LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Windows 10 "Telefonunuz" (Your Phone) Uygulaması ve Kullanımı - windows-destek

Microsoft bu işi senelerdir yapıyor ama bir türlü Windows işletim sistemini adam edemedi. Halen daha eksikler var, halen daha sistemi aşırı yoruyor ama buna rağmen mecbur ona mahkumuz.. Yakın tarihte yeni bir güncelleme (sürüm 1809) geldi, belki sistem hızlanmıştır diyerek yükledim ve neredeyse yüklenmesi 3 saat civarı sürdü.. Sonrasında baktım ne var ne yok? Sadece birkaç ufak değişim ve Telefonunuz adında bir uygulama.

Aslında bu uygulamanın adını daha önce duymuştum fakat 1809’da yerleşik olarak geliyormuş, tanışmak şimdi nasip oldu. Deneyelim görelim, iyi bir şeyler varsa kullanalım diyerek çalıştırdım uygulamayı ve telefonuma bağladım. Fakat Microsoft yine bir hayal kırıklığı yaşattı. Uygulama şuan ki haliyle bir çöp! Nedenini uygulamayı biraz tanıttığımda siz anlayacaksınız zaten. Hemen geçelim nedir? nasıl yapılır? faslına..

Dikkat! Uygulamadan yararlanabilmek için Windows 10 1809 güncellemesini yüklemiş olmanız ve telefonunuzda da Android 7.0 ve üstü sistemlerden birinin yüklü olması şart.

“Telefonunuz” Uygulamasını Bulalım!

Uygulama 1809’da yerleşik olarak geliyor fakat arama kutusunda Telefonunuz yazarak aratmazsanız görev çubuğunda felan simgesi yok. O halde arama kutusuna telefonunuz yazalım ve uygulamayı çalıştıralım..

Windows 10 "Telefonunuz" (Your Phone) Uygulaması ve Kullanımı - windows-destek

Uygulamayı Telefonumuza Kuralım!

Evet, tahmin edeceğiniz gibi, telefonumuza da uygulama kuruyoruz! Bunu yaptıktan sonra zaten Microsoft’a ihtiyaç kalmıyor aslında.. Bu tarz iş gören daha güzel uygulamalar var.. Mesela Samsung’un SideSync uygulaması!

Neyse biz geleceğe dönük belki uygulama gelişir diyerek uygulamayı Google Play’de bulalım, telefonumuza yükleyelim.

>> Google Play’de Telefon Eşlikçiniz 

Not: Uygulama, telefon bağlama aşamasında sizden telefon numaranızı isteyecek. Numaranızı girdiğinizde ise size ücret almadan bir sms ile Telefonunuz Android uygulamasının indirme bağlantısını gönderecekler.

Uygulamayı Kullanmaya Başlayalım!

Şimdi her şey tamam ise hem bilgisayarda hemde telefonumuzda Telefonunuz uygulamasına Microsoft hesabımız ile giriş yapalım! (Herhangi bir hotmail, outlook yada msn.com mail hesabınızla giriş yapın.)

Windows 10 "Telefonunuz" (Your Phone) Uygulaması ve Kullanımı - windows-destek

Ardından telefonumuzda da aynı Microsoft hesabına oturum açıp, Telefon Eşlikçiniz uygulamamıza gerekli izinleri (depolamaya erişim, sms’lere, rehbere erişim..) verelim.

Artık her iki cihaz birbirine bağlı.

Windows 10 "Telefonunuz" (Your Phone) Uygulaması ve Kullanımı - windows-destek

Peki bundan sonra ne olacak? 

Uygulama yukarıda da belirttiğim gibi şuan bir ÇÖP! O kadar uğraştıktan sonra yapabildiklerimiz şunlar; telefondaki sms’lere erişebiliyoruz, sms gönderebiliyoruz ve galerideki resimlere erişip, kopyalama yapabiliyoruz.

Windows 10 "Telefonunuz" (Your Phone) Uygulaması ve Kullanımı - windows-destek

Bu kadar uğraştıktan sonra bu iki özellik size yeterli geliyor ve işinize yarıyorsa ne mutlu. Fakat bir Samsung kullanıcısıysanız ve gereksinimleri karşılıyorsanız neden Sidesync yerine bunu kullanasınız ki?

Belki uygulama ileride geliştirilerek daha fazla özelliğe kavuşur ama benim açımdan şimdilik bir hayal kırıklığı. Eğer yenilikler olur, uygulama beni şaşırtırsa yazımda güncelleme yapacağım. Sorularınızı yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Eklemeler: 

  • Uygulama Windows 10 1803 sürümüne harici olarak kurulabiliyor fakat 1809’u yükleyebiliyorsanız zaten uğraşmanıza gerek yok. Kendisi gelecek.
  • Yazımı 7 Ekim tarihinde yayınlıyorum, bu tarihte uygulamada sadece iki özellik vardı ancak sonradan değişiklikler olmuş ve ben bunları kaçırmış olabilirim.
  • Sanırım uygulama şimdilik sadece Android cihazlarla çalışıyor. Apple kullanıcıları bu “harika!” uygulamadan yararlanamayacaklar :))
  • Telefon Eşlikçiniz uygulaması ve bilgisayarımızdaki Telefonunuz uygulaması birbirine wifi ağı üstünden bağlanıyorlar. Yani telefonunuzda mobil veri açıksa bu uygulamadan yararlanamıyorsunuz. Wifi şart!
  • Uygulama ile alakalı daha fazla bilgi için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 7 Ekim 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019