WordPress Siteleri İçin Facebook Sayfa Beğen Eklentileri

Wordpress Siteleri İçin Facebook Sayfa Beğen Eklentileri

Sizde bir WordPress kullanıcısıysanız ve sitenize gelen ziyaretçilere facebook veya twitter sayfanızı ilan etmek, takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız hemen aşağıda tanıtacağım eklentilerden birini kesinlikle seveceğinize eminim.

DİKKAT! Yazı, 28 Şubat 2012 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Eklentiler wordpress.org/extend/plugins/ sayfasında yayınlanan binlerce ücretsiz eklentiden benim bulup beğendiklerim, belki aynı sayfada daha farklı eklentilerde vardır ancak ben sizlere işinizi görebileceğini düşündüğüm bu 3 eklentiyi tanıtacağım..

Facebook İçin;

Eklenti 1:  Facebook Members

Facebook fan sayfanızın beğen kutusunu arkaplan, kenarlık renkleri ve boyutları ile oynayarak sayfanızda yayınlamanıza yarayan bir eklenti.

Eklenti neye benziyor diye merak ederseniz bu bağlantıdan örnek resimlere bakabilir ve eklentiyi beğenirseniz sayfada sağ üstteki Download butonuna basarak indirebilirsiniz.

Eklenti 2: Facebook Page Promoter Lightbox

Facebook fan sayfanızın beğen kutusunu Lightbox efekti ile sitenin ortasında görüntülemenizi sağlayan çok güzel bir eklenti. Eklentiyi sisteme kurup ayarları yaptığınızda ziyaretçileriniz sayfanızın beğen kutusunu sayfanın tam ortasında lightbox efektli olarak görür ve isterlerse sağ üstteki X butonuna basarak gizleyebilirler.

Eklenti neye benziyor diye merak ederseniz yine bu bağlantıdan eklentiye ait görsellere ulaşabilir ve eklenti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Twitter İçin:

Wordpress Siteleri İçin Facebook Sayfa Beğen Eklentileri

Facebook için eklentileri tanıtmışken Twitter’ı atlamak olmazdı. Aşağıdaki eklentiyi de aynı Facebook’ta olduğu gibi Twitter sayfanız için kullanabilir ve Twitter hesabınızı ziyaretçilerinize duyurabilirsiniz.

Twitter Like Box Lightbox

Eklenti aynı bir önceki tanıttığım facebook lightbox eklentisine benziyor ve Twitter hesabınızı sitenin tam ortasında lightbox efekti ile açarak ziyaretçilerin twitter sayfanıza dikkat kesilmesini sağlıyor. Eklentiye ait örnek görsellere bakmak isterseniz resimlere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Eklentisiz:

Ben Facebook veya Twitter sayfamı eklentisiz bir şekilde sitemin tam ortasında duyurmak istiyorum diyorsanız hemen onada yardım edelim. Bu bağlantıdaki yazımda paylaştığım kodları tema dosyanızda uygun yere düzenleyip yerleştirirseniz ziyaretçileriniz siteye girdiklerinde ilgili bölüm sayfanın tam ortasında açılır ve ayarlarını yaptığınızda her ziyaretçiye günde 1 kere görüntülenir ve bu sayede bu işi de eklentisiz halletmiş olursunuz..

NOT: WordPress’te eklenti nasıl kurulur bunu bildiğinize eminim ama yinede amatör arkadaşlar için hatırlatalım, indirdiğiniz eklentinin dosyalarını zipli paketten masaüstüne çıkartıp ftp alanınızda wp-content/plugins klasörü içine yollamalı ve sonrasında admin panelinde Eklentiler bölümünden eklentiyi bulup aktif etmelisiniz. Tabiki sonra eklentinin ayarlarını yapmayı unutmayın.