Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

Bilgisayar açılırken gelen ve oturum seçmenizi parola girmenizi isteyen yukarıdaki ekrandan kurtulmayı anlatacağım… Xp’niz bi süre sonra oturum açma ekranı gösteriyor yada önceden oturum açma ekranı vardı ancak siz artık istemiyorsanız bu ekrandan kurtulmanın çeşitli yöntemlerine bakalım..

>> Windows 10’dan Microsoft Hesabını Kaldırmak

Normalde eğer bu tür bir ekran geliyorsa..

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

Bu ekranı normal karşılama ekranı yapmak için…

“Bilgisayarım > denetim masası” >“kullanıcı hesapları” > “kullanıcıların oturum açma şeklini değiştir” tıklayıp, her iki onay kutusunu da işaretleyin…

Eğer bu işlemi yaptığınızda…

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

Hatasını alıyorsanız o zaman yapmanız gereken…

Ağ bağlantıları” > “geçerli internet bağlantınız“da sağ tık > “özellikler” >”genel” sekmesinde,”bu bağlantı aşağıdaki araçları kullanır” yazan kısımda “netware için istemci hizmeti” varsa üzerine tıklayın, o kısmın altındaki “kaldır(uninstall)” butonuna tıklayın ve hizmeti kaldırın. Aynı yerde “NWLink IPX/SPX” hizmeti varsa üzerine tıklayıp, o kısmın altındaki “kaldır(uninstall)” butonuna tıklayın ve o hizmetide kaldırın. işlemler bitince bilgisayarı yeniden başlatın..

Eğer istediğinizi elde edemediyseniz ve hala bu ekrandan kurtulmak istiyorsanız. aşağıdaki yöntemi deneyin…

Başlat” > “Çalıştır” > “control userpasswords2” yazın tamam tıklayın..

Windows Xp Oturum Açma Ekranını Kaldırma

“Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın, “Uygula” butonuna basın ve gelen pencerede “Kullanıcı Adı” bölümüne kullandığınız hesabın adını yazın…İsterseniz şifre belirleyin, isterseniz yazmayın zaten şifre soran ekran gelmeyecek.. Adı yazdıktan sonra “Tamam” tıklayın ve sonra tekrar “Tamam”a basın. Artık İstediğiniz hesap otomatik olarak karşılama ekranı olmadan açılacak..

Dipnot: Eğer bilgisayarınızda yönetici (Administrator), Guest ve Sizin kendi hesabınız dışında ekstra hesaplar varsa o zaman karşılama ekranı geliyordur bu ekstra hesapları kaldırdığınızda karşılama ekranı gelmez..