Xiaomi Türkiye’nin Resmi Online Satış Mağazası “Mi Store”

Xiaomi Türkiye'nin Resmi Online Satış Mağazası "Mi Store"

Uzun zamandır Xiaomi’nin resmi olarak Türkiye’de faaliyete geçmesi bekleniyordu ve yanılmıyorsam Eylül ayı başında da Türkiye’deki ilk Xiaomi Mi StoreVadi İstanbul‘da (Vadistanbul avm) hizmete açılmıştı. Ancak henüz bir online satış mağazaları yoktu. (Ürünlerini diğer e-ticaret sitelerinde satmaları haricinde..) Artık onların bir online satış mağazaları var; N11.com Mi Shop, hizmete açıldı. 

Güncelleme: 2018 senesinde duyurusunu yaptığım N11 Xiaomi mağazası Mishop, bir süre sonra yerini Mi Store’a bıraktı. Mi Store’u N11 dahil birçok e-ticaret sitesinde bulabilirsiniz. Alternatif resmi mağazalar için yazının devamına göz atabilirsiniz.

N11.com’daki resmi ve yetkili Mi Shop mağazasına aşağıdaki bağlantıdan erişebiliyor, İstanbul’daki Mi Store’da satılan çoğu ürünü İstanbul’da yaşamasanız da internet üzerinden sipariş edebiliyorsunuz.

https://www.n11.com/magaza/mistore

Fakat şuan online mağaza yeni açılmış olduğu için her ürünü bulamama ihtimalimiz var. Güncel duruma baktığımda 20-30 civarı Xiaomi ürünü görüyorum. Ama zamanla Xiaomi’nin ürün portföyünün neredeyse tamamının da buraya ekleneceğini ve satışa sunulacağını düşünüyorum. Mesela benim yakın zamanda satın aldığım ve çok memnun kaldığım su kalitesi ölçüm kalemi şuan Mi Shop’da yok. Fakat bulursanız kesinlikle almanızı öneririm. İçtiğiniz suyun durumunu, içilebilirlik durumunu bilmek önemli. Tabi içtiğiniz suyun kalitesi sizin için önemliyse!

Alternatif Xiaomi Mağazaları

Eğer N11.com Mi Shop’da aradığınızı bulamazsanız, Hepsiburada.com, Trendyol,  Xiaomi özel satış kategorisine de göz atabilirsiniz. Bir çoğu Hepsiburada tarafından satılan (bazısı satış ortaklarında olan) pek çok Xiaomi ürününü orada bulabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi

https://www.trendyol.com/magaza/mi-store-m-107277

https://www.mi.com/tr/store/

https://www.pazarama.com/magaza/mi-store

Tabi buradaki ürünlerin bir kısmı paralel ithalat olabilir! Mi Shop’un da ayrıcalığı bu olacak zaten. Paralel ithalat olarak aldığınız Xiaomi ürünlerine servis olarak bir muhattap bulmakta zorluk çekerken, Mi Shop’ta satılan ürünlere (İnşallah) Xiaomi Türkiye distribütörü Evofone bakacak. Bu nedenle doğru satıcı ve doğru ürünü bulmak önemli.

Konuyla alakalı bir gelişme olursa ve Xiaomi ürünleriyle alakalı sormak istedikleriniz, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.