LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress Yazı Eklemede Ekran Tercihleri - web-master

İlk defa WordPress 3.1 sürümü kurduğunuzda bir sorunla karşılaşıyordunuz, sorun şuydu; daha önceki WordPress versiyonlarında her zaman aynı yerde (yazı ekleme editörünün altında) duran Özet, Özel Alan, Tartışma, Yazar seçim kutuları kayıptı..

Mesela sitenizde özel alanlar kullanılıyorsa slayt veya thumbnail resmin url’sini özel alanlara eklersiniz yazı yayınlandığında ilgili bağlantı yerini bulur, veya tartışma kısmından konuyu yorumlara kaparsınız sadece o konuya yorum yapılamazdı. Wordpress 3.1 ile bu bahsedilen bölümler tercihe bağlanmış ve standart olarak kapalı tutulmuş..

Normalde versiyon yükseltme yaptığınızda bu bölümler önceki versiyonda aktif olduğu için kapanmadan devam ediyor. Burada sorun yok ama sıfır WordPress 3.x kurduğunuzda özel alanlar kayboluyor, yani benim kurduklarımda öyle oldu..

Aslında çözüm kolaymış, gözümüzün önündekini daha önce orada aramadığımızdan tabiki bulamadık. Yazı ekleme sayfası açıkken sağ üstteki Ekran Tercihleri (Screen Options) bölümünü açıyor, ardından üstten Özel alanlar seçimini (yada istediğinizi) aktif ediyorsunuz.

Aynı şeyi sayfalar içinde yapabiliyorsunuz.

Aşağıdaki resme bakarsanız olayı tam olarak anlayacağınızı umuyorum..

Wordpress Yazı Eklemede Ekran Tercihleri - web-master

İşlem Başarılı..

Wordpress Yazı Eklemede Ekran Tercihleri - web-master

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Şubat 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


  sanalcerceve 28 Temmuz 2011, 20:44

  Bu dediklerini zaten yaptım ama yine de bir değişiklik yok. işaretliyorum ama aynı kalıyor aşağıya herhangi birşey eklenmiyor nasıl yapacağız bunu ????

  admin 28 Temmuz 2011, 21:32

  @sanalcerceve; Eğer işe yaramadıysa birde tarayıcı değiştirip denemenizi öneririm bazı durumlarda tarayıcı sorunu yaşanabiliyor eğer öyle bir durum ile karşı karşıya iseniz diğer tarayıcıda sorun çözülecektir. Eğer tarayıcı değiştirdiğiniz halde sorun çözülmezse database kaynaklı bir sorun olabilir, bu sefer sizi biraz uğraştıracaktır ama yinede çözülmeyecek bir sorun değil.

  Cem Demir 21 Şubat 2012, 10:41

  Teşekkürler, ben de sizin gibi baştan kuracaktım az daha.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019