Yeni Beter Böcek Filmi “Beetlejuice Bettlejuice” 6 Eylül’de Geliyor!

Yeni Beter Böcek Filmi "Beetlejuice Bettlejuice" 6 Eylül'de Geliyor!

Yeni nesil belki bilmez, Beter Böcek (Bettlejuice) 1988 ABD yapımı fantastik bir komedi filmidir. Senaryosunu Michael McDowell’ın kendi hikâyesinden uyarlayarak yazdığı filmi, Tim Burton yönetmiş; baş rollerinde Michael Keaton, Winona Ryder, Alec Baldwin, Geena DavisJeffrey Jones ve Catherine O’Hara yer almışlardır. İlk film çekildiğinde Winona Ryder 17, Alec Baldwin 30, Catherine O’Hara 34 ve Beter Böcek karakterini canlandıran Michael Keaton ise 37 yaşındalardı. Aradan 36 sene geçti ve aynı kadro bu sefer ikinci film ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar! İkinci filmin adı Bettlejuice Bettlejuice!

Jenna Ortega, Monica Belluci ve Willem Dafoe Film Kadrosunda!

Beter Böcek, 36 yıl sonra geri dönüyor. Filmin oyuncuları tam kadro fakat yaşlanmış bir şekilde karşımızda olacaklar ve bu kadroya Adams Ailesi’nden uyarlanan Netflix dizisi Wednesday’den tanıdığımız genç oyuncu Jenna Ortega, İtalyan oyuncu ve eski model Monica Belluci ve Örümcek Adam (2002) filminde kötü karakter Norman’ı canlandıran Willem Dafoe‘de dahil oluyor.

Jenna Ortega ilk filmden tanıdığımız Lydia (Winona Ryder)’nın kızını canlandırırken, Monica Belluci Beter Böceğin karısını, Willem Dafoe’de ölü bir dedektifi canlandırıyor.

Orijinal film Beetlejuice’da Alec Baldwin ve Geena Davis, yakın zamanda ölen ve ruhları taşra evlerinde sıkışıp kalmış yeni evlileri canlandırırken, yeni, çekilmez bir çift (O’Hara, Jeffrey Jones) ve asık suratlı genç kızları (Ryder) evlerine taşındığında, kendini biyo-şeytan kovucu ilan eden Beetlejuice’u, onları korkutup kaçırması için yardıma çağırıyorlardı.

Beetlejuice 2’nin 6 Eylül 2024‘te sinemalara gelmesi planlanıyor ve henüz filmden bir fragman veya hikaye paylaşılmış değil..

Hikaye Yazarları: Alfred Gough, Miles Millar,
Müzik: Danny Elfman (ilk filmin müziklerini de yapmıştı),
Yapımcılar: Tim Burton, Brad Pitt, David Katzenberg, Dede Gardner, David Geffen, Seth Grahame Smith, Tommy Harper, Jeremy Kleiner, Marc Toberoff,
Uygulayıcı yapımcı: Tim Burton, Sara Desmond, Larry Wilson,
Yönetmen: Tim Burton.

Beter Böcek Beter Böcek filminden en yeni resmi tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.