Vodafone ile TL Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone ile TL Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone’da diğer Vodafone hattına Lira transfer etmek için 7038 numarasını arayabilirsiniz. Sanırım Vodafone’da sms ile TL transferi yok. Fakat bunun yerine online self servisi veya Vodafone Yanımda mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

DİKKAT! Vodafone sessiz sedasız TL Transfer hizmetini kullanıma kapattığı için şuanda Vodafone aboneleri birbirlerine TL transferi yapamıyorlar. Konuyla alakalı sorular sorduğum Vodafone temsilcileri ise sanki hiç böyle bir hizmet yokmuş ya da konu hakkında bilgileri yokmuş gibi soruları cevapsız bırakıyorlar. Fakat tam aksine Türk Telekom ve Turkcell’de ise halen TL transfer hizmetleri aktif olarak kullanılabiliyor. İlerleyen süreçte Vodafone mu hizmetini geri açar yoksa diğer operatörlerde mi TL transferini kullanıma kaparlar bilemiyorum ancak böyle bir hizmeti aktif olarak kullanıyor ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız, hattınızı Türk Telekom veya Turkcell’e taşımanız gerektiğini iyi biliyorum.

Konuyla alakalı yeni bir gelişme olursa yazımda güncelleme yapacağım.

Lira transferinin ardından abonelerin hattında 6 TL kalması gerekmektedir. Transfer işlemi, işlem başına 2 TL olarak ücretlendirilmektedir. Bir defada en az 1 TL, en fazla 20 TL transfer edilebilir, bir takvim ayı içerisinde ise üst sınır 100 TL’dir. Transfer edilen liralar, hediye SMS veya indirimli görüşme şartını yerine getirmez. Abonelere transfer edilen liralar, 10 TL‘den az ise aktif kullanım ya da bekleme sürelerini etkilemez. 10 TL ve üzeri lira transfer alınması durumunda aktif kullanım süresi uzayacaktır.

Kullanım detayları için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

>> Turkcell ile TL Transferi Nasıl Yapılır?
>> Türk Telekom Avea ile TL Transferi Nasıl Yapılır?