LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama (e-Devlet Turkiye.gov.tr) - cep-telefonu-teknoloji-haber, internet-siteleri

Bundan 4 sene evvel (2012 yılında) BTK tarafından isme kayıtlı GSM hatları için bir düzenleme yapılmış ve başkasının adına kayıtlı hat kullanımı yasaklanmıştı. Yani herkesin kendi adına kayıtlı gsm hattı kullanması gerekiyor ve 1 yıl içerisinde de başkasının adına kayıtlı hat kullananların bu numaraları kendi isimlerine kayıt ettirmeleri gerekiyordu. Birçok kişi bu uygulamaya uydu ama ya uymayanlar? Muhtemelen hala birçok kişi başkasının adına açılmış gsm hattını kullanıyordur. Peki ya sizin adınızada kayıtlı başka hat varsa?

Merak ediyorsanız cevabı burada; E-devlet sitesinden mobil hat sorgulama sistemine giriş yapıyor ve 3 gsm operatöründe adınıza kayıtlı kaç hat olduğunu sorguluyorsunuz. Sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret etmeli ve PTT’den alacağınız size özel e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş işlemi gerçekleştiğinde otomatik olarak adınıza kayıtlı numaralar karşınızda listelenecek.

>> Mobil Hat Sorgulama

Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama (e-Devlet Turkiye.gov.tr) - cep-telefonu-teknoloji-haber, internet-siteleri

Eğer sizden habersiz adınıza açılmış bir gsm numarası görürseniz, ilgili yerlere (adli makamlar ve ilgili gsm operatörleri) başvurarak o numarayı yada numaraları kapattırabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 28 Kasım 2016 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019