Windows İçin Ücretsiz Wifi Paylaşım Yazılımı “Wifi HotSpot”

Windows İçin Ücretsiz Wifi Paylaşım Yazılımı "Wifi HotSpot"

Wifi Hotspot, akıllı telefon, tablet bilgisayar ve Samsung marka notebook’ların çoğunda standart olarak gelen bir özellikdir. Bu özellik sayesinde cihazın kullandığı mobil yada standart interneti, çevredeki cihazlarla paylaşabilir ve ortamda wireless yayını yapan bir modem yokken, diğer cihazlarda internet bağlantısı yokken, onlarında internete girmelerini sağlayabilirsiniz.

>> Ücretsiz Wifi Hotspot Yazılımı “OSToto”

Mevzuyu birkaç örnekle anlatmak gerekirse..

Akıllı telefonunuzda mobil internet var fakat notebook’unuz için aktif bir internet ağı yok. Bu durumda ne yaparsınız?

– Telefonunuzdan hotspot yayını başlatarak bilgisayarınız üzerinden mevcut hotspot ağına bağlanır ve artık notebook üzerinden de internete girebilirsiniz. Ve tabiki bu kullanıma dair mb’lar telefonunuzdaki mobil paketten düşer.

Notebook’unuz ethernet kablo ile internete girebiliyor fakat akıllı telefonunuzda mobil internet yok. Bu durumda ne yaparsınız?

– Bilgisayarınızdan hotspot yayını başlatarak telefonunuz üzerinden mevcut hotspot ağına bağlanırsınız. Bu kullanıma dair mb’lar bilgisayarın bağlandığı internet paketinden düşer.

Hotspot Yayını Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirttiğim gibi akıllı telefonlarda ve Samsung gibi bazı markaların notebook’larında cihaza özel yazılımlar ile hotspotu sorunsuz kurabilir, kullanabilirsiniz. Peki Windows yüklü bilgisayarımızda hotspot yazılımı yoksa ne yaparız?

Ücretli veya ücretsiz hotspot yazılımlarından yararlanırız.

Ücretsiz seçenek Wifi Hotspot, ücretli seçenek Connectify.

Bundan birkaç sene önce mecburiyetten Connectify kullanmışlığım var. Yazılım ücretli olduğundan gayet başarılıydı fakat ücretsiz versiyonların çoğu sorun çıkarıyordu. Nihayetinde Kasım 2014 tarihinde yeni bir ücretsiz hotspot yazılımı geliştirildi, adı Wifi Hotspot. Bu kadar basit ve kullanışlı.

Yazılımı kuruyorsunuz, kablosuz ağ adını, şifresini (ve isterseniz kablolu veya kablosuz internetin dağıtılacağını) seçerek hotspot yayınına başlıyorsunuz.

Windows İçin Ücretsiz Wifi Paylaşım Yazılımı "Wifi HotSpot"

>> Wifi Hotspot İndirmek İçin Tıklayın

>> Alternatif İndirme Seçeneği

Yazılım free olduğu için kurulum sırasında 360 Total Security isimli bir araç çubuğu kuruyor. Tabiki bu kurulumlardan para kazanıyorlar. Ama siz kurulum sırasında Özel Kurulum seçerek 360’ın kurulumunu iptal ediyorsunuz ve sadece hotspot yazılımı kuruluyor.

Windows İçin Ücretsiz Wifi Paylaşım Yazılımı "Wifi HotSpot"

Yazılımın kullanımı gerçekten çok basit bu sebeple detay vermiyorum ancak Android cihazların bazılarında şifre asgari karakter sınırlaması olduğundan şifreyi en az 8 karakter yapmanızı öneriyorum. Ve ayrıca bilgisayarınızda ethernet ağı varsa Share the following connection seçeneğinden Ethernet seçmeniz gerekiyor.

Windows İçin Ücretsiz Wifi Paylaşım Yazılımı "Wifi HotSpot"

Yazılım Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde denenmiştir. Sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilir, Wifi Hotspot ile sorun yaşarsanız Connectify’nin demo sürümünü deneyebilirsiniz.