WordPress Kategorilerde Yazı Sayıları Sıfır (0) Görünüyorsa!

Wordpress Kategorilerde Yazı Sayıları Sıfır (0) Görünüyorsa!

Nadiren olabilecek bir durum ama başınıza gelmeyecek diye birşey yok. Birgün bir bakıyorsunuz WordPress scriptli sitenizde kategoriler altındaki (post count) yazı sayıları sıfır görünüyor. Yazılara bakıyorsunuz hepsi yerinde duruyor ama kategorilerde sıfır. Ne yapacaksınız? Hemen phpmyadmin’den aşağıdaki sorguyu çalıştıracaksınız.

DİKKAT! Yazı, 16 Aralık 2016 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

UPDATE wp_term_taxonomy SET count = (
SELECT COUNT(*) FROM wp_term_relationships rel 
LEFT JOIN wp_posts po ON (po.ID = rel.object_id) 
WHERE 
rel.term_taxonomy_id = wp_term_taxonomy.term_taxonomy_id 
AND 
wp_term_taxonomy.taxonomy NOT IN ('link_category')
AND 
po.post_status IN ('publish', 'future')
)

Phpmyadmin ile daha önce işiniz olmadıysa host alanınızın panelinden giriş yaparak aramanız gerektiğini belirteyim. WordPress admin panelinde aramayacaksınız. Sitenize ait veritabanını bulacak, genel görünümde üst menüden SQL seçeneğine tıklayacaksınız.

Wordpress Kategorilerde Yazı Sayıları Sıfır (0) Görünüyorsa!

Eğer WordPress kurulumunuzda tablo ön eklerini değiştirdiyseniz, yukarıdaki sorguda wp_term_taxonomy, wp_term_relationships, wp_posts, wp_term_taxonomy.term_taxonomy_id, wp_term_taxonomy.taxonomy isimlerini tablo ön ekinize göre değiştirecek, sonrasında sorguyu gerçekleştireceksiniz. Örneğin ön ek wp_ yerine tl_ yaptıysanız, hepsini tl_term_taxonomy, tl_term_relationships, tl_posts vb. şekilde değiştireceksiniz.

Sorguyu çalıştırdıktan sonra kategoriler altındaki yazılar tekrar sayılarak, sayaçlar güncellenecek. Kategoriler altına baktığınızda sıfır rakamı yerine doğru yazı sayılarını göreceksiniz.