Yeşilyol TV, Türksat Uydusundan HD Yayına Başlıyor!

Yeşilyol TV, Türksat Uydusundan HD Yayına Başlıyor!

Yakın zamanda yeni bir tv kanalı daha Türksat uydusundan yayına başlıyor fakat şimdilik sadece bu kanalın adını biliyoruz. Türksat uydusundan HD ve genel içerik türünde yayın yapmaya başlayacak olan kanalın adı Yeşil Yol TV. Kanalın ne zaman yayına başlayacağı ise henüz belli değil. Diğer taraftan, ilgili tv kanalını internet üzerinde arattığınızda doğru düzgün bir bilgi bulamıyorsunuz, hatta bir sms tuzağına düşme ihtimalinizde var. Bu nedenle buradan ufak bir uyarı yapmak istiyorum!

Fitgirls Sms Tuzağı!

Zamanında birileri bir şirket kurmuş, gsm operatörleri de buna izin vermiş. Adamlar size sormadan, izin almadan web siteleri üstünden mobil numaranızı öğreniyor, size bir onay sms’i gönderiyorlar ve sms’deki onay kodunu ilgili alana girerseniz sizi her ay 64 TL borçlandırıyorlar.

Tabi burada güzel bir koruma var; eğer size gelen sms’deki onay kodunu ilgili forma girmezseniz, ilgili aboneliği başlatmış olmuyorsunuz. Yani 64 tl’yi size saplayamıyorlar. Fakat onay kodunu girmeseniz bile size gelen sms’de bir iptal seçeneği bulunmuyor. Abonelik durumunu göremiyorsunuz. Bu nedenle de haklı olarak korkuyorsunuz, acaba her ay 64 TL ödeyecek miyim?

Şimdi yeni bir tv kanalı yayına başlıyor, tabi ki nedir ne değildir diye araştırıyorsunuz ve karşınıza bu tarz reklam yerleştirilmiş bir site çıkıyor. Siteye mobil bağlantınız ile giriş yaparsanız, telefonunuza bir sms geliyor..

Sifre 0694 Fitgirls servis abonelik vergiler dahil aylik 64 TL.Bakiye bulunmuyorsa borclandirilir.Satinalma sozlesmesi http://vftr.co/pmpcontent MH:542 B003

İlk defa böyle bir reklam ile karşılaşırsanız, doğal olarak korkuyorsunuz ve durumu gsm operatörünüze iletiyorsunuz.. Gsm operatörünüz ne yapıyor? 08503333663 numaralı telefon üzerinden ilgili reklam firmasını aramanızı tavsiye ediyor. Yani doğrudan müdahale edemiyorlar ama dediğim gibi onay kodunu girmezseniz ilgili siteden çıkmanız ve size gelen sms’i görmezden gelmeniz yeterli oluyor.

Bu tarz reklam tuzakları son zamanlarda çoğaldığı için artık internette araştırma yaparken, hele ki mobil cihazımız üzerinden mobil bağlantımızı kullanıyorsak özellikle dikkatli olmamız gerekiyor. Yoksa ufak bir dikkatsizlikten yok yere kullanmayacağımız bir abonelik ile borçlandırılma yada cihazımızdaki özel bilgileri ne olduğu belirsiz insanların eline kaptırma ihtimalimiz doğuyor.

Yeşil Yol TV Frekans Bilgileri

Asıl konumuza dönersek, yukarıda da bahsettiğim gibi, yeni bir tv kanalı daha geliyor hem de HD formatlı. Fakat kime ait, uzun ömürlü mü olacak? bilmiyoruz. Aynı şekilde tv kanalının yayına başlayacağı tarihi ve frekans bilgilerini de bilmiyoruz. Doğrudan bir web siteleri, sosyal medya hesapları olmadığından da ne yapıyorlar? son durum ne? öğrenemiyoruz. Bu sebeple tv kanalı uydudan çıkış yapana kadar beklememiz gerekiyor.

Mart 2020’de bir Twitter hesabı açılmış fakat hiçbir paylaşımı yok, sadece amatör bir logoları var. Bu kanal o kanal mı olacak? HD yayın lisansı aldılar ama sonu TYT Türk gibi mi olacak bekleyip görmemiz gerekiyor.

Konuyla alakalı bir gelişme olursa, bu yazımda güncelleme yapacağım ama şimdilik durum bu. Bekleyelim bakalım, Yeşil Yol TV’nin kaderi ne olacak?