WordPress Yazı Eklemede Ekran Tercihleri

wordpress ucretsiz blog scripti - Wordpress Yazı Eklemede Ekran Tercihleri

İlk defa WordPress 3.1 sürümü kurduğunuzda bir sorunla karşılaşıyordunuz, sorun şuydu; daha önceki WordPress versiyonlarında her zaman aynı yerde (yazı ekleme editörünün altında) duran Özet, Özel Alan, Tartışma, Yazar seçim kutuları kayıptı..

Mesela sitenizde özel alanlar kullanılıyorsa slayt veya thumbnail resmin url’sini özel alanlara eklersiniz yazı yayınlandığında ilgili bağlantı yerini bulur, veya tartışma kısmından konuyu yorumlara kaparsınız sadece o konuya yorum yapılamazdı. Wordpress 3.1 ile bu bahsedilen bölümler tercihe bağlanmış ve standart olarak kapalı tutulmuş..

Normalde versiyon yükseltme yaptığınızda bu bölümler önceki versiyonda aktif olduğu için kapanmadan devam ediyor. Burada sorun yok ama sıfır WordPress 3.x kurduğunuzda özel alanlar kayboluyor, yani benim kurduklarımda öyle oldu..

Aslında çözüm kolaymış, gözümüzün önündekini daha önce orada aramadığımızdan tabiki bulamadık. Yazı ekleme sayfası açıkken sağ üstteki Ekran Tercihleri (Screen Options) bölümünü açıyor, ardından üstten Özel alanlar seçimini (yada istediğinizi) aktif ediyorsunuz.

Aynı şeyi sayfalar içinde yapabiliyorsunuz.

Aşağıdaki resme bakarsanız olayı tam olarak anlayacağınızı umuyorum..

17439028 zpsdcb7cbb7 - Wordpress Yazı Eklemede Ekran Tercihleri

İşlem Başarılı..

70868988 zpsajz7nkca - Wordpress Yazı Eklemede Ekran Tercihleri

– Reklamlar –

adbanner