LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress Yorum Sayfalama Eklentileri - web-master

WordPress blogda standart olmasını istediğimiz özelliklerden birisi yorum sayfalama çünkü yorum sayısı fazla olan bloglarda yorumlar sayfayı uzatırken yorum formunun en altta kalmasına, üyelerin daha az yorum yapmasına ve sitenin geç açılmasından kötü görünmesine kadar pek çok olumsuz etki yapıyor…

DİKKAT! Yazı, 25 Mart 2010 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Bende 1.5 seneden beridir yorumları sayfalatmak istiyordum hatta bikaç boş vaktimde denemiştim ama detaylı olarak inceleyemediğimden eklenti çalışmıyor diyerek başka zamana ertelemiştim 1.5 sene geçmiş aradan ben fırsat buldum inat ettim ve üstünde araştırma yaptım..

En az 3 tane yorum sayfalama eklentisini kurdum aktif ettim gereken ayarlamaları yaptım fakat hiçbirinde yorumlar sayfalanmadı hatta bir eklentide yorumlar tamamiyle kayboldu ama pes etmedim düşündüm sonra aklıma yorum kısmında kullandığım eklentiler geldi ve onları pasif edip denemek aklıma geldi. Ajax comment eklentisi aktifti eklentiyi kapattım ve bingo yorumlar sayfalanıyordu onca zamandır benim eklentiyi kullanamamamın nedeni bir ajax comment eklentisiymiş ki o eklentiyide sayfa yenilemeden yorum gönderebilmek ve yorumları direk siteden sil butonu ile silebilmek için kullanıyordum tabi durum böyle olunca eklentiyi temelli iptal edip yorum sayfalamaya transfer oldum..

Kullandığım Yorum sayfalama eklentisinin adı Yet another ajax paged comments (YAAPC) bu eklenti haricinde bikaç eklenti daha var hepsinin indirme bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eklentileri indirdikten sonra ftpye bağlanın wp-content > plugins klasörü içerisine klasör halinde eklenti dosyalarını gönderin ve sonra admin paneline girip eklentiler altında eklentiyi bulup etkinleştirin.

Yaapc Eklentisi | Ajax Comment Pager | Paged Comments

Eklentilerin aktifleştirilmeleri haricinde comments.php dosyasında yapılacak değişimler olduğunda bunları eklenti paketindeki readme.txt dosyalarında bulabilirsiniz ayrıca eklenti indirme sayfasındada install başlığı altında kurulumu yazıyor eklentileri doğru olarak kurduktan sonra çalışmadığını görürseniz kullandığınız diğer eklentileri gözden geçirin en başta Lightbox eklentisi ve sonra ajax comments eklentileri gibi eklentiler sayfalama eklentileri ile çakışmaktadır bu durumlarda Lightbox yerine WP-Slimbox 2 eklentisini kullanabilirsiniz eklenti tüm resimleri otomatik lightbox olarak ayarlayabiliyor.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 25 Mart 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  Aynamilas 03 Eylül 2010, 01:45

  Yet another ajax paged comments eklntisini kurdum.Eklenti çalıştı fakat sidebarı ortadan kaldırdı.Belki diğer eklentilerle çakışıyor diye diğerlerini inaktif duruma çevirdimse de olmadı.Yet another ajax paged comments eklentisi aktif iken sidebar görünmüyor.Bu konuda bana ne önerirsiniz ?

  admin 03 Eylül 2010, 02:11

  sidebar kayması oluyosa cssden kaynaklanıyo olabilir yorum sayfalamanın css dosyasına bakın sidebar sitenin altına kayıyorsa css hatasıdır tamamen yoksa eklentinin js dosyası sidebardaki bi uygulamayı bozduğundan tüm sidebar görünmüyodur :)

  Aynamilas 03 Eylül 2010, 12:37

  js dosyasında nasıl bir uygulama bozukluğu olabilir ?

  admin 03 Eylül 2010, 13:47

  js dosyasının içeriğindeki çakışmayı bilemicem ama sağ sidebarda js kullanan uygulama varsa bi tek onu kaldırarak deneme yapabilirsin =)

  gokmen 02 Mart 2012, 16:25

  kardeş sana çok teşekkur ederim aynı sorunu bende 1,5 yıldır yaşıyordum senin sayende sorunumu çözdum mukemmelsin sagol cok tesekkurler

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019