Video ve Reklam İzleyerek Sanal Para Kazanmak! Mümkün Mü?

Bu mümkün mü? Evet mümkün. Fakat şuan için daha çok erken bir aşamadayız ve bu nedenle izleyebileceğiniz video/reklam sayısı az, kazandığınız sanal parayı çekerek nakite dönüştürmek ise biraz masraflı. Peki neden? İşte bunun nedenini ve nasıl video izleyerek sanal para kazanacağınızı birazdan bu yazımda okuyacaksınız!

Sanal Paralar Her Yerde! 

Bir çoğumuz ne kadar uzak kalmak istesek de olmuyor, sanal paralar her gün daha fazla hayatımıza giriyor. Ve işte bir yenilik daha; artık video ve reklam izleyerek sanal para kazanabiliyoruz!..

Verasity isimli bir şirket, video oynatıcılarına entegre ettikleri teknolojileri ile her izlediğiniz videodan, reklamdan belirli miktarda ücretsiz $VRA sanal para kazanmanızı sağlıyor.

Sistem şuan demo sürüm gibi bir şey, çünkü tam olarak buna hazır değiliz ve çok fazla yayıncıları yok. Fakat zamanla bu sistemin tam olarak oturacağını ve belki Twitch üstünden yayınlar izlediğimizde ya da girdiğimiz web sitelerinde gördüğümüz reklamlardan bedava sanal para kazanabileceğimizi düşünüyorum.

Ve bu nedenle erken aşamadayken sistemin nasıl işlediğinden bahsetmek istiyorum..

Peki Sistem Nasıl İşliyor? 

Öncelikle resmi Verasity web sitesine üye oluyoruz;

https://verawallet.tv/

Sonrasında VRA coin kazanabileceğiniz Verasity ortağı web sitelerini buluyorsunuz..

Bazısı reklamlar üstünden VRA veriyor;

triviata.io, thegas.net

Bazısı ise izlediğiniz videolar üstünden VRA veriyor;

cryptonews.com, technews.guru, thatcelebstyle.com, seriouslynom.com, fursbook.net

Ve son olarak;

Videoları izlemeye başlamadan önce oynatıcının sağ üstünde bir kupa simgesi göreceksiniz, o simgeye tıklıyor, Verasity hesabınız ile oturum açıyorsunuz.

Sonrasında ise videoları, reklamları izlemeye başlıyorsunuz.

Videoyu izlediniz bitti, video oynatıcısının sağında bir simge görüyorsunuz ve 1 adet VRA kazandığınızı bu simgeden anlıyorsunuz.

Biriken sanal paralarınızı mı merak ettiniz?

https://verawallet.tv/ web sitesine gidiyor, hesabınıza giriş yapıyor ve My Wallet sayfasından cüzdanınızda ne kadar VRA biriktiğine bakıyorsunuz. Aynı şeyi video oynatıcısının sağ üstündeki kupa simgesinden de yapabiliyorsunuz fakat cüzdanınıza erişmek için gideceğiniz yer verawallet.tv..

Sistemin Detayları ve Kusuru!

Tabi ki her şey düşündüğünüz gibi güllük gülistanlık değil. Sistemin bizim açımızdan iki önemli sorunu bulunuyor..

Öncelikle anlaşmalı web sitelerinde günlük ve toplamda VRA kazanma sınırı bulunuyor. Yani o sayının üstünden VRA vermiyorlarsa, fazladan video ya da reklam izlemeniz bir işe yaramıyor.

Ve en önemlisi de, VRA Wallet’dan VRA’ları çekmenin büyük bir işlem ücreti var! Tam 700 VRA!

1 VRA şuan ne kadar? 0,064 cent!

Diyelim ki videoları, reklamları izlediniz ve 100 VRA (77 TL) biriktirdiniz.. Bunu sanal para borsasına çekebilmeniz için 700 VRA ödemeniz gerekiyor..

Tabi bu saçmalık Ethereum ağından kaynaklanıyor! Ethereum ağından bir sanal parayı transfer ediyorsanız saçma sapan işlem ücretleri ödemeniz gerekiyor ve bu nedenle video izleyerek sanal para kazanma güzelliği şimdilik boş bir uğraşa dönüşüyor..

Tabi ilerleyen süreçte VRA değerlenir, Ethereum ağı güncellenerek gas ücreti düşürülür ya da daha makul işlem ücretleri alan BSC ağına geçilirse durum farklılaşabilir.

Yani olayın özeti şu; Evet video ve reklam izleyerek sanal para kazanma dönemi başladı fakat şuan için hem az bir miktar kazanıyoruz hem de bu parayı çekemiyoruz. Fakat zaman içinde VRA’ya alternatifler çıkabilir ve sistem daha kazançlı hale gelebilir. Sanal paralara çok fazla uzak kalmamak, gelişmeleri yakından takip etmekte yarar var!

Ayrıca VRA’nın cüzdanında kazandığınız paraları stake ederek parayı katlama şansınız var. Çok az bir miktar verseler de ileriye dönük “ben uğraşırım” diyen varsa, bu seçeneği de bir araştırabilir..

Yazım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Konuyla bağlantılı reklam/video izleme üstünden sanal para kazandıran başka sistemler biliyorsanız yorum olarak yazabilirsiniz.