Yenilenen İninal Kart ile Nakit Para Çekmek Artık Mümkün!

Yenilenen İninal Kart ile Nakit Para Çekmek Artık Mümkün!

Genellikle ailelerin çocukları için tercih ettiği yada internetten alışveriş için özel olarak kullandıkları fiziksel-sanal ön ödemeli kart İninal yenilendi. Yenilenen ininalın hem görünümü değişti, hemde yıllardır beklenen nakit çekme özelliği geldi. Yani artık ininal kartınız ile PTT matikler ve banka atm’lerinden kartınızdaki parayı nakit olarak tahsil edebileceksiniz! Fakat bunun için önce eski kartınızı yenisi ile değiştirmeniz gerekiyor!

Yeni İninal Kart!

Yukarıda belirttiğim gibi, ininal kartlar değişiyor. Siz isteseniz de istemeseniz de! Bu değişimle birlikte hem yenilenen ininal’a özel kampanyalar geliyor, hemde kartınızdan nakit para çekebiliyorsunuz.

Ayrıca belirli bir süre boyunca eski kartını yeni karta yükseltmek bedava! Yani yeni fiziksel kart ücretiniz ve ilk aya özel aidat ücretiniz ininal tarafından kartınıza hediye ediliyor. Sizde 7 TL’lik bu hediyenin 5 TL’si ile ister n11’den, ister hepsiburada.com’dan yada Migros, Teknosa gibi mağazalardan yeni ininal kartınızı satın alıyor, kullanmaya başlıyorsunuz.

Kartınızı yenisi ile değiştirmek için son tarih 31 Ağustos 2019.

Bu tarihten sonra tüm eski kartlar kapatılacak ve otomatik olarak yenisine yükseltilecek. Fakat bu tarihten sonra yeni kart için ödenecek 5 tl ücretin hediye olacağını pek sanmıyorum.

Eski İninal Kartı Yeni İninal’a Yükseltmek!

Nasıl yaparız bunu?

Mobil platformunuza gider, İninal uygulamasını telefon veya tabletimize indirir, uygulamaya giriş yaparsınız. Eğer kartınız eski ise, karşınıza yenilenen İninal için duyuru ekranı gelir, Yükseltme seçeneğini bulur ve kartınızı yeni sürüme yükseltirsiniz.

>> Google Play’de İninal
>> Apple Store’da İninal
>> İninal Online İşlemler

Eğer uygulamada tanımlı fiziksel yada sanal kartınız varsa, her ikisi de yeni sürüme aktarılır, mevcut bakiyeleriniz de yeni karta aktarılır.

Sanal ininal kartınız varsa, bunun için bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Bundan sonraki alışverişlerinizde yeni ininal sanal kart numaranız ile alışveriş yapmaya başlarsınız.

Fiziksel ininal kart için ise, bakiyenize eklenen 7 TL ile en yakın Migros, Teknosa gibi yetkili İninal satıcılarına gider yada internet üzerinden Hepsiburada.com, N11.com, Gittigidiyor.com gibi yetkili İninal satıcısına gider, kargo ücreti ödemeden, 5 TL’si ininal bakiyenizden verilmek üzere yenilenen İninal kartınızı sipariş edersiniz.

Kartınız elinize geçtiğinde ise İninal uygulamasına yada İninal.com online işlemlere girerek yeni kartınızı eski kartın yerine hesabınıza ekleyerek kart değişimini tamamlarsınız.

Her şey tamam ise, eski fiziksel kartınızı kesip atabilirsiniz.

Yeni İninal ile Nakit Çekim!

Yeni fiziksel ininal kartınız elinizdeyse kartınızdaki bakiyeyi nakit tahsil etmek için en yakın PTTmatik yada banka atm’sini ziyaret edebilir, kartınızı kullanarak bakiyenizden istediğiniz miktar parayı çekebilirsiniz.

İninal fiziksel kart ile her nakit çekim yaptığınızda tutarın %1.15’i + 1,04 TL işlem ücreti ödersiniz ve her yıl kartınızdan çekebileceğiniz miktar toplamda 300 TL’yi geçemez.

Not: Diyelim ki banka atm’sinden kartınızdaki 100 TL’yi çekmek istiyorsunuz, bu durumda kartınızda 102.19 TL olması gerekir. 100 TL’sini siz alırsınız, 2.19 TL’si işlem ücreti olarak kesilir. Bu rakam çektiğiniz miktara göre değişir. 50 TL çekecekseniz, bu durumda da 1.61 TL işlem ücreti ödersiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.