Klasörler’de Küçük Resim Önizlemesini Aktif Etme

Klasörler'de Küçük Resim Önizlemesini Aktif Etme

Windows’unun başından kaza geçmiş olanlar veya normalde klasörlere girildiğinde küçük resim önizlemesi olmayanlar için resim önizlemesinin tekrar nasıl aktif edileceğini paylaşacağım sizlerle. Anlatım Windows 8 ve Windows 10’da biraz farklı olduğundan yeni sistem kullanıcılarının yazının devamındaki nota bakmalarını öneriyorum. 

Küçük resim önizlemesini XP, Vista veya Windows 7’de aktif etme aynı şekilde yapılıyor, XP ve Vista’da Bilgisayarım‘a tıklayıp açılan pencerede üstteki Seçenekler‘e oradan da Araçlar‘a tıklayın ve açılan bölümde Klasör seçenekleri‘ne girip Genel sekmesinden Görünüm sekmesine geçin son olarak resimde işaretli alanın tikini kaldırıp uygula, tamam diyerek sonuca ulaşın..

Windows 7 kullanıcıları ise Bilgisayarım‘a tıkladıktan sonra açılan pencerede Düzenle‘ye oradan da Klasör Ve Arama Seçenekleri‘ne tıklamalılar daha sonrasında ise izlenecek yol aynı..Genel sekmesinden Görünüm sekmesine geçin son olarak resimde işaretli alanın tikini kaldırıp uygula, tamam diyerek sonuca ulaşın..

Klasörler'de Küçük Resim Önizlemesini Aktif Etme

DİKKAT! Windows 8 veya Windows 10 kullanıyorsanız; Bilgisayarım > Dosya > Klasör ve arama seçeneklerini değiştir yolunu izleyin. Klasör seçenekleri penceresi açıldığında yukarıdaki resimde olduğu gibi Görünüm sekmesine geçin ve listeden Her zaman simge göster, küçük resim gösterme seçeneğindeki tiki kaldırın. Tiki kaldırırsanız küçük resimler görüntülenmeye başlar. Tik koyarsanız önizlemeler yerine dosya simgeleri görünür.

Yazı hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz..