LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Klasörler'de Küçük Resim Önizlemesini Aktif Etme - windows-destek

Windows’unun başından kaza geçmiş olanlar veya normalde klasörlere girildiğinde küçük resim önizlemesi olmayanlar için resim önizlemesinin tekrar nasıl aktif edileceğini paylaşacağım sizlerle. Anlatım Windows 8 ve Windows 10’da biraz farklı olduğundan yeni sistem kullanıcılarının yazının devamındaki nota bakmalarını öneriyorum. 

Küçük resim önizlemesini XP, Vista veya Windows 7’de aktif etme aynı şekilde yapılıyor, XP ve Vista’da Bilgisayarım‘a tıklayıp açılan pencerede üstteki Seçenekler‘e oradan da Araçlar‘a tıklayın ve açılan bölümde Klasör seçenekleri‘ne girip Genel sekmesinden Görünüm sekmesine geçin son olarak resimde işaretli alanın tikini kaldırıp uygula, tamam diyerek sonuca ulaşın..

Windows 7 kullanıcıları ise Bilgisayarım‘a tıkladıktan sonra açılan pencerede Düzenle‘ye oradan da Klasör Ve Arama Seçenekleri‘ne tıklamalılar daha sonrasında ise izlenecek yol aynı..Genel sekmesinden Görünüm sekmesine geçin son olarak resimde işaretli alanın tikini kaldırıp uygula, tamam diyerek sonuca ulaşın..

Klasörler'de Küçük Resim Önizlemesini Aktif Etme - windows-destek

DİKKAT! Windows 8 veya Windows 10 kullanıyorsanız; Bilgisayarım > Dosya > Klasör ve arama seçeneklerini değiştir yolunu izleyin. Klasör seçenekleri penceresi açıldığında yukarıdaki resimde olduğu gibi Görünüm sekmesine geçin ve listeden Her zaman simge göster, küçük resim gösterme seçeneğindeki tiki kaldırın. Tiki kaldırırsanız küçük resimler görüntülenmeye başlar. Tik koyarsanız önizlemeler yerine dosya simgeleri görünür.

Yazı hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz..

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 12 Mart 2009 tarihinde yayımlanmıştır.


  ümitt 17 Şubat 2018, 16:19

  Teşekkür ederim.

  Osman 03 Nisan 2018, 21:34

  klasörlerde küçük resim önizlemesini aktif etme konusundaki buradaki he rşeyi yaptım ve hatta tik seçili bile değildi işletim sistemi windows10 bana mail atarak yardımcı olursanız çok çok sevinirim dosya önizlemelerim kayboldu sadece dosya olarak gözüküyor ve grafik tasarım öğrencisiyim bu sorun gerçekten çok fazla sinir bozucu lütfen yardımcı olun

  Lordiz 03 Nisan 2018, 23:09

  @Osman; Merhaba. Sisteminiz yasal değil ise bazı özelliklerin düzgün çalışmaması normal. Yasal Windows kullanıyorsanız güncel sürümde olduğunuza emin olun. Güncel sürümdeyseniz mecburen sistem onarımı yapacaksınız yada önizlemeler yakın zamanda kapandıysa sistem geri yüklemede yapabilirsiniz.

  ataysimsek 25 Eylül 2018, 17:15

  ben de yaşadım busorunu , arkadaşımın açıklamaları sayesinde düzeltebildim. çok teşekkürler….

  Lordiz 25 Eylül 2018, 18:22

  @ataysimsek; Rica ederim. İyi günler.

  sinan 22 Ekim 2018, 10:43

  atanıza Rahmet

  UCMAX 21 Temmuz 2019, 15:41

  TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM. YORGUN KAFAYA FORMAT ATMIŞ GİBİ OLDUNUZ.

  Serhat ÖZGÜR 12 Eylül 2019, 11:13

  sağol

  şaban 15 Eylül 2019, 20:09

  teşekkürler halletttim… iki gündür fotoğrafları göremiyordum

  Cml 07 Aralık 2019, 12:11

  Teşekkürler bro😊

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019