EA Access Nedir? Origin Access Nedir? Abonelik İptal ve Para İadesi Almak!

EA Access Nedir? Origin Access Nedir? Abonelik İptal ve Para İadesi Almak!

Abonelik tabanlı oyun hizmetlerine yabancıysanız bazen ufak hatalar yapıp, kullanamayacağınız bir hizmete abone olabiliyorsunuz. Sonrasında da abonelik iptal ve para iadesi için uğraşıp duruyorsunuz yada paranız yanıp gidiyor. Bu nedenle bir hizmet alırken neyin ne işe yaradığını iyi araştırmanız gerekiyor. Mesela EA Access nedir? Origin Access Nedir? Nerede, nasıl kullanılır? gibi..

EA Access Nedir!?

EA Access, Amerikalı video oyun geliştiricisi ve yayımcısı Electronic Arts tarafından sunulan abonelik tabanlı bir oyun hizmetidir! Bu hizmetten sadece konsollarda (Microsoft Xbox One ve PlayStation) yararlanılabiliyor ve hizmete abone olduğunuz süre boyunca, çoğu Electronic Arts oyununu satın almadan konsolunuz üzerinden oynayabiliyorsunuz. (PlayStation için Temmuz ayında hizmete açılacak.)

Mesela 1 aylık 12 tl mi ödediniz? O ay boyunca 100’e yakın Electronic Arts oyununu konsolunuza indirip, süre sınırsız oynayabiliyorsunuz.

Abonelik işinize geldiyse devam ediyor, sistemi beğenmezseniz de aboneliğinizi iptal edebiliyorsunuz. Türkiye için hizmet doğrudan erişebilir durumda, yani satın alım için vpn kullanmanız gerekmiyor.

İşte bu hizmet, Microsoft Xbox One için Microsoft Store üzerinden sunuluyor. Bu nedenle bu hizmete abone olma fikriniz varsa! bunu sadece konsollarda kullanabileceğinizi, bu hizmete abone olarak EA oyunlarını masaüstü yada diz üstü bilgisayarınızda oynayamayacağınızı bilmeniz gerekiyor!

EA Access Hizmetine Abone Olmak!

Eğer amacınız buysa, EA oyunlarını konsolunuz da oynamak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantılardan ilerleyerek EA Access’a aylık yada yıllık abone oluyor ve EA oyunlarını konsolunuza indirip oynamaya başlıyorsunuz.

https://www.xbox.com/tr-TR/entertainment/xbox-one/live-apps/ea-access
https://www.microsoft.com/tr-tr/p/ea-access/cfq7ttc0k5dh

(Microsoft Xbox için aylık ücret 12 TL, yıllık ücret 65 TL. Playstation için aylık ücret 5 Euro, yıllık ücret 30 Euro.)

EA Access Abonelik İptal! Para İadesi Almak!

Amacınız EA oyunlarını konsolda oynamak değil, bilgisayarınızda oynamak ise, EA Access’a abone olmuyor, bilmeden abone olduysanız aboneliğinizi iptal ediyor ve doğru seçenek olan Origin Access’a yöneliyorsunuz.

Microsoft Store üzerinden yapılan ödemeler için aşağıdaki bağlantıları takip ederek mevcut aboneliğinizi görebilir, Yönet butonu ile abonelik iptal yada otomatik ödemeyi durdurma seçeneklerini kullanabilir ve abonelik iptal üzerinden ilerleyip para iadesi işlemi de başlatabilirsiniz.

https://account.microsoft.com/services/
https://account.microsoft.com/services/eaaccess/billing
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4027815/microsoft-account-cancel-or-turn-off-recurring-billing-for-subscriptio?fref=services_help_cancelSub
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/10558/microsoft-store-returning-items-bought-for-exchange-refund
https://support.microsoft.com/tr-tr/contactus/

EA Access Nedir? Origin Access Nedir? Abonelik İptal ve Para İadesi Almak!

EA Access Nedir? Origin Access Nedir? Abonelik İptal ve Para İadesi Almak!

EA Access Nedir? Origin Access Nedir? Abonelik İptal ve Para İadesi Almak!

Ücret iadesi alacağınız varsa, birkaç saat içinde ödeme yaptığınız yöntem üzerinden paranız geri iade ediliyor.

Origin Access Nedir!?

Origin Access, Electronic Arts’ın Steam benzeri oyun platformu Origin üzerinden başlatılabilen abonelik hizmetinin adıdır. İşte bu hizmete abone olursanız, EA oyunlarının çoğunu satın almadan kiralamış gibi masaüstü yada dizüstü bilgisayarınızdan abonelik süresince oynayabilirsiniz.

Origin Access’a abonelik için aşağıdaki bağlantıyı yada Origin pc yazılımını kullanabilirsiniz. (Origin’den kaynaklı mı bilemiyorum fakat ödeme aşamasında banka kartlarımın hiçbirini kabul etmedi. Vpn denemedim.)

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access
https://www.origin.com/irl/en-us/store/download

(Origin Access Basic aylık üyelik ücreti 4 Euro, yıllık üyelik ücreti 25 Euro. Origin Access Premium aylık üyelik ücreti 15 Euro, yıllık üyelik ücreti 100 Euro.)

Origin Access Abonelik İptal!

Origin Access aboneliğinizi iptal için aşağıdaki bağlantıdan hesabınıza giriş yaparak Cancel my membership bağlantısından abonelik iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.origin.com/irl/en-us/store/origin-access?editOriginAccess

Herhangi bir iade hakkınız varsa ödeme iptalinden sonra paranızı ödeme yaptığınız yöntem ile geri iade ediyor.

EA Access’a Abone Olmak Mantıklı Mı?

TL üzerinden ödenen ücret ve sunulan oyunlar için gayet mantıklı. Fakat konsolunuz olmalı.

Origin Access’a Abone Olmak Mantıklı Mı? 

Ücretlendirme Euro ile yapıldığında, yüksek kurlar sebebi ile mantıksız. Bunun haricinde EA oyunlarını seviyorsanız mantıklı.

Konuyla alakalı eklemek yada sormak istedikleriniz olursa yorum olarak yazabilirsiniz.