LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress Admin Panelindeki Gereksizlerden Kurtulalım - web-master

WordPress blog scriptinin admin panelinin Başlangıç adı verilen ekranındaki standart bileşenleri bilirsiniz; Hoşgeldiniz, Şuanda (Right Now), Son Yorumlar (Recent Comments), QuickPress, Gelen Bağlantılar (İncoming Links), Eklentiler (Plugins), Son Taslaklar (Recent Drafts), WordPress Geliştirme Blogu (WordPress News), Diğer WordPress Haberleri (Other News)..

Bu bileşenlerden istemediklerinizi tüm üyeliklerde kapatmak ister misiniz? Gelin o zaman yapalım..

WordPress admin paneline, oradan Eklentiler > Yeni Ekle ekranına geçin, eklenti arama formuna Dashboard Cleanup yazıp, aratıp yada eklentiyi blogunuza kurun. Sonra eklentiyi etkinleştirin.

Güncelleme: Nedenini bilmiyorum ancak Dashboard Cleanup eklentisi WordPress.org’dan kaldırılmış. Alternatif olarak Adminimize eklentisini kullanabilirsiniz.

>> Adminimize Eklentisine Git

Silinen Eklentiye Ait Eski Anlatım:

Eklenti etkinleştirdikten sonra sol menülerden Başlangıç > Cleanup bağlantısına tıklayın. Karşımıza çıkan ekrandan yapacağımız ayarlama ile artık Başlangıç ekranı bileşenlerinden kurtulabileceğiz.

Yukarıdaki resimde ilgili eklentinin ayar seçenekleri görünüyor. Burada adı geçen bileşenlerin hangisini Başlangıç ekranında görmek istemiyorsak onun yanına tik koyuyor ve ayarları kaydediyoruz.

Peki bunu yapınca ne oluyor? Örneğin Başlangıç ekranındaki Son taslaklar bileşenini kapattınız, bu bileşen blog üyelerinin hiçbirine görünmüyor ve başlangıç ekranının üst tarafında gizlenen Ekran Tercihleri menüsünde de yer almıyor. Yani siz bu bileşeni kapattığınızda blog yazarları yada editörleri bu bileşeni geri açamıyorlar.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 8 Ocak 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


    ylcn 28 Mart 2013, 14:08

    Üstat uzun süredir bu konuyla alakalı bilgi arıyordum, teşekkürler. Yalnız eklenti "the frosty network feeds" bölümünü panelden kaldırmadı. Bu konu ile alakalı yardımcı olabilir misin?

    Teşekkürler tekrardan.

    admin 30 Mart 2013, 00:25

    @ylcn; Eklenti sadece dahili özellikleri kaldırıyor olabilir. "the frosty network feeds"de custom login eklentisine ait yani harici eklenti olduğu için kaldırılmayabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019