Yeni Steam Sohbet Uygulaması “Steam Chat” Mobil Platformlarda!

Yeni Steam Sohbet Uygulaması "Steam Chat" Mobil Platformlarda!

Bir süredir Steam’in böyle bir şey yapacağı söyleniyordu ve nihayet söylentiler doğru çıktı. Valve, Steam için mobil Steam uygulamasından bağımsız bir sohbet uygulaması yayınladı. Uygulamanın adı Steam Chat ve uygulamadan Android ve Apple ios kullanıcıları yararlanabiliyor. Steam Chat’in Steam mobil uygulamasında yer alan Sohbet özelliğinden ayrılan en önemli farkı, Steam Chat üzerinden arkadaşlarımıza resim gönderebiliyor olmamız. Onun haricinde şimdilik büyük bir fark yok fakat uygulama güncellemeler ile yeni özellikler kazanacak.

Uygulamayı denemek yada kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları izliyor, uygulamayı telefonunuza yüklüyorsunuz. Sonrasında normal Steam kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Fakat ilk girişte sizden Steam Guard kod talep ediyor ve o kodların geçerlilik süresi olduğundan bunu hızlıca yapmanız gerekiyor. Yani Steam uygulamasına gidecek, güncel kodu ezberleyecek, Steam Chat’e geri dönüp kodu gireceksiniz.

>> Google Play’de Steam Chat
>> Apple Store’da Steam Chat
>> Steam Chat APK

Uygulama şimdilik çok basit ve fazla bir özellik yok. Ve gördüğüm kadarıyla herkesin aklında şimdilik şu soru var; “neden Steam uygulaması güncellenmedi ve ayrı bir uygulama çıkarıldı?”..

Haklı bir soru fakat mantıklı bir açıklaması olduğuna yada Steam’in bu adımına dair ileriye dönük ciddi planları olduğunu düşünüyorum.

  • Belki bu uygulamayı geliştirip Whatsapp’ın oyun sever versiyonu yapacaklar,
  • Belki sohbet uygulaması yeterince kullanılmadığından, oyun severler diğer sohbet uygulamalarına gittiğinden ve oyuncuları diğer ortamlarda izleyemediklerinden bunu yaptılar,
  • Belki de Steam uygulaması düşük donanımlı cihazlarda sorun çıkardığı için hafif bir sohbet uygulaması yapmak istediler..
  • Yada tam tersi, Steam Chat’i süper özelliklere sahip bir sohbet uygulaması yapmak istiyorlar ve bunun Steam uygulaması içinde körelmesini istemiyorlar?! Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarının ayrı ayrı olması gibi düşünün..

Şuan planlarını tam olarak bilemiyoruz ama Steam Chat duyurusundan anladığım kadarıyla bu uygulamanın geleceği parlak..

Steam’in uygulamaya dair duyurusunu, uygulamaya sonradan eklenecek yenilikleri aşağıda paylaşıyorum ve takipte olacağım. Bakalım Steam bu uygulama ile neler başarabilecek?

Modern bir Steam sohbeti tecrübesi sağlayan yeni Steam Sohbeti uygulamasını ücretsiz olarak hem iOS hem de Android platformlarında kullanabilirsiniz.

Bu uygulamada Steam istemcisi masaüstü sohbetinde yer alan birçok önemli özellik yer almaktadır. Bunlardan bazıları:

Arkadaş Listesi – Kimlerin oyunda veya çevrimiçi olduğunu görün. Oyun oynama fırsatını kaçırmayın.

Zengin Sohbet – Sohbetleriniz yüksek doğruluğa sahip bağlantılarla, videolarla, tweet’lerle, GIF’lerle, Giphy’yle, Steam ifadeleriyle ve çok daha fazlasıyla daha da iyi bir hâl alacak.

Davet Bağlantıları – Bağlantı kullanarak Steam’de yeni arkadaşlar ekleyin. SMS veya e-posta olarak gönderebileceğiniz bir davet bağlantısı oluşturun.

Özelleştirilebilir Bildirimler – Mobil bildirimler sayesinde artık hiçbir mesajı veya oyun davetini kaçırmayacaksınız. Her arkadaşınıza, grup sohbetinize ve sohbet kanalınıza özel bildirim ayarı yapabilirsiniz.

Grup Sohbetleri – Herkesin birbirinden haberdar olma yeri. Gruplar sayesinde topluluklarınızla iletişim hâlinde kalabilir ve en iyi arkadaşlarınızla bir oyun gecesi organize edebilirsiniz.