens açık dünyasında kaydedilmiş kaza testleri sürüş videosu. Her iki videoda da Unreal Engine 5 ile geliştirilen bir sanal dünyayı görüyoruz. Ve belki de bu dünya, sanal gözlüklerimizi takıp saatler geçirdiğimiz, arkadaşlıklar kurduğumuz ve çalışarak sanal paralar kazanabileceğimiz yeni metaverse evrenlerini müjdeliyor.

The Matrix Awakens demosunu deneyimleyebileceğiniz yeni nesil bir konsolunuz varsa, demoyu indirebileceğiniz linkleri hemen aşağıda bulabilirsiniz.

>> PS5 için The Matrix Awakens

>> Xbox X|S için The Matrix Awakens

The Matrix Awakens’ı daha eski bir konsolda veya bilgisayarda kontrol etmeyi umuyorsanız, kötü haber; söylenildiği üzere The Matrix Awakens’ı PC, PS4 veya Xbox One’da denemenin bir yolu yok ve olmayacak. Tabi birileri bu demoyu bizler için portlamazsa! (İnşallah yaparlar..)

– Reklamlar –

adbanner