Yılbaşında Yurt Dışı Tatili için Tercih Edilebilecek En Ucuz Ülkeler

Yılbaşında Yurt Dışı Tatili için Tercih Edilebilecek En Ucuz Ülkeler

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz, yeni yıl hızla yaklaşıyor. Bir kısmımız yeni yıla PTT formatında girecek, bir kısmımız ise o özel günü eğlenceler, tatiller ile değerlendirecek. Peki siz bu özel geceyi nasıl değerlendireceksiniz? Henüz kararınızı vermediyseniz ve aklınızda bir yurt dışı tatili fikri varsa, online seyahat markası biletall.com‘un son blog yazısında paylaştığı ‘Yılbaşında Tatile Gidilebilecek En Ucuz Ülkeler’ listesine göz atabilirsiniz. Bence gayet makul öneriler var. 

1. Öneri: Ukrayna

Listenin ilk sırasında Ukrayna yer alıyor. Seyahat etmeniz için vize gereksinimi duymayan ülkelerden biri olan Ukrayna, coğrafi konumu nedeniyle ülkemize de gayet yakın. Para birimi Grivna ve dili Ukraynaca olan Ukrayna, 44.5 milyon nüfusa sahip. Fiyat ve pahalılık konusuna gelirsek, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla burada daha ekonomik bir tatil geçirme şansınız var.

Güncel kurda; 1 TL = 5.17 Ukrayna Grivna’sı ediyor.

2. Öneri: Arnavutluk

Listenin ikinci sırasında Arnavutluk yer alıyor. Güney Avrupa’da bulunan Arnavutluk’un dili Arnavutça ve nüfusu 2.8 milyon civarında. Para birimi Leki. Nüfusunun az olması nedeniyle kalabalık tatil yerlerini sevmeyenler için iyi bir opsiyon olan Arnavutluk, aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha az bir bütçeyle tatil yapmanıza olanak sağlıyor.

Güncel kurda; 1 TL = 20.37 Arnavutluk Leki’si ediyor.

3. Öneri: Gürcistan

Listenin üçüncü sırasında Gürcistan yer var. Yaklaşık 70 bin kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Gürcistan, Karadeniz’in doğu kıyısında yer alıyor. Dili Gürcüce, nüfusu 3.7 milyon ve para birimi Lari.

Güncel kurda; 1 TL = 0.50 Gürcistan Lari’si ediyor.

4. Öneri: Sırbistan

Listenin 4. sırasında Balkanlar’da yer alan Sırbistan bulunuyor. Resmi dili Sırpça olan Sırbistan’da İngilizce de yaygın bir şekilde konuşuluyor. Eğer İngilizce biliyorsanız bu ülkede insanlarla kolayca iletişime geçebilirsiniz. Para birimi Sırp Dinarı olan ülkenin nüfusu 7 milyon civarında. Eğer tatilinizi kalabalık olmayan yerlerde geçirmeyi seviyorsanız Sırbistan tam size göre!

Güncel kurda; 1 TL = 19.53 Sırp Dinarı ediyor.

5. Öneri: Makedonya

Listenin son sırasında ise Makedonya var. Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir Balkan ülkesi olan Makedonya, (resmi adıyla ‘’Makedonya Cumhuriyeti’’) 25.173 kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip. Nüfusu sadece 2 milyon. Listedeki ülkelerin çoğu gibi Makedonya da kalabalığı sevmeyen insanlar için oldukça uygun bir seçenek. Para birimi ise Makedonya Dinarı.

Güncel kurda; 1 TL = 10.17 Makedonya Dinarı ediyor.

Hem sakin bir yeni yıl tatili için, hemde paramızın daha değerli olması sebebi ile tercih edebileceğiniz harika 5 seçenek! Araştırıp son kararı vermek size kalmış.

Şimdiden mutlu yıllar ve iyi tatiller.

Yılbaşında Yurt Dışı Tatili için Tercih Edilebilecek En Ucuz Ülkeler